Novinky

Holky pod zámkem budou mít premiéru na festivalu v Jihlavě

Holky pod zámkem budou mít premiéru na festivalu v Jihlavě

PRAHA 25. října (VS ČR) - Unikátní dokumentární seriál s názvem Holky pod zámkem natáčený téměř rok v prostředí Věznice Světlá nad Sázavou bude poprvé promítán v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů, který začíná dnes v Jihlavě. Výrobu seriálu financovala TV Nova a vznikl díky ochotě ředitelství věznice, zaměstnanců i samotných vězeňkyň i díky důvěře a ochotě GŘ VS ČR.

25.10.2011 9:47

více
Ve věznicích nebyly ukryty nelegální střelné zbraně

Ve věznicích nebyly ukryty nelegální střelné zbraně

PRAHA 21. října (VS ČR) - V souvislosti s přípravou nepokojů v pěti vězeňských zařízeních nebyly v žádné věznici ukrývány střelné či palné zbraně. Při akci ke zmaření příprav vězeňská služba nalezla v zámečnické dílně nelegálně vyrobené sečné a bodné zbraně, které zabavila. Postup orgánů, které se zásahu zúčastnily, je řádně zdokumentován. Stejně tak vězeňská služba nemá a neměla žádné indicie, které by nasvědčovaly tomu, že za přípravami stáli členové takzvaného Berdychova gangu. V souvislosti a událostí vězeňská služba přijala přísná opatření, vyšetřování pokračuje. Na případu se podílí rovněž Policie ČR.
redProhlášení VS ČR k aktuální situaci v českých věznicích

Prohlášení VS ČR k aktuální situaci v českých věznicích

PRAHA 17. října (VS ČR) - Vězeňská služba ČR odhalila v některých organizačních jednotkách přípravu hromadných nepokojů vězněných osob. V souvislosti s tím byla přijata celá řada preventivně bezpečnostních opatření včetně součinnosti s Policií ČR, přičemž aktuálně je riziko plně eliminováno. Bližší informace nelze z bezpečnostních důvodů poskytnout.České vězeňství III/2011

České vězeňství III/2011

PRAHA 13. října (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Ke stažení naleznete letošní třetí číslo časopisu České vězeňství. Tématem časopisu jsou drogy za mřížemi, a jak proti jejich šíření a užívání v prostředí věznic účinně bojovat. Pozornost si zaslouží i reportáž hlavního psychologa VS ČR Václava Jiřičky ze školení vězeňských pracovníků v Bagdádu, rozhovor s generálním ředitelem VS ČR Jiřím Treglerem nebo s ředitelem odboru výkonu vazby a trestu Pavlem Horákem. 35. ročníku kynologických přeborů se zúčastnili i hosté ze Slovenska a Německa

35. ročníku kynologických přeborů se zúčastnili i hosté ze Slovenska a Německa

RADIMOVICE U ŽELČE (Tábor) 7. října (VS ČR) - Ve dnech 3. – 6. října 2011 se v Zotavovně VS ČR Pracov konal 35. ročník přeboru Vězeňské služby ve všestranné služební kynologii. Pozvání na letošní ročník přijali také policejní psovodi a přijeli i hosté ze Slovenska a z Německa. Soutěžilo se v pěti disciplínách obrany a v deseti disciplínách poslušnosti, dále také v pachových pracích – stopa s vyhledáváním předmětů.

7.10.2011 13:48

více
Ministr Pospíšil ocenil zásah příslušníků VS ČR během násilného proniknutí vozidla do Věznice Plzeň

Ministr Pospíšil ocenil zásah příslušníků VS ČR během násilného proniknutí vozidla do Věznice Plzeň

PRAHA / PLZEŇ 6. října (VS ČR) - Vjezdovou bránu do Věznice Plzeň prorazili včera večer dva muži v osobním automobilu. Motiv jejich neoprávněného chování nyní prošetřují policejní orgány. "Velmi oceňuji rychlý a profesionální zásah příslušníků vězeňské služby, kteří okamžitě zakročili a minimalizovali tak ohrožení věznice," říká ministr spravedlnosti ČR Jiří Pospíšil.

6.10.2011 9:37

více
Generální ředitel VS ČR ocenil polského funkcionáře

Generální ředitel VS ČR ocenil polského funkcionáře

PRAHA 5. října (VS ČR) - Generální ředitel VS ČR Jiří Tregler ocenil předsedu Okresního výboru NSZZFiPW v Krakově por. Pawła Oświęcimkę medailí Vězeňské služby České republiky Za zásluhu o rozvoj. Toto ocenění je udělováno těm, jejichž činnosti významně přispěly k rozvoji českého vězeňství.

5.10.2011 7:30

více
Zástupci VS ČR přijali pozvání na oslavy ZVaJS

Zástupci VS ČR přijali pozvání na oslavy ZVaJS

PRAHA 4. října (VS ČR) - Zástupci generálního ředitelství VS ČR přijali pozvání na XIII. ročník oslav Dne Sboru vězeňské a justiční stráže Slovenské republiky (ZVaJS), který se konal v pátek 30. září v Divadle Jozefa Gregora Tajovského ve Zvolenu. Během slavnostního ceremoniálu předali ministryně spravedlnosti Slovenské republiky Lucía Žitňanská a generální ředitel ZVaJS plk. Róbert Mudronček ocenění příslušníkům a občanským zaměstnancům sboru. První náměstek generálního ředitele VS ČR plk. Petr Dohnal ukončil svůj slavnostní projev předáním medaile Vězeňské služby České republiky Za zásluhu o rozvoj, kterou svému slovenskému protějšku udělil generální ředitel VS ČR plk. Jiří Tregler.

4.10.2011 9:33

více
Vězeňská služba se představila na dnech NATO

Vězeňská služba se představila na dnech NATO

PRAHA/OSTRAVA 30. září (VS ČR) – I letos se Vězeňská služba ČR aktivně zapojila do prezentace ozbrojených složek v rámci Dnů NATO. Mošnovské letiště během uplynulého víkendu navštívilo rekordních 225.000 lidí. Dynamická ukázka, kterou předvedli příslušníci Vězeňské služby ČR, byla zaměřena na napadení eskorty se zájmovou osobou. Kromě zástupců generálního ředitelství přijel podpořit příslušníky vězeňské služby i první náměstek ministra spravedlnosti JUDr. Daniel Volák.

30.9.2011 14:29

více
Uprchlý americký vězeň dopaden po 40 letech v Portugalsku

Uprchlý americký vězeň dopaden po 40 letech v Portugalsku

ALMOCAGEME, (Portugalsko) 29. září (AP) - Americkým agentům se ve spolupráci s policií tří dalších států podařilo po čtyřech desetiletích dopadnout uprchlého vězně, vraha a únosce dopravního letadla George Wrighta. Zatkli ho portugalští policisté ve vesnici Almocageme nedaleko Lisabonu. Agenti FBI a zástupci policie z New Jersey Wrighta vystopovali díky tomu, že po 40 letech na útěku začal kontaktovat své příbuzné ve Spojených státech. Wright byl zatčen v pondělí a zatím zůstává v Portugalsku ve vazbě. Wright zde žil pod falešným jménem Jose Luis Jorge dos Santos a živil se příležitostnými pracemi.

29.9.2011 11:35

více