Novinky

Barokní koncerty

Barokní koncerty

ODOLOV 20. ledna (VS ČR) - V odolovské věznici se 27. 12. 2011 konal již tradiční koncert pro odsouzené. Zazpívat přijel smíšený sbor z nedaleké Rtyně v Podkrkonoší, spolu s komorním orchestrem Gaudium musica.

19.1.2012 13:57

více
VS otevřela nové vězeňské zařízení

VS otevřela nové vězeňské zařízení

VELKÉ PŘÍLEPY 19. ledna (VS ČR) - Ve Velkých Přílepech se dnes konala tisková konference ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila k otevření nového vězeňského areálu. Nové oddělení pro výkon trestu odsouzených žen s kapacitou 151 odsouzených je součástí Vazební věznice Praha-Ruzyně. První odsouzené sem byly eskortovány na začátku ledna letošního roku. Dozor a dohled zajišťuje celkem 62 pracovníků VS ČR, z toho 37 příslušníků a 25 občanských zaměstnanců.

19.1.2012 12:21

více
Nabídka nepotřebného majetku

Nabídka nepotřebného majetku

Vězeňská služba České republiky je příslušná hospodařit s hmotným movitým majetkem státu - automobilní technikou. V soulasu s §19, odst. 3 zákona č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích ve znění pozdějších předpisů, nabízí VS ČR organizačním složkám státu bezúplatný převod příslušnosti hospodařit s majetkem uvedeným v příloze níže uvedeného dopisu.

16.1.2012 14:12

více
Nové stránky VS ČR

Nové stránky VS ČR

PRAHA 12. ledna (VS ČR) - Vážení návštěvníci, jak jste si nepochybně všimli, připravili jsme pro vás novou podobu našich internetových stránek. Snažili jsme se přizpůsobit jejich vzhled současným trendům, zjednodušit navigaci mezi jednotlivými rubrikami i organizačními jednotkami a v neposlední řadě také připravit vhodnou platformu pro chystaný multimediální obsah, kterým bychom chtěli v dohledné době internetové stránky obohatit.

13.1.2012 19:31

více
Příslušník VS zadržel pachatele

Příslušník VS zadržel pachatele

KUŘIM 6. ledna (VS ČR) - Věznice Kuřim obdržela dopis od Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, ve kterém Policie ČR děkuje za příkladný čin příslušníkovi Věznice Kuřim pprap. Leoši Stejskalovi. Ten ve svém osobním volnu zadržel 4. ledna 2012 dvě osoby přímo při páchání trestného činu. Z vyšetřování poté vyplynulo, že oba pachatelé jsou podezřelí z další trestné činnosti páchané již v roce 2011.

MiNPři bitce ve věznici v Mexiku zemřelo 31 lidí

Při bitce ve věznici v Mexiku zemřelo 31 lidí

PRAHA / MEXIKO 5. ledna (ceskenoviny.cz) - Jedenatřicet vězňů přišlo o život při bitce, která vypukla ve středu místního času ve věznici ve městě Altamira v severomexickém státu Tamaulipas. Informovaly o tom světové agentury s odvoláním na místní úřady. Dalších 13 odsouzených utrpělo zranění.

5.1.2012 10:23

více
České vězeňství IV/2011

České vězeňství IV/2011

PRAHA 2. ledna (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Ke stažení naleznete čtvrté číslo časopisu České vězeňství. Tématem časopisu je ekonomická situace ve vězeňské službě a úsporná opatření, kterými se služba snaží této situaci čelit. Pozornost si zaslouží i rozhovory s vedoucím učiliště ve Věznici Valdice Zdeňkem Bartoněm, s náměstkem ministra spravedlnosti Danielem Volákem či s Marií Havlenovou - Saudkovou o jejích zkušenostech z výkonu trestu. Efektivnější postih drobné kriminality

Efektivnější postih drobné kriminality

PRAHA 28. prosince (Ministerstvo spravedlnosti ČR) - Ministerstvo spravedlnosti vypracovalo v souladu s programovým prohlášením vlády analýzu vzniku centrálního registru přestupků. Cílem zamýšleného vytvoření registru je efektivnější projednávání přestupků a zpřísnění postihů při jejich opakovaném páchání. Evidence má v neposlední řadě sloužit jako nástroj pro trestní postih u recidivy vybraných druhů přestupků.

28.12.2011 13:04

více
Historická penologie 3/2011

Historická penologie 3/2011

PRAHA 15. prosince (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Ke stažení naleznete letošní třetí číslo časopisu Historická penologie. Najdete v něm článek Ondřeje Hladíka o středověkém hradu a věznici v Lokti, článek Aleše Kýra o zacházení s vězněnými cizinci v letech 1945 až 1989 či článek Romana Johna o vězeňské stráži ve Valdicích v poválečném období.

 Kontrola odhalila nesrovnalosti v hospodářské činnosti Věznice Jiřice

Kontrola odhalila nesrovnalosti v hospodářské činnosti Věznice Jiřice

PRAHA 15. prosince (MSp) - Výsledky mimořádných kontrol odhalily řadu nesrovnalostí v hospodářské činnosti Věznice Jiřice. Ministr spravedlnosti doporučil na základě těchto závěrů generálnímu řediteli Vězeňské služby ČR odchod ředitele věznice Jiřího Vostrovského, který následně sám požádal o propuštění ze služebního poměru.

15.12.2011 14:07

více