Novinky

Simulace osvobození a útěku vězňů

Simulace osvobození a útěku vězňů

KUŘIM 22. března (VS ČR) - Ve čtvrtek 5. dubna se ve Vojenském výcvikovém prostoru Dědice uskuteční Krajské taktické cvičení složek Integrovaného záchranného systému a Vězeňské služby ČR Věznice Kuřim.

22.3.2012 15:03

více
VS ČR ocenila afghánské kolegy

VS ČR ocenila afghánské kolegy

PULI ALAM (provincie Lógar, Afghánistán) 15. března (VS ČR) – Vězeňská služba dnes ocenila absolventy specializovaného profesního kurzu v Afghánistánu. Zároveň s příslušníky vězeňské služby v provincii Lógar byli vyřazení absolventi policejního kurzu pod mentoringem české vojenské policie.

15.3.2012 14:22

více
Rozhovor s plk. Kocandou na ČRo

Rozhovor s plk. Kocandou na ČRo

PRAHA 9. března (VS ČR) - Včera ve večerních hodinách plk. Martin Kocanda, ředitel kanceláře generálního ředitele a vrchní ředitel pro vzdělávání, besedoval v pořadu ČRo Radia Wave Diagnóza F o českém vězeňství.

Diagnóza F - rozhovor s Martinem Kocandou (ČRo Radio Wave)107 let českobudějovické věznice

107 let českobudějovické věznice

České Budějovice 8. března (VS ČR) - K odpykání spravedlivého trestu a tím i pořádnému zamyšlení nad svými skutky, musí člověk na čas změnit svůj obvyklý příbytek a odstěhovat se na novou adresu – tam kde sídlí vězení, někdy též žalář, šatlava, kriminál, arest nebo loch, povojensku basa.

8.3.2012 0:00

více
Nabízíme pracovní sílu z řad vězňů

Nabízíme pracovní sílu z řad vězňů

ORÁČOV 5. března (VS ČR) - Vážení návštěvníci, dovolujeme si vás oslovit s nabídkami využití pracovní síly z řad vězněných osob umístěných ve Věznici Oráčov a využitelných pozemků ve výrobní zóně.

5.3.2012 14:18

více
Gotická perla v teplické věznici

Gotická perla v teplické věznici

TEPLICE 1. března (VS ČR) - Ve Vazební věznici Teplice byla objevena původní gotická vězeňská kaple… Tedy takový je alespoň první pocit návštěvníků, kteří vstoupí do nově otevřené kaple vybudované pod uměleckým vedením ředitele věznice Petra Blažka v přízemí budovy věznice z počátku 20. století na místě jedné z kanceláří. Na rozdíl od většiny ostatních vězeňských kaplí v České republice je totiž kaple v Teplicích vybudována jako velmi zdařilá a velmi důsledná varianta gotické sakrální architektury.

1.3.2012 14:20

více
VS školí kolegy v Afghánistánu

VS školí kolegy v Afghánistánu

PULI ALAM (provincie Lógar, Afghánistán) 28. února (VS ČR) - Instruktoři Vězeňské služby ČR školí vězeňský personál v afghánské provincii Lógar. Výcvik je součástí projektu českého Provinčního rekonstrukčního týmu (PRT), který vedle dalších rozvojových projektů organizoval výstavbu nové věznice ve městě Puli Alam.

28.2.2012 9:19

více
Senátoři navštívili rapotickou věznici

Senátoři navštívili rapotickou věznici

RAPOTICE 27. února (VS ČR) - Možnost seznámit se s moderně fungujícím vězeňským zařízením využili zákonodárci horní komory parlamentu České republiky Miroslav Antl, Zdeněk Besta, Hana Doupovcová, Alena Gajdůšková, Miloš Janeček, Pavel Lebeda, Miloš Malý, Josef Regec, Jaromír Strnad, Radek Sušil, Zdeněk Škromach, Pavel Trpák, Petr Vícha, Dagmar Zvěřinová, Jan Žaloudík. Pozvání na návštěvu přijal i generální ředitel VS ČR Jiří Tregler.

27.2.2012 13:08

více
Zástupce VS ČR lektorem v Iráku

Zástupce VS ČR lektorem v Iráku

PRAHA 24.února (VS ČR) - V únoru proběhlo v rámci Integrované mise Evropské unie na podporu právního státu Eujust Lex Irák již čtvrté školení iráckých penitenciárních expertů. Mezinárodní tým lektorů, jehož členem je rovněž zaměstnanec Vězeňské služby České republiky, po kurzech v Bagdádu a kurdském Erbilu tentokrát zavítal k soutoku Eufratu a Tigridu, kde v bažinaté oblasti na místě domnělého biblického Ráje leží město Basra.

24.2.2012 12:32

více
Vězni z Heřmanic nacvičují balet

Vězni z Heřmanic nacvičují balet

PRAHA 23. února (tn.cz) - Unikátní divadelní představení se připravuje v ostravském Divadle Jiřího Myrona – vystoupí v něm totiž i vězňové ze zdejší věznice Heřmanice. Ti už tři měsíce nacvičují za zdmi žaláře balet!

23.2.2012 11:33

více