Novinky

Vězňové budou telefonovat levněji

Vězňové budou telefonovat levněji

PRAHA 10. listopadu (VS ČR) - Zásadní změnu v cenách za telefonování odsouzených zajistila po úspěšném výběrovém řízení Vězeňská služba České republiky. Odsouzení mají totiž v rámci výkonu trestu právo na použití telefonu ke kontaktu s osobou blízkou. V zájmu nápravy odsouzených nebo z jiného závažného důvodu jim lze také povolit použití telefonu ke kontaktu s jinou osobou, než je osoba blízká. Náklady za uskutečněný hovor hradí odsouzení. Právě v cenách za telefonování odsouzených nastává nyní velký zlom, neboť se cenu hovorného podařilo snížit až na dvě koruny za minutu.

10.11.2016 11:51

více
Výběrové řízení - oblastní účetní

Výběrové řízení - oblastní účetní

PRAHA 7. listopadu (VS ČR) - Vězeňská služba ČR vyhlášuje výběrové řízení na obsazení volného pracovního místa na generálním ředitelství - oblastní účetní. Text vyhlášení výběrového řízení je zde.
red

7.11.2016 13:25

více
Společné cvičení složek IZS ve věznici

Společné cvičení složek IZS ve věznici

STRÁŽ POD RALSKEM 20. října (VS ČR) - Ve středu dne 19. října se ve Věznici Stráž pod Ralskem konalo taktické cvičení složek IZS zaměřené na zásah při výskytu vysoce nakažlivé nemoci.

20.10.2016 13:34

více
Spolupráce s VS Maďarska

Spolupráce s VS Maďarska

 PRAHA 24. října (VS ČR) - Ve dnech od 17. - 20. října 2016 se na základě uzavřené dohody o spolupráci mezi VS ČR a VS Maďarska uskutečnila výměnná stáž. Čtyřčlenná delegace ČR v průběhu pobytu v Maďarsku navštívila národní Vazební věznici v Budapešti, Národní věznici Pálhalma a okresní Vazební věznici Bács-Kiskun. Delegaci přijal také na generálním ředitelství VS Maďarska náměstek generálního ředitele pro bezpečnost a vězeňství János Schmehl.

24.10.2016 9:25

více
VS ČR představila služební kynologii

VS ČR představila služební kynologii

PRAHA 21. října (VS ČR) - Ukázky nácviku zákroků služebních psů v modelových situacích proti zvlášť nebezpečným pachatelům představila na závěr třídenního veletrhu moderních bezpečnostních technologií Future Forces Forum Vězeňská služba České republiky. Prezentaci shlédl náměstek ministra spravedlnosti Vladimír Zimmel v doprovodu generálního ředitele VS ČR Petra Dohnala.

21.10.2016 15:15

více
Jednání Kulatého stolu v Maďarsku

Jednání Kulatého stolu v Maďarsku

PRAHA 17. října (VS ČR) - Ve dnech 21. – 23. září 2016 se uskutečnilo další jednání Kulatého stolu generálních ředitelů středoevropských vězeňských služeb (MECR). Založení tohoto neformálního sdružení bylo navrženo v průběhu konference ICPA v Praze v roce 2008, od roku 2009 se pak členové pravidelně scházejí vždy v jedné z členských zemí. Letošní setkání se uskutečnilo v Maďarsku v prostorách Vzdělávacího centra Pilisszentkereszt, které zajišťuje profesní přípravu personálu Vězeňské služby Maďarska.

17.10.2016 13:30

více
P. Dohnal na zasedání výboru Europris

P. Dohnal na zasedání výboru Europris

PRAHA 13. října (VS ČR) - Na plenárním zasedání Evropské asociace vězeňských služeb EuroPris, které se konalo v červnu 2016 v holandském Zaandamu, byl generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal zvolen členem hlavního výboru této organizace.  První jednání hlavního výboru za jeho účasti se uskutečnilo 16. září 2016 v litevském Vilniusu.

13.10.2016 11:07

více
Benefiční koncert Pět tváří zdi

Benefiční koncert Pět tváří zdi

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 10. října (VS ČR) - V minulém týdnu, ve středu 5. října, se uskutečnil 5. ročník benefičního koncertu Mezinárodního vězeňského společenství spojený s rozhovory na téma vězeňství. Osobní účastí jej podpořili i zástupci vězeňské služby ze světelské a rýnovické věznice a hlavní kaplan. Koncert nese pro mnohé zvláštní název Pět tváří zdi. 

10.10.2016 8:17

více
Vyšetřování útěku z Věznice Břeclav

Vyšetřování útěku z Věznice Břeclav

PRAHA 10.října (VS ČR) - Vězeňská služba České republiky intenzivně prošetřuje veškeré okolnosti útěku odsouzeného z Věznice Břeclav. Odsouzený byl dle rozhodnutí soudu umístěn v režimu věznice s dohledem, kde jsou kontrolou a dohledem nad činností odsouzených pověřeni vychovatelé. Ve věznici s dohledem se v určených prostorách odsouzení pohybují bez omezení.

10.10.2016 8:48

více
VS ČR přivítala delegaci z Texasu

VS ČR přivítala delegaci z Texasu

PRAHA 7. října (VS ČR) - V týdnu od 5. do 9. září 2016 Vězeňská služba České republiky (VS ČR) hostila pětičlennou delegaci zástupců vězeňského a probačního systému amerického státu Texas. Delegaci tvořil výkonný ředitel Institutu vězeňského managementu na Univerzitě Sama Houstona v Texasu Doug Dretke, zástupce ředitele odboru vězeňství a komunitního dohledu v texaském okresu Harris Brian Lovins, šerif okresu Lubbock a předseda Asociace texaských šerifů Kelly Rowe, předseda Texaského výboru pro milosti a podmínečné propuštění David Gutierrez a regionální ředitel vězeňských zařízení v západním Texasu Jason Heaton.

7.10.2016 10:39

více