Novinky

Prohlášení k přemístění odsouzeného J. K.

Prohlášení k přemístění odsouzeného J. K.

PRAHA 6. září (VS ČR) - Vězeňská služba ČR v uplynulých týdnech získala operativní inormace, na jejichž základě rozhodla z preventivních důvodů o přemístění doživotně odsouzeného JK. Šlo o standardní postup, který vězeňská služba v podobných případech přijímá. Vězeňská služba ČR spolupracovala s Policií ČR.Čech se deset let skrýval na Sibiři před spravedlností

Čech se deset let skrýval na Sibiři před spravedlností

PRAHA 1. září (idnes.cz) - Ruská policie dopadla u sibiřského jezera Bajkal Čecha, který se zde deset let skrýval před spravedlností. Šestačtyřicetiletý muž byl podle ruských úřadů v České republice odsouzen na dvacet měsíců za podvody se zprostředkováním práce v zahraničí.

1.9.2011 8:54

více
Chodorkovskij se stal sloupkařem, Rusům líčí život za mřížemi

Chodorkovskij se stal sloupkařem, Rusům líčí život za mřížemi

PRAHA 31. srpna (idnes.cz) - Uvězněný ruský oligarcha Michail Chodorkovskij začal psát novinové sloupky. Nevyjadřuje se v nich ovšem k politice a stavu Ruska, ale popisuje v nich neradostnou realitu každodenního života za mřížemi.

31.8.2011 10:36

více
Vrah dopaden 36 let po útěku z vězení

Vrah dopaden 36 let po útěku z vězení

PRAHA/LOS ANGELES 24. srpna (Reuters) – Odsouzený vrah, který uprchl z kalifornské věznice před více než třemi desetiletími, byl dopaden díky informacím o telefonních hovorech, jimiž se s ním před svou smrtí v roce 2005 spojila jeho matka. Šestašedesátiletý William Walter Asher III byl zadržen v pátek ve svém domě ve městě Salida v severní Kalifornii. Nekladl odpor, a přestože žil pod falešným jménem, potvrdil úřadům svou skutečnou totožnost.

24.8.2011 14:08

více
Dozorci zlikvidovali požár založený vězněm

Dozorci zlikvidovali požár založený vězněm

PRAHA 23. srpna (VS ČR) – Dozorci Vazební věznice Praha Pankrác zasahovali v neděli v odpoledních hodinách při požáru, který na cele úmyslně založil jeden z odsouzených.

23.8.2011 11:08

více
Náměstek ministra ve Valdicích a Odolově

Náměstek ministra ve Valdicích a Odolově

PRAHA 18. srpna (VS ČR) – První náměstek ministra spravedlnosti Daniel Volák navštívil ve čtvrtek věznice ve Valdicích a v Odolově. Cílem valdické návštěvy bylo mj. obeznámit se s vývojem vyšetřování týkajícího se prodeje práce mezi odsouzenými a průniků nedovolených předmětů do věznice. V Odolově se potom náměstek Volák seznámil s provozem věznice mírnějšího typu.

19.8.2011 15:22

více
VS ČR prošetřuje pochybení ve Věznici Valdice

VS ČR prošetřuje pochybení ve Věznici Valdice

PRAHA 17. srpna (VS ČR) - Ministerstvo spravedlnosti ve spolupráci s Generálním ředitelstvím vězeňské služby (GŘVS) provedlo v průběhu července důslednou kontrolu věznice ve Valdicích, během níž zjistilo závažné porušování pravidel v oblasti zaměstnávání vězňů a dále pochybení při vnášení nedovolených předmětů do prostorů věznice. Na základě těchto zjištění iniciovalo několik trestních oznámení a personální i systémové změny.

17.8.2011 10:32

více
Česká televize představila práci dozorců

Česká televize představila práci dozorců

PRAHA 8. srpna (VS ČR) - Česká televize představila na programu ČT24 ve svém dopoledním vysílacím bloku nebezpečnou práci příslušníků vězeňské služby, zejména dozorců a členů eskortní jednotky. Desetiminutový pořad s názvem Vězeňští dozorci se vysílal v cyklu Extrémní povolání.

8.8.2011 15:03

více
Uprchlý vězeň dopaden po 32 letech

Uprchlý vězeň dopaden po 32 letech

ST. PETERSBURG 29. července (Reuters) - Úřady zadržely tento týden vězně, který uprchl před 32 lety z floridské věznice, kde trávil doživotní trest za vraždu. Dnes šedesátiletý Frederick Barrett utekl z věznice v Raifordu při nočním výpadku elektrického proudu 17. srpna 1979. Zatčen byl ve své chatě v Coloradu. Zde žil v odlehlé horské oblasti pod jménem Neil Meltzer.

29.7.2011 9:29

více
Bývalý velitel ETA byl odsouzen na 377 let

Bývalý velitel ETA byl odsouzen na 377 let

PRAHA 25. července (patria.cz) - Španělský Nejvyšší soud v pátek poslal bývalého velitele vojenského křídla baskické separatistické organizace ETA Garikoitze Aspiazua Rubinu na 377 let do vězení. Informovala o tom agentura AFP.

25.7.2011 11:03

více