Novinky

Nástroje v Odolově znovu ožívají

Nástroje v Odolově znovu ožívají

ODOLOV / PRAHA 11. února (denik.cz) - Dřevomodelářskáká dílna funguje ve zdejší věznici téměř dvě desítky let. Za tu dobu odsouzení vyrobili bezpočet hraček pro školky a školy v okolí, i několik dětských hřišť. A celé desetiletí se tu věnují také opravám hudebních nástrojů. „V posledních dvou letech se zaměřujeme na smyčcové strunné nástroje, dílnou jich prošlo 60 až 70. Většinou houslí a viol, ale také dvě violoncella a jeden kontrabas,“ říká vychovatel Zdeněk Hetflejš.

11.2.2012 10:11

více
Zahájena výstavba nové ubytovny

Zahájena výstavba nové ubytovny

PRAHA 10. února (VS ČR) - V lednu byla ve Věznici Rapotice zahájena výstavba nové ubytovny pro více než tři stovky odsouzených. Kapacita věznice se tak navýší zhruba na 750 ubytovacích míst. Výstavba bude stát 54 milionů korun. Všechny prováděné práce a stavební úpravy směřují k tomu, aby věznice ke konci roku 2012 mohla využít veškeré kapacity k ubytování odsouzených.

10.2.2012 9:50

více
Ženy - oběti a vražedkyně

Ženy - oběti a vražedkyně

PRAHA 9. února (IPS) – Ženy trpící v srbské věznici Pozarevac jsou dvojnásobnými oběťmi: zažily desítky let jako oběti domácího násilí, byly odsouzeny za vraždu svých partnerů často až na 15 let.

9.2.2012 12:25

více
Odsouzení vystoupí na divadelní scéně

Odsouzení vystoupí na divadelní scéně

PRAHA 7. února (ČRo) - Odsouzení z Heřmanic si zahrají v divadle, budou zpívat i tančit. Věznice se totiž zapojila do projektu Národního divadla moravskoslezského s názvem Padající andělé. Kromě profesionálních herců, zpěváků a tanečníků počítá i s desítkou heřmanických vězňů, kteří v těchto dnech pilně nacvičují pod dohledem francouzského choreografa a ozbrojeného dozoru.

7.2.2012 15:08

více
Věznice Pentonville

Věznice Pentonville

PRAHA 6. února (VS ČR) - HM Prison Pentonville čili věznice Jejího Veličenstva Pentoville, je jednou z nejstarších dochovaných a fungujících věznic ve Velké Británii a v Evropě. Věznice Pentonville, pojmenovaná podle čtvrti na severu Londýna se ovšem v této čtvrti nenachází, ale leží dále na sever na Caledonské ulici ve čtvrti Barnsbury.

6.2.2012 10:24

více
Vězňové převzali vysvědčení

Vězňové převzali vysvědčení

JIŘICE/PRAHA 1. února (VS ČR) – Více než pět desítek vězňů Věznice Jiřice převzalo v úterý z rukou vedení místního středního odborného učiliště svá pololetní vysvědčení. Učiliště bylo v jiřické věznici zřízeno loni v září a letošní pololetí bylo tak první příležitostí zhodnotit studijní výsledky místních odsouzených.

1.2.2012 16:11

více
Návrh novely trestního zákoníku

Návrh novely trestního zákoníku

PRAHA 31. ledna (VS ČR) - Do sněmovny míří poslanecký návrh, který zpřesňuje podmínky, za kterých soud může zamítnout návrh ředitele věznice na podmíněné propuštění odsouzeného. Návrh má výrazně zjednodušit a zrychlit propouštění těch odsouzených, kteří zákon porušili buď z nedbalosti, nebo jim hrozil trest odnětí svobody maximálně do pěti let. Vězeňská služba ČR tento poslanecký návrh novely trestního zákoníku vítá.

31.1.2012 15:25

více
Nizozemští vězni cvičí psy

Nizozemští vězni cvičí psy

PRAHA 30. ledna (rnw.nl) - Ministerstvo spravedlnosti Nizozemí experimentuje s novým způsobem pomoci socializaci recidivistů. Skupině vězňů je povoleno cvičit opuštěné psy, a tím se učit zodpovědnosti a zvýšit šance, že psi mohou být předáni novým majitelům.

ZdrojJak využít sexuální napětí

Jak využít sexuální napětí

PRAHA 27. ledna (Lidové noviny) - Trinidad uvažuje o povolení „sexuálních návštěv“ ve vězení. Jako ostatní karibské ostrovy i Trinidad vypadá zcela jinak pro ty, co jsou tu na dovolené, a pro ty, kteří zde žijí. Jako turista pravděpodobně nikdy nenavštívíte tamní vězení, ledaže byste nakupovali marihuanu ve velkém a chytli vás. Což nedoporučuji. Karibik vypadá o dost ponuřeji, když ho pozorujete skrze mříže než skrze skleničku jahodového daiquiri. Ve vězení tamani obvykle nemají postele. V každé cele spí deset vězňů na zemi a návštěvy se nemůžou přiblížit na víc než asi tři metry, takže návštěvní hodiny vypadají trochu jako newyorská burza v den, kdy zkrachovala banka Lehman Brothers. Chaos, řev, slzy.

27.1.2012 7:46

více
Posílení nezávislosti státních zástupců

Posílení nezávislosti státních zástupců

PRAHA 24. ledna (VS ČR) - Ministerstvo spravedlnosti dokončilo přípravu věcného záměru nového zákona o státním zastupitelství. Mezi hlavní cíle navrhované právní úpravy patří posílení nezávislosti státního zastupitelství, zefektivnění jeho činnosti a účinnější boj s korupcí a závažnou finanční kriminalitou. Ministerstvo rozesílá do připomínkového řízení věcný záměr nového zákona o státním zastupitelství. Teze záměru zpracovali odborníci z ministerstva a z nejvyššího státního zastupitelství.

24.1.2012 13:06

více