Novinky

Musica Gaudeans koncertovala pro kynšperské vězně

Musica Gaudeans koncertovala pro kynšperské vězně

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 20. listopadu (VS ČR) - Nevšední hudební zážitek čekal dnes odpoledne na téměř dvě stovky odsouzených v podobě hudebního vystoupení komorního kvarteta Musica Gaudeans.

20.11.2011 23:26

více
Koncert za mřížemi

Koncert za mřížemi

HEŘMANICE 17. listopadu (VS ČR) – Členové Janáčkova komorního orchestru zavítali ve státní svátek do Věznice Heřmanice, aby zde mimořádně vystoupili s více než hodinovým pásmem děl autorů baroka, klasicismu, romantismu i 20. století.

18.11.2011 9:17

více
Psi z českých věznic slavili úspěch na mistrovství

Psi z českých věznic slavili úspěch na mistrovství

PRAHA 15. listopadu (VS ČR) - Na konci října se ve Školicím středisku Sboru Vězeňské a justiční stráže Slovenské republiky Santovka konalo Mistrovství Sboru vězeňské a justiční stráže Slovenské republiky ve všestranné služební kynologii.

15.11.2011 12:02

více
V mexické věznici byli objeveni kohouti i prostitutky

V mexické věznici byli objeveni kohouti i prostitutky

ACAPULCO, Mexiko 8. listopadu (AP) – Mexické úřady zveřejnily překvapivé výsledky generální prohlídky věznice v Acapulku. V celách vězňů byli objeveni dva papoušci, stovka bojových kohoutů, 19 prostitutek a dva pytle s marihuanou. Policie zadržela také desítky televizorů, několik lahví s alkoholem a nože. Vládní mluvčí Arturo Martinez uvedl, že kontrola se ve věznici uskutečnila v pondělí před úsvitem. Uvedl, že zatím není jasné, jak se ptáci, ženy a další zakázané „předměty“ do věznice dostaly. V některých částech Mexika jsou nicméně velmi oblíbené kohoutí zápasy.Ministr spravedlnosti předal vyznamenání zasahujícím příslušníkům

Ministr spravedlnosti předal vyznamenání zasahujícím příslušníkům

PLZEŇ/PRAHA 7 listopadu (VS ČR) - Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil předal dnes v plzeňské věznici vyznamenání trojici příslušníků vězeňské služby, kteří zasahovali v noci 5. října, kdy do prostoru věznice násilím pronikli dva muži v osobním autě. Vyznamenání udělil strážným věznice generální ředitel VS ČR Jiří Tregler, který se dnešního slavnostního aktu rovněž zúčastnil.  

7.11.2011 17:27

více
Kriminalita v rudolfínské Praze

Kriminalita v rudolfínské Praze

PRAHA 31. října (VS ČR) - Kriminalita v rudolfínské Praze, zločin a právo na Novém Městě pražském v letech 1585 - 1593.  To je kniha Ondřeje Hladíka, která přináší detailní pohled na kriminalitu, soudnictví a vězeňství rudolfínské doby. Kniha vyjde ve středu 2. listopadu.

31.10.2011 9:15

více
Prezentace českého vězeňství v Polsku

Prezentace českého vězeňství v Polsku

HEŘMANICE/RACIBORZ 27. října (VS ČR) - Na základě pozvání ředitelství Institutu Pedagogiky Uniwersytetu Wrocławskiego se delegace Věznice Heřmanice zúčastnila mezinárodního semináře v PWSZ v Raciborzi, který se zabýval problematikou alternativních způsobů realizace nápravných a trestních opatření v penitenciární péči a resocializaci.

27.10.2011 13:54

více
10 nejhorších vražedkyň 20. století

10 nejhorších vražedkyň 20. století

PRAHA 26. října (Svět) - V obvykle mužském světě zločinu mají činy vraždících žen snad ještě děsivější podtext. A pátrání po kořenech jejich běsnění často přináší překvapivé závěry.

26.10.2011 8:27

více
Holky pod zámkem budou mít premiéru na festivalu v Jihlavě

Holky pod zámkem budou mít premiéru na festivalu v Jihlavě

PRAHA 25. října (VS ČR) - Unikátní dokumentární seriál s názvem Holky pod zámkem natáčený téměř rok v prostředí Věznice Světlá nad Sázavou bude poprvé promítán v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů, který začíná dnes v Jihlavě. Výrobu seriálu financovala TV Nova a vznikl díky ochotě ředitelství věznice, zaměstnanců i samotných vězeňkyň i díky důvěře a ochotě GŘ VS ČR.

25.10.2011 9:47

více
Ve věznicích nebyly ukryty nelegální střelné zbraně

Ve věznicích nebyly ukryty nelegální střelné zbraně

PRAHA 21. října (VS ČR) - V souvislosti s přípravou nepokojů v pěti vězeňských zařízeních nebyly v žádné věznici ukrývány střelné či palné zbraně. Při akci ke zmaření příprav vězeňská služba nalezla v zámečnické dílně nelegálně vyrobené sečné a bodné zbraně, které zabavila. Postup orgánů, které se zásahu zúčastnily, je řádně zdokumentován. Stejně tak vězeňská služba nemá a neměla žádné indicie, které by nasvědčovaly tomu, že za přípravami stáli členové takzvaného Berdychova gangu. V souvislosti a událostí vězeňská služba přijala přísná opatření, vyšetřování pokračuje. Na případu se podílí rovněž Policie ČR.
red