Novinky

Rozhovor s plk. Kocandou na ČRo

Rozhovor s plk. Kocandou na ČRo

PRAHA 9. března (VS ČR) - Včera ve večerních hodinách plk. Martin Kocanda, ředitel kanceláře generálního ředitele a vrchní ředitel pro vzdělávání, besedoval v pořadu ČRo Radia Wave Diagnóza F o českém vězeňství.

Diagnóza F - rozhovor s Martinem Kocandou (ČRo Radio Wave)107 let českobudějovické věznice

107 let českobudějovické věznice

České Budějovice 8. března (VS ČR) - K odpykání spravedlivého trestu a tím i pořádnému zamyšlení nad svými skutky, musí člověk na čas změnit svůj obvyklý příbytek a odstěhovat se na novou adresu – tam kde sídlí vězení, někdy též žalář, šatlava, kriminál, arest nebo loch, povojensku basa.

8.3.2012 0:00

více
Nabízíme pracovní sílu z řad vězňů

Nabízíme pracovní sílu z řad vězňů

ORÁČOV 5. března (VS ČR) - Vážení návštěvníci, dovolujeme si vás oslovit s nabídkami využití pracovní síly z řad vězněných osob umístěných ve Věznici Oráčov a využitelných pozemků ve výrobní zóně.

5.3.2012 14:18

více
Gotická perla v teplické věznici

Gotická perla v teplické věznici

TEPLICE 1. března (VS ČR) - Ve Vazební věznici Teplice byla objevena původní gotická vězeňská kaple… Tedy takový je alespoň první pocit návštěvníků, kteří vstoupí do nově otevřené kaple vybudované pod uměleckým vedením ředitele věznice Petra Blažka v přízemí budovy věznice z počátku 20. století na místě jedné z kanceláří. Na rozdíl od většiny ostatních vězeňských kaplí v České republice je totiž kaple v Teplicích vybudována jako velmi zdařilá a velmi důsledná varianta gotické sakrální architektury.

1.3.2012 14:20

více
VS školí kolegy v Afghánistánu

VS školí kolegy v Afghánistánu

PULI ALAM (provincie Lógar, Afghánistán) 28. února (VS ČR) - Instruktoři Vězeňské služby ČR školí vězeňský personál v afghánské provincii Lógar. Výcvik je součástí projektu českého Provinčního rekonstrukčního týmu (PRT), který vedle dalších rozvojových projektů organizoval výstavbu nové věznice ve městě Puli Alam.

28.2.2012 9:19

více
Senátoři navštívili rapotickou věznici

Senátoři navštívili rapotickou věznici

RAPOTICE 27. února (VS ČR) - Možnost seznámit se s moderně fungujícím vězeňským zařízením využili zákonodárci horní komory parlamentu České republiky Miroslav Antl, Zdeněk Besta, Hana Doupovcová, Alena Gajdůšková, Miloš Janeček, Pavel Lebeda, Miloš Malý, Josef Regec, Jaromír Strnad, Radek Sušil, Zdeněk Škromach, Pavel Trpák, Petr Vícha, Dagmar Zvěřinová, Jan Žaloudík. Pozvání na návštěvu přijal i generální ředitel VS ČR Jiří Tregler.

27.2.2012 13:08

více
Zástupce VS ČR lektorem v Iráku

Zástupce VS ČR lektorem v Iráku

PRAHA 24.února (VS ČR) - V únoru proběhlo v rámci Integrované mise Evropské unie na podporu právního státu Eujust Lex Irák již čtvrté školení iráckých penitenciárních expertů. Mezinárodní tým lektorů, jehož členem je rovněž zaměstnanec Vězeňské služby České republiky, po kurzech v Bagdádu a kurdském Erbilu tentokrát zavítal k soutoku Eufratu a Tigridu, kde v bažinaté oblasti na místě domnělého biblického Ráje leží město Basra.

24.2.2012 12:32

více
Vězni z Heřmanic nacvičují balet

Vězni z Heřmanic nacvičují balet

PRAHA 23. února (tn.cz) - Unikátní divadelní představení se připravuje v ostravském Divadle Jiřího Myrona – vystoupí v něm totiž i vězňové ze zdejší věznice Heřmanice. Ti už tři měsíce nacvičují za zdmi žaláře balet!

23.2.2012 11:33

více
Nástroje v Odolově znovu ožívají

Nástroje v Odolově znovu ožívají

ODOLOV / PRAHA 11. února (denik.cz) - Dřevomodelářskáká dílna funguje ve zdejší věznici téměř dvě desítky let. Za tu dobu odsouzení vyrobili bezpočet hraček pro školky a školy v okolí, i několik dětských hřišť. A celé desetiletí se tu věnují také opravám hudebních nástrojů. „V posledních dvou letech se zaměřujeme na smyčcové strunné nástroje, dílnou jich prošlo 60 až 70. Většinou houslí a viol, ale také dvě violoncella a jeden kontrabas,“ říká vychovatel Zdeněk Hetflejš.

11.2.2012 10:11

více
Zahájena výstavba nové ubytovny

Zahájena výstavba nové ubytovny

PRAHA 10. února (VS ČR) - V lednu byla ve Věznici Rapotice zahájena výstavba nové ubytovny pro více než tři stovky odsouzených. Kapacita věznice se tak navýší zhruba na 750 ubytovacích míst. Výstavba bude stát 54 milionů korun. Všechny prováděné práce a stavební úpravy směřují k tomu, aby věznice ke konci roku 2012 mohla využít veškeré kapacity k ubytování odsouzených.

10.2.2012 9:50

více