Novinky

Gotická perla v teplické věznici

Gotická perla v teplické věznici

TEPLICE 1. března (VS ČR) - Ve Vazební věznici Teplice byla objevena původní gotická vězeňská kaple… Tedy takový je alespoň první pocit návštěvníků, kteří vstoupí do nově otevřené kaple vybudované pod uměleckým vedením ředitele věznice Petra Blažka v přízemí budovy věznice z počátku 20. století na místě jedné z kanceláří. Na rozdíl od většiny ostatních vězeňských kaplí v České republice je totiž kaple v Teplicích vybudována jako velmi zdařilá a velmi důsledná varianta gotické sakrální architektury.

1.3.2012 14:20

více
VS školí kolegy v Afghánistánu

VS školí kolegy v Afghánistánu

PULI ALAM (provincie Lógar, Afghánistán) 28. února (VS ČR) - Instruktoři Vězeňské služby ČR školí vězeňský personál v afghánské provincii Lógar. Výcvik je součástí projektu českého Provinčního rekonstrukčního týmu (PRT), který vedle dalších rozvojových projektů organizoval výstavbu nové věznice ve městě Puli Alam.

28.2.2012 9:19

více
Senátoři navštívili rapotickou věznici

Senátoři navštívili rapotickou věznici

RAPOTICE 27. února (VS ČR) - Možnost seznámit se s moderně fungujícím vězeňským zařízením využili zákonodárci horní komory parlamentu České republiky Miroslav Antl, Zdeněk Besta, Hana Doupovcová, Alena Gajdůšková, Miloš Janeček, Pavel Lebeda, Miloš Malý, Josef Regec, Jaromír Strnad, Radek Sušil, Zdeněk Škromach, Pavel Trpák, Petr Vícha, Dagmar Zvěřinová, Jan Žaloudík. Pozvání na návštěvu přijal i generální ředitel VS ČR Jiří Tregler.

27.2.2012 13:08

více
Zástupce VS ČR lektorem v Iráku

Zástupce VS ČR lektorem v Iráku

PRAHA 24.února (VS ČR) - V únoru proběhlo v rámci Integrované mise Evropské unie na podporu právního státu Eujust Lex Irák již čtvrté školení iráckých penitenciárních expertů. Mezinárodní tým lektorů, jehož členem je rovněž zaměstnanec Vězeňské služby České republiky, po kurzech v Bagdádu a kurdském Erbilu tentokrát zavítal k soutoku Eufratu a Tigridu, kde v bažinaté oblasti na místě domnělého biblického Ráje leží město Basra.

24.2.2012 12:32

více
Vězni z Heřmanic nacvičují balet

Vězni z Heřmanic nacvičují balet

PRAHA 23. února (tn.cz) - Unikátní divadelní představení se připravuje v ostravském Divadle Jiřího Myrona – vystoupí v něm totiž i vězňové ze zdejší věznice Heřmanice. Ti už tři měsíce nacvičují za zdmi žaláře balet!

23.2.2012 11:33

více
Nástroje v Odolově znovu ožívají

Nástroje v Odolově znovu ožívají

ODOLOV / PRAHA 11. února (denik.cz) - Dřevomodelářskáká dílna funguje ve zdejší věznici téměř dvě desítky let. Za tu dobu odsouzení vyrobili bezpočet hraček pro školky a školy v okolí, i několik dětských hřišť. A celé desetiletí se tu věnují také opravám hudebních nástrojů. „V posledních dvou letech se zaměřujeme na smyčcové strunné nástroje, dílnou jich prošlo 60 až 70. Většinou houslí a viol, ale také dvě violoncella a jeden kontrabas,“ říká vychovatel Zdeněk Hetflejš.

11.2.2012 10:11

více
Zahájena výstavba nové ubytovny

Zahájena výstavba nové ubytovny

PRAHA 10. února (VS ČR) - V lednu byla ve Věznici Rapotice zahájena výstavba nové ubytovny pro více než tři stovky odsouzených. Kapacita věznice se tak navýší zhruba na 750 ubytovacích míst. Výstavba bude stát 54 milionů korun. Všechny prováděné práce a stavební úpravy směřují k tomu, aby věznice ke konci roku 2012 mohla využít veškeré kapacity k ubytování odsouzených.

10.2.2012 9:50

více
Ženy - oběti a vražedkyně

Ženy - oběti a vražedkyně

PRAHA 9. února (IPS) – Ženy trpící v srbské věznici Pozarevac jsou dvojnásobnými oběťmi: zažily desítky let jako oběti domácího násilí, byly odsouzeny za vraždu svých partnerů často až na 15 let.

9.2.2012 12:25

více
Odsouzení vystoupí na divadelní scéně

Odsouzení vystoupí na divadelní scéně

PRAHA 7. února (ČRo) - Odsouzení z Heřmanic si zahrají v divadle, budou zpívat i tančit. Věznice se totiž zapojila do projektu Národního divadla moravskoslezského s názvem Padající andělé. Kromě profesionálních herců, zpěváků a tanečníků počítá i s desítkou heřmanických vězňů, kteří v těchto dnech pilně nacvičují pod dohledem francouzského choreografa a ozbrojeného dozoru.

7.2.2012 15:08

více
Věznice Pentonville

Věznice Pentonville

PRAHA 6. února (VS ČR) - HM Prison Pentonville čili věznice Jejího Veličenstva Pentoville, je jednou z nejstarších dochovaných a fungujících věznic ve Velké Británii a v Evropě. Věznice Pentonville, pojmenovaná podle čtvrti na severu Londýna se ovšem v této čtvrti nenachází, ale leží dále na sever na Caledonské ulici ve čtvrti Barnsbury.

6.2.2012 10:24

více