Novinky

Novinky na webu

Novinky na webu

PRAHA 22. července (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Ke stažení najdete kompletní sadu všech dosud vydaných časopisů České vězeňství, tj. od roku 1992 do roku 2011. V rubrice Rychlá fakta si můžete přečíst důležité statistiky aktuální k dnešnímu dni.

redCestu z drog a věznic hledají autoři textů ze sborníku Moje cesta ke svobodě

Cestu z drog a věznic hledají autoři textů ze sborníku Moje cesta ke svobodě

PRAHA 20. července (topzine.cz) - Nakladatelství Větrné mlýny vydalo sborník, který tvoří texty lidí, kteří jsou závislí na drogách a rozhodli se léčit, popřípadě lidí trávících svůj čas v některé z českých věznic. Topzine.cz z něj jako ukázku nabízí povídku Martina Ciny, který se ve stejnojmenné soutěži umístil na druhém místě.

20.7.2011 13:16

více
Před 222 lety padla legendární pařížská věznice Bastila

Před 222 lety padla legendární pařížská věznice Bastila

PRAHA 14. července (VS ČR) – Jedna z nejznámějších historických věznic, pařížská Bastila, symbol útlaku francouzského lidu, byla dobyta pařížskými povstalci přesně před 222 roky. Dobytí Bastily, které se pokládá za počátek Velké francouzské revoluce, mělo ale význam spíše politický než strategický. V Bastile bylo v té době uvězněno jen sedm vězňů, které Pařížané osvobodili.

14.7.2011 14:07

více
České vězeňství

České vězeňství

PRAHA 13. července (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Ke stažení naleznete druhé letošní číslo časopisu České vězeňství. Přibyly také ročníky 1997 a 1998. Rubriku stále doplňujeme o další čísla našeho časopisu.

redKaplani prezentovali VS ČR na Velehradě

Kaplani prezentovali VS ČR na Velehradě

PRAHA 7. července (VS ČR) – Již od roku 2005 se vězeňská duchovní služba pravidelně zúčastňuje výstav na Velehradě pořádaných u příležitosti svátku věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Ve Stojanově gymnáziu tak mají možnost představit svoji práci různé církevní organizace, jejichž cílem je pomáhat potřebným.

7.7.2011 15:02

více
Žena se snažila vynést manžela z vězení v kufru

Žena se snažila vynést manžela z vězení v kufru

PRAHA 7. července (novinky.cz) - Manželce muže uvězněného v mexickém vězení Chetumal, se zřejmě nechtělo čekat, až do konce jeho trestu a pokusila se ho získat domů dříve. Zvolila k tomu vskutku originální přístup, rozhodla se, že využije manželské návštěvy a pronese ho ven v kufru. Informoval o tom server Guardian.

7.7.2011 13:28

více
Američtí vězni musí nosit špinavé spodky, káznice nemají peníze

Američtí vězni musí nosit špinavé spodky, káznice nemají peníze

PRAHA 30. června (idnes.cz) - Úsporná opatření americké ekonomiky už rázně zaklepala i na brány věznic. Aktivisté v žaláři ve státě Illinois zjistili, že káznice nemá dostatek spodního prádla, a tak vězni musí nosit několik dní ty samé spodky.

30.6.2011 15:02

více
Delegace rakouské vězeňské služby v ČR

Delegace rakouské vězeňské služby v ČR

PRAHA 29. června (VS ČR) – Delegace vězeňské služby Rakouska v čele s generálním ředitelem Karlem Drexlerem navštívila v minulém týdnu centrálu české vězeňské služby. Obsahem dvoustranných jednání byla zejména spolupráce obou sborů a výměna zkušeností.

29.6.2011 9:40

více
V pankrácké věznici se vzpomínalo na M. Horákovou

V pankrácké věznici se vzpomínalo na M. Horákovou

PRAHA 27. června (VS ČR) - Ve 13:00 se ve Vazební věznici Praha-Pankrác uskutečnil pietní akt k uctění památky Dr. Milady Horákové, která se stala obětí komunismu a v roce 1950 byla popravena.

27.6.2011 14:44

více
I duchovní se musí školit

I duchovní se musí školit

PRAHA 23. června (VS ČR) - Ve středu 15. června se sešli kaplani duchovní služby k proškolení v aktuálních otázkách, s nimiž přicházejí do styku. Podnětem byly změny v obsazování tabulkových míst, příchod nových pracovníků, současná situace Vězeňské služby, nové okolnosti v sousedních duchovních službách a v neposlední řadě i nutné bezpečnostní podmínky kaplanského působení.

23.6.2011 9:41

více