Novinky

Nové stránky VS ČR

Nové stránky VS ČR

PRAHA 12. ledna (VS ČR) - Vážení návštěvníci, jak jste si nepochybně všimli, připravili jsme pro vás novou podobu našich internetových stránek. Snažili jsme se přizpůsobit jejich vzhled současným trendům, zjednodušit navigaci mezi jednotlivými rubrikami i organizačními jednotkami a v neposlední řadě také připravit vhodnou platformu pro chystaný multimediální obsah, kterým bychom chtěli v dohledné době internetové stránky obohatit.

13.1.2012 19:31

více
Příslušník VS zadržel pachatele

Příslušník VS zadržel pachatele

KUŘIM 6. ledna (VS ČR) - Věznice Kuřim obdržela dopis od Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, ve kterém Policie ČR děkuje za příkladný čin příslušníkovi Věznice Kuřim pprap. Leoši Stejskalovi. Ten ve svém osobním volnu zadržel 4. ledna 2012 dvě osoby přímo při páchání trestného činu. Z vyšetřování poté vyplynulo, že oba pachatelé jsou podezřelí z další trestné činnosti páchané již v roce 2011.

MiNPři bitce ve věznici v Mexiku zemřelo 31 lidí

Při bitce ve věznici v Mexiku zemřelo 31 lidí

PRAHA / MEXIKO 5. ledna (ceskenoviny.cz) - Jedenatřicet vězňů přišlo o život při bitce, která vypukla ve středu místního času ve věznici ve městě Altamira v severomexickém státu Tamaulipas. Informovaly o tom světové agentury s odvoláním na místní úřady. Dalších 13 odsouzených utrpělo zranění.

5.1.2012 10:23

více
České vězeňství IV/2011

České vězeňství IV/2011

PRAHA 2. ledna (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Ke stažení naleznete čtvrté číslo časopisu České vězeňství. Tématem časopisu je ekonomická situace ve vězeňské službě a úsporná opatření, kterými se služba snaží této situaci čelit. Pozornost si zaslouží i rozhovory s vedoucím učiliště ve Věznici Valdice Zdeňkem Bartoněm, s náměstkem ministra spravedlnosti Danielem Volákem či s Marií Havlenovou - Saudkovou o jejích zkušenostech z výkonu trestu. Efektivnější postih drobné kriminality

Efektivnější postih drobné kriminality

PRAHA 28. prosince (Ministerstvo spravedlnosti ČR) - Ministerstvo spravedlnosti vypracovalo v souladu s programovým prohlášením vlády analýzu vzniku centrálního registru přestupků. Cílem zamýšleného vytvoření registru je efektivnější projednávání přestupků a zpřísnění postihů při jejich opakovaném páchání. Evidence má v neposlední řadě sloužit jako nástroj pro trestní postih u recidivy vybraných druhů přestupků.

28.12.2011 13:04

více
Historická penologie 3/2011

Historická penologie 3/2011

PRAHA 15. prosince (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Ke stažení naleznete letošní třetí číslo časopisu Historická penologie. Najdete v něm článek Ondřeje Hladíka o středověkém hradu a věznici v Lokti, článek Aleše Kýra o zacházení s vězněnými cizinci v letech 1945 až 1989 či článek Romana Johna o vězeňské stráži ve Valdicích v poválečném období.

 Kontrola odhalila nesrovnalosti v hospodářské činnosti Věznice Jiřice

Kontrola odhalila nesrovnalosti v hospodářské činnosti Věznice Jiřice

PRAHA 15. prosince (MSp) - Výsledky mimořádných kontrol odhalily řadu nesrovnalostí v hospodářské činnosti Věznice Jiřice. Ministr spravedlnosti doporučil na základě těchto závěrů generálnímu řediteli Vězeňské služby ČR odchod ředitele věznice Jiřího Vostrovského, který následně sám požádal o propuštění ze služebního poměru.

15.12.2011 14:07

více
Vězeňská služba uzavřela kolektivní smlouvu

Vězeňská služba uzavřela kolektivní smlouvu

PRAHA 14. prosince (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby Jiří Tregler uzavřel dnes s předsedou Koordinačního výboru odborových organizací VS ČR Josefem Malým kolektivní smlouvu, kolektivní dohodu a Dohodu o tvorbě a způsobu čerpání fondu kulturních a sociálních potřeb na roky 2012 a 2013.

14.12.2011 11:57

více
Rehabilitační kurzy pro pachatele dopravních nehod

Rehabilitační kurzy pro pachatele dopravních nehod

PARDUBICE 8. prosince (VS ČR) - Vězeňská služba ČR uskutečnila ve spolupráci s Centrem dopravního výzkumu intervenční program pro odsouzené, jejichž delikt souvisí s problémovým průběhem řidičské praxe. Pilotní rehabilitační kurz se konal letos od 30. 11. do 8. 12. 2011 ve věznicích v Pardubicích a Odolově.

8.12.2011 10:59

více
TISKOVÁ ZPRÁVA

TISKOVÁ ZPRÁVA

PŘÍBRAM 9.listopadu (VS ČR) – Dne 13.12.2011 v 10:00 hodin proběhne ve Věznici Příbram pracovní setkání realizačního týmu Centra podpory podnikání Praha, a.s., které ve věznici realizuje komplexní reintegrační program pro odsouzené, s potencionálními zaměstnavateli, kteří nabízejí odsouzeným pracovní zařazení po jejich propuštění na svobodu. Ředitel věznice plk. Jiří Purkart si dovoluje pozvat na toto setkání případné zájemce ze strany regionálních médií.

12.12.2011 7:00

více