Novinky

Ženy - oběti a vražedkyně

Ženy - oběti a vražedkyně

PRAHA 9. února (IPS) – Ženy trpící v srbské věznici Pozarevac jsou dvojnásobnými oběťmi: zažily desítky let jako oběti domácího násilí, byly odsouzeny za vraždu svých partnerů často až na 15 let.

9.2.2012 12:25

více
Odsouzení vystoupí na divadelní scéně

Odsouzení vystoupí na divadelní scéně

PRAHA 7. února (ČRo) - Odsouzení z Heřmanic si zahrají v divadle, budou zpívat i tančit. Věznice se totiž zapojila do projektu Národního divadla moravskoslezského s názvem Padající andělé. Kromě profesionálních herců, zpěváků a tanečníků počítá i s desítkou heřmanických vězňů, kteří v těchto dnech pilně nacvičují pod dohledem francouzského choreografa a ozbrojeného dozoru.

7.2.2012 15:08

více
Věznice Pentonville

Věznice Pentonville

PRAHA 6. února (VS ČR) - HM Prison Pentonville čili věznice Jejího Veličenstva Pentoville, je jednou z nejstarších dochovaných a fungujících věznic ve Velké Británii a v Evropě. Věznice Pentonville, pojmenovaná podle čtvrti na severu Londýna se ovšem v této čtvrti nenachází, ale leží dále na sever na Caledonské ulici ve čtvrti Barnsbury.

6.2.2012 10:24

více
Vězňové převzali vysvědčení

Vězňové převzali vysvědčení

JIŘICE/PRAHA 1. února (VS ČR) – Více než pět desítek vězňů Věznice Jiřice převzalo v úterý z rukou vedení místního středního odborného učiliště svá pololetní vysvědčení. Učiliště bylo v jiřické věznici zřízeno loni v září a letošní pololetí bylo tak první příležitostí zhodnotit studijní výsledky místních odsouzených.

1.2.2012 16:11

více
Návrh novely trestního zákoníku

Návrh novely trestního zákoníku

PRAHA 31. ledna (VS ČR) - Do sněmovny míří poslanecký návrh, který zpřesňuje podmínky, za kterých soud může zamítnout návrh ředitele věznice na podmíněné propuštění odsouzeného. Návrh má výrazně zjednodušit a zrychlit propouštění těch odsouzených, kteří zákon porušili buď z nedbalosti, nebo jim hrozil trest odnětí svobody maximálně do pěti let. Vězeňská služba ČR tento poslanecký návrh novely trestního zákoníku vítá.

31.1.2012 15:25

více
Nizozemští vězni cvičí psy

Nizozemští vězni cvičí psy

PRAHA 30. ledna (rnw.nl) - Ministerstvo spravedlnosti Nizozemí experimentuje s novým způsobem pomoci socializaci recidivistů. Skupině vězňů je povoleno cvičit opuštěné psy, a tím se učit zodpovědnosti a zvýšit šance, že psi mohou být předáni novým majitelům.

ZdrojJak využít sexuální napětí

Jak využít sexuální napětí

PRAHA 27. ledna (Lidové noviny) - Trinidad uvažuje o povolení „sexuálních návštěv“ ve vězení. Jako ostatní karibské ostrovy i Trinidad vypadá zcela jinak pro ty, co jsou tu na dovolené, a pro ty, kteří zde žijí. Jako turista pravděpodobně nikdy nenavštívíte tamní vězení, ledaže byste nakupovali marihuanu ve velkém a chytli vás. Což nedoporučuji. Karibik vypadá o dost ponuřeji, když ho pozorujete skrze mříže než skrze skleničku jahodového daiquiri. Ve vězení tamani obvykle nemají postele. V každé cele spí deset vězňů na zemi a návštěvy se nemůžou přiblížit na víc než asi tři metry, takže návštěvní hodiny vypadají trochu jako newyorská burza v den, kdy zkrachovala banka Lehman Brothers. Chaos, řev, slzy.

27.1.2012 7:46

více
Posílení nezávislosti státních zástupců

Posílení nezávislosti státních zástupců

PRAHA 24. ledna (VS ČR) - Ministerstvo spravedlnosti dokončilo přípravu věcného záměru nového zákona o státním zastupitelství. Mezi hlavní cíle navrhované právní úpravy patří posílení nezávislosti státního zastupitelství, zefektivnění jeho činnosti a účinnější boj s korupcí a závažnou finanční kriminalitou. Ministerstvo rozesílá do připomínkového řízení věcný záměr nového zákona o státním zastupitelství. Teze záměru zpracovali odborníci z ministerstva a z nejvyššího státního zastupitelství.

24.1.2012 13:06

více
Zasedal výbor EuroPris

Zasedal výbor EuroPris

BRUSEL/PRAHA 21. ledna (VS ČR) - Tento měsíc se v Bruselu uskutečnilo jednání přechodného řídícího výboru nově vzniklé organizace EuroPris, která bude hájit zájmy vězeňských služeb na poli EU a usilovat o posilování bezpečnosti a humanitních zásad v oblasti vězeňství. Členem EuroPris je také generální ředitel české vězeňské služby Jiří Tregler.

21.1.2012 17:19

více
MS pomůže obětem trestné činnosti

MS pomůže obětem trestné činnosti

PRAHA 20. ledna (VS ČR) - Ministerstvo spravedlnosti pod vedením Jiřího Pospíšila usiluje nejen o posílení hmotných a procesních práv obětí trestných činů, ale rovněž o životaschopnost projektů, jež obětem poskytují okamžitou podporu a poradenství. Plnou podporu má proto i aktuální projekt realizovaný Probační a mediační službou ČR (PMS ČR) v partnerství s Asociací občanských poraden, k němuž byla od 2. 1. 2012 spuštěna informační kampaň s názvem „My se k Vám zády neotočíme“. Kampaň má upozornit veřejnost na nové možnosti bezplatného poradenství pro oběti trestných činů.

20.1.2012 19:48

více