Novinky

Šerif vychovává vězně pomocí šachů

Šerif vychovává vězně pomocí šachů

PRAHA 10. dubna (tyden.cz) - Nezvyklý gambit zkouší šerif okresu Cook v americkém státě Illinois, který se rozhodl povolat na pomoc krále, královny a věže, aby naučil vězně nechovat se jako pěšáci. Šerif Tom Dart začal ve věznici v Chicagu uplatňovat program hraní šachů a doufá, že to, co se vězni naučí při hře vyžadující trpělivost a řešení problémů, dokážou pak aplikovat i ve vlastním životě.

10.4.2012 14:20

více
VS ocenila instruktory z Afghánistánu

VS ocenila instruktory z Afghánistánu

PRAHA 4. dubna (VS ČR) – Představitelé Vězeňské služby ČR a ministerstva spravedlnosti dnes poděkovali příslušníkům, kteří se jako instruktoři podíleli na výcviku vězeňského personálu v Afghánistánu. Pětice instruktorů působila v únoru a březnu na předsunuté operační základně Shank nedaleko města Puli Alam v provincii Lógar.

4.4.2012 14:36

více
Historická expozice v plzeňské věznici

Historická expozice v plzeňské věznici

PLZEŇ 3. dubna (VS ČR) - V prvorepublikovém duchu a za účasti významných hostů byla včera oficiálně otevřena stálá historická expozice v plzeňské věznici. Pozvání ředitele věznice přijali nejen zástupci Vězeňské služby ČR, ale i představitelé vedení Západočeského muzea.

3.4.2012 15:27

více
Velvyslanci se sešli s vedením VS ČR

Velvyslanci se sešli s vedením VS ČR

PRAHA 29. března (VS ČR) – Podmínky věznění cizinců v českých věznicích, legislativní specifika českého trestního práva a další praktické informace byly obsahem středečního jednání skupiny zahraničních diplomatů akreditovaných v ČR s představiteli vedení Vězeňské služby ČR. Setkání se zúčastnily asi dvě desítky diplomatů z evropských i mimoevropských zemí; VS ČR reprezentoval generální ředitel Jiří Tregler, ředitel jeho kanceláře Martin Kocanda a zástupci odborů generálního ředitelství.

29.3.2012 13:39

více
Gary R. Councell navštívil Pankrác

Gary R. Councell navštívil Pankrác

PRAHA 26. března (casd.cz) - Českou republiku navštívil ve dnech 13. až 16.3. vedoucí kaplanského oddělení Generální konference církve adventistů Gary Rowe Councell. Zvláště v armádní kaplanské službě mimořádně zkušený odborník se přijel seznámit se situací v místní kaplanské službě. Při několikadenní návštěvě se setkal s vedením Vězeňské duchovenské péče, Vězeňské duchovní služby, zástupci nedávno vzniklé Asociace nemocničních kaplanů a Vojenským kaplanem Armády ČR.

26.3.2012 14:54

více
Simulace osvobození a útěku vězňů

Simulace osvobození a útěku vězňů

KUŘIM 22. března (VS ČR) - Ve čtvrtek 5. dubna se ve Vojenském výcvikovém prostoru Dědice uskuteční Krajské taktické cvičení složek Integrovaného záchranného systému a Vězeňské služby ČR Věznice Kuřim.

22.3.2012 15:03

více
VS ČR ocenila afghánské kolegy

VS ČR ocenila afghánské kolegy

PULI ALAM (provincie Lógar, Afghánistán) 15. března (VS ČR) – Vězeňská služba dnes ocenila absolventy specializovaného profesního kurzu v Afghánistánu. Zároveň s příslušníky vězeňské služby v provincii Lógar byli vyřazení absolventi policejního kurzu pod mentoringem české vojenské policie.

15.3.2012 14:22

více
Rozhovor s plk. Kocandou na ČRo

Rozhovor s plk. Kocandou na ČRo

PRAHA 9. března (VS ČR) - Včera ve večerních hodinách plk. Martin Kocanda, ředitel kanceláře generálního ředitele a vrchní ředitel pro vzdělávání, besedoval v pořadu ČRo Radia Wave Diagnóza F o českém vězeňství.

Diagnóza F - rozhovor s Martinem Kocandou (ČRo Radio Wave)107 let českobudějovické věznice

107 let českobudějovické věznice

České Budějovice 8. března (VS ČR) - K odpykání spravedlivého trestu a tím i pořádnému zamyšlení nad svými skutky, musí člověk na čas změnit svůj obvyklý příbytek a odstěhovat se na novou adresu – tam kde sídlí vězení, někdy též žalář, šatlava, kriminál, arest nebo loch, povojensku basa.

8.3.2012 0:00

více
Nabízíme pracovní sílu z řad vězňů

Nabízíme pracovní sílu z řad vězňů

ORÁČOV 5. března (VS ČR) - Vážení návštěvníci, dovolujeme si vás oslovit s nabídkami využití pracovní síly z řad vězněných osob umístěných ve Věznici Oráčov a využitelných pozemků ve výrobní zóně.

5.3.2012 14:18

více