Novinky

Prohlášení VS ČR k aktuální situaci v českých věznicích

Prohlášení VS ČR k aktuální situaci v českých věznicích

PRAHA 17. října (VS ČR) - Vězeňská služba ČR odhalila v některých organizačních jednotkách přípravu hromadných nepokojů vězněných osob. V souvislosti s tím byla přijata celá řada preventivně bezpečnostních opatření včetně součinnosti s Policií ČR, přičemž aktuálně je riziko plně eliminováno. Bližší informace nelze z bezpečnostních důvodů poskytnout.České vězeňství III/2011

České vězeňství III/2011

PRAHA 13. října (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Ke stažení naleznete letošní třetí číslo časopisu České vězeňství. Tématem časopisu jsou drogy za mřížemi, a jak proti jejich šíření a užívání v prostředí věznic účinně bojovat. Pozornost si zaslouží i reportáž hlavního psychologa VS ČR Václava Jiřičky ze školení vězeňských pracovníků v Bagdádu, rozhovor s generálním ředitelem VS ČR Jiřím Treglerem nebo s ředitelem odboru výkonu vazby a trestu Pavlem Horákem. 35. ročníku kynologických přeborů se zúčastnili i hosté ze Slovenska a Německa

35. ročníku kynologických přeborů se zúčastnili i hosté ze Slovenska a Německa

RADIMOVICE U ŽELČE (Tábor) 7. října (VS ČR) - Ve dnech 3. – 6. října 2011 se v Zotavovně VS ČR Pracov konal 35. ročník přeboru Vězeňské služby ve všestranné služební kynologii. Pozvání na letošní ročník přijali také policejní psovodi a přijeli i hosté ze Slovenska a z Německa. Soutěžilo se v pěti disciplínách obrany a v deseti disciplínách poslušnosti, dále také v pachových pracích – stopa s vyhledáváním předmětů.

7.10.2011 13:48

více
Ministr Pospíšil ocenil zásah příslušníků VS ČR během násilného proniknutí vozidla do Věznice Plzeň

Ministr Pospíšil ocenil zásah příslušníků VS ČR během násilného proniknutí vozidla do Věznice Plzeň

PRAHA / PLZEŇ 6. října (VS ČR) - Vjezdovou bránu do Věznice Plzeň prorazili včera večer dva muži v osobním automobilu. Motiv jejich neoprávněného chování nyní prošetřují policejní orgány. "Velmi oceňuji rychlý a profesionální zásah příslušníků vězeňské služby, kteří okamžitě zakročili a minimalizovali tak ohrožení věznice," říká ministr spravedlnosti ČR Jiří Pospíšil.

6.10.2011 9:37

více
Generální ředitel VS ČR ocenil polského funkcionáře

Generální ředitel VS ČR ocenil polského funkcionáře

PRAHA 5. října (VS ČR) - Generální ředitel VS ČR Jiří Tregler ocenil předsedu Okresního výboru NSZZFiPW v Krakově por. Pawła Oświęcimkę medailí Vězeňské služby České republiky Za zásluhu o rozvoj. Toto ocenění je udělováno těm, jejichž činnosti významně přispěly k rozvoji českého vězeňství.

5.10.2011 7:30

více
Zástupci VS ČR přijali pozvání na oslavy ZVaJS

Zástupci VS ČR přijali pozvání na oslavy ZVaJS

PRAHA 4. října (VS ČR) - Zástupci generálního ředitelství VS ČR přijali pozvání na XIII. ročník oslav Dne Sboru vězeňské a justiční stráže Slovenské republiky (ZVaJS), který se konal v pátek 30. září v Divadle Jozefa Gregora Tajovského ve Zvolenu. Během slavnostního ceremoniálu předali ministryně spravedlnosti Slovenské republiky Lucía Žitňanská a generální ředitel ZVaJS plk. Róbert Mudronček ocenění příslušníkům a občanským zaměstnancům sboru. První náměstek generálního ředitele VS ČR plk. Petr Dohnal ukončil svůj slavnostní projev předáním medaile Vězeňské služby České republiky Za zásluhu o rozvoj, kterou svému slovenskému protějšku udělil generální ředitel VS ČR plk. Jiří Tregler.

4.10.2011 9:33

více
Vězeňská služba se představila na dnech NATO

Vězeňská služba se představila na dnech NATO

PRAHA/OSTRAVA 30. září (VS ČR) – I letos se Vězeňská služba ČR aktivně zapojila do prezentace ozbrojených složek v rámci Dnů NATO. Mošnovské letiště během uplynulého víkendu navštívilo rekordních 225.000 lidí. Dynamická ukázka, kterou předvedli příslušníci Vězeňské služby ČR, byla zaměřena na napadení eskorty se zájmovou osobou. Kromě zástupců generálního ředitelství přijel podpořit příslušníky vězeňské služby i první náměstek ministra spravedlnosti JUDr. Daniel Volák.

30.9.2011 14:29

více
Uprchlý americký vězeň dopaden po 40 letech v Portugalsku

Uprchlý americký vězeň dopaden po 40 letech v Portugalsku

ALMOCAGEME, (Portugalsko) 29. září (AP) - Americkým agentům se ve spolupráci s policií tří dalších států podařilo po čtyřech desetiletích dopadnout uprchlého vězně, vraha a únosce dopravního letadla George Wrighta. Zatkli ho portugalští policisté ve vesnici Almocageme nedaleko Lisabonu. Agenti FBI a zástupci policie z New Jersey Wrighta vystopovali díky tomu, že po 40 letech na útěku začal kontaktovat své příbuzné ve Spojených státech. Wright byl zatčen v pondělí a zatím zůstává v Portugalsku ve vazbě. Wright zde žil pod falešným jménem Jose Luis Jorge dos Santos a živil se příležitostnými pracemi.

29.9.2011 11:35

více
Odolovské koncerty

Odolovské koncerty

ODOLOV 11. září  (VS ČR) -  V neděli 11. září se v prostorách věznice Odolov uskutečnil komorní koncert vážné hudby pro odsouzené. Představil se na něm smyčcový orchestr ZUŠ  z Červeného Kostelce  s dirigentem Jiřím Kábrtem.

23.9.2011 6:54

více
Mistrem republiky v lukostřelbě se stal Martin Hámor z kynšperské věznice

Mistrem republiky v lukostřelbě se stal Martin Hámor z kynšperské věznice

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 14. září (VS ČR) - Víkendovým mistrem republiky v lukostřelbě na plzeňských Lobzech se stal šestačtyřicetiletý Martin Hámor. Sympatický sportovec tělem i duší pracuje ve Věznici Kynšperk nad Ohří od roku 2008, poslední rok jako vedoucí personálního úseku.

14.9.2011 18:02

více