Novinky

Vězni našli nevybuchlý granát

Vězni našli nevybuchlý granát

PRAHA 3. května (VS ČR) - Vězňové všehrdské věznice objevili minulý týden při lesních pracích nevybuchlý minometný granát sovětské výroby. Odsouzení oznámili nález přítomnému dozorci a ten jej ohlásil operačnímu středisku věznice. Dispečer pak přivolal na místo policii. Policejní pyrotechnik zneškodnil munici přímo na místě kontrolovanou explozí.

3.5.2012 14:33

více
Rozmazlený vězeň

Rozmazlený vězeň

PRAHA 27. dubna (novinky.cz) - Být jediným vězněm v zemi má své nezanedbatelné výhody, avšak stejně tak i určité nevýhody. Třicetiletý muž je jediným vězněm miniaturního státu San Marino a podle svých slov trpí velkou osamělostí a neustálou nudou.

27.4.2012 14:19

více
Zasedání EuroPris v Praze

Zasedání EuroPris v Praze

PRAHA 24. dubna (VS ČR) - První tematický workshop uspořádaný nově ustavenou organizací EuroPris a Vězeňskou službou ČR se uskutečnil minulý týden v Praze a jeho tématem byly možné formy spolupráce a partnerství veřejného a soukromého sektoru v oblasti vězeňství.

25.4.2012 14:13

více
Zástupci texaské justice v ČR

Zástupci texaské justice v ČR

PRAHA 24. dubna (VS ČR) - Prohloubení a rozšíření spolupráce mezi Českou republikou a Texasem v oblasti justice, vzájemné seznámení s penitenciárními systémy, výměna praktických zkušeností a prodiskutování možných forem spolupráce v budoucnosti byly obsahem týdenní pracovní návštěvy představitelů justice tohoto amerického státu.

24.4.2012 9:03

více
Postavil věznici za 18 měsíců

Postavil věznici za 18 měsíců

PRAHA 18. dubna (VS ČR) - Během výkonu trestu vytvořil jeden z odsouzených Vazební věznice Praha-Ruzyně model této věznice v jednom z nejoblíbenějších „vláčkových“ měřítek HO tedy 1:87. Do nejmenších podrobností vyvedenou maketu věznice vyrobil za 18 měsíců. Ta teď poslouží nejen k prezentaci věznice, ale také jako učební pomůcka při výcviku nových příslušníků vězeňské služby.

18.4.2012 15:37

více
Šerif vychovává vězně pomocí šachů

Šerif vychovává vězně pomocí šachů

PRAHA 10. dubna (tyden.cz) - Nezvyklý gambit zkouší šerif okresu Cook v americkém státě Illinois, který se rozhodl povolat na pomoc krále, královny a věže, aby naučil vězně nechovat se jako pěšáci. Šerif Tom Dart začal ve věznici v Chicagu uplatňovat program hraní šachů a doufá, že to, co se vězni naučí při hře vyžadující trpělivost a řešení problémů, dokážou pak aplikovat i ve vlastním životě.

10.4.2012 14:20

více
VS ocenila instruktory z Afghánistánu

VS ocenila instruktory z Afghánistánu

PRAHA 4. dubna (VS ČR) – Představitelé Vězeňské služby ČR a ministerstva spravedlnosti dnes poděkovali příslušníkům, kteří se jako instruktoři podíleli na výcviku vězeňského personálu v Afghánistánu. Pětice instruktorů působila v únoru a březnu na předsunuté operační základně Shank nedaleko města Puli Alam v provincii Lógar.

4.4.2012 14:36

více
Historická expozice v plzeňské věznici

Historická expozice v plzeňské věznici

PLZEŇ 3. dubna (VS ČR) - V prvorepublikovém duchu a za účasti významných hostů byla včera oficiálně otevřena stálá historická expozice v plzeňské věznici. Pozvání ředitele věznice přijali nejen zástupci Vězeňské služby ČR, ale i představitelé vedení Západočeského muzea.

3.4.2012 15:27

více
Velvyslanci se sešli s vedením VS ČR

Velvyslanci se sešli s vedením VS ČR

PRAHA 29. března (VS ČR) – Podmínky věznění cizinců v českých věznicích, legislativní specifika českého trestního práva a další praktické informace byly obsahem středečního jednání skupiny zahraničních diplomatů akreditovaných v ČR s představiteli vedení Vězeňské služby ČR. Setkání se zúčastnily asi dvě desítky diplomatů z evropských i mimoevropských zemí; VS ČR reprezentoval generální ředitel Jiří Tregler, ředitel jeho kanceláře Martin Kocanda a zástupci odborů generálního ředitelství.

29.3.2012 13:39

více
Gary R. Councell navštívil Pankrác

Gary R. Councell navštívil Pankrác

PRAHA 26. března (casd.cz) - Českou republiku navštívil ve dnech 13. až 16.3. vedoucí kaplanského oddělení Generální konference církve adventistů Gary Rowe Councell. Zvláště v armádní kaplanské službě mimořádně zkušený odborník se přijel seznámit se situací v místní kaplanské službě. Při několikadenní návštěvě se setkal s vedením Vězeňské duchovenské péče, Vězeňské duchovní služby, zástupci nedávno vzniklé Asociace nemocničních kaplanů a Vojenským kaplanem Armády ČR.

26.3.2012 14:54

více