Novinky

Kriminál mu zachránil život

Kriminál mu zachránil život

PRAHA 8. června (VS ČR) - Letos 10. června uplyne 70. let od tragického zániku středočeské obce Lidice, kterou v roce 1942 nacisté vypálili, její obyvatelstvo povraždili či uvěznili v koncentračních táborech jako odvetu za provedení atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, který 27. května 1942 provedli parašutisté speciálně vycvičení ve Velké Británii. Osud Lidic je ale spojen i s jedním z legendárních českých vězňů, Františkem Saidlem, známým pod přezdívkou Lidický vrah.

8.6.2012 14:45

více
Ministr spravedlnosti navštívil Vidnavu

Ministr spravedlnosti navštívil Vidnavu

PRAHA 1. června (MSp) - Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil v rámci své dvoudenní pracovní návštěvy jesenického regionu dnes zavítal do Vidnavy, kde do konce letošního roku v objektu bývalého kněžského semináře vznikne oddělení pro výkon trestu s kapacitou pro 30 odsouzených. V současnosti v areálu probíhají přípravné práce, na kterých se vlastními silami podílí Vězeňská služba ČR, a to prostřednictvím odsouzených a pracovníků stavebně-technické údržby opavské věznice.

1.6.2012 11:29

více
Středoevropští ministři jednali v ČR

Středoevropští ministři jednali v ČR

PRAHA 25. května (MSp) - Ministři spravedlnosti středoevropského regionu (Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Chorvatsko, Slovinsko) ve dnech 24. a 25. května v Kroměříži projednávali aktuální justiční otázky. Zahraniční delegace do České republiky zavítaly na pozvání ministra Jiřího Pospíšila a v rámci třech tematických bloků diskutovaly o problematice snižování počtu vězněných osob, patentovém soudnictví a o otázce výkonu rozhodnutí v exekučním řízení.

25.5.2012 13:19

více
Další úspěch služební kynologie VS

Další úspěch služební kynologie VS

PRAHA 23. května (VS ČR) - Další úspěch služební kynologie si zapsala vězeňská služba na nominační soutěži psovodů služebních psů Celní správy ČR ve vyhledávání drog pro účast na mistrovství Evropy, která se konala v polovině května v Regionálním výcvikovém středisku služební kynologie Světové celní organizace v Heřmanicích u Frýdlantu.

23.5.2012 11:24

více
Kynologický přebor na Pracově

Kynologický přebor na Pracově

PRAHA/RADIMOVICE U ŽELČE 21. května (VS ČR) - Letošní 13. ročník přeboru ve speciální služební kynologii na vyhledávání omamných a psychotropních látek se uskutečnil minulý týden v areálu zotavovny VS ČR Pracov v Jižních Čechách. Kromě psovodů a služebních psů Vězeňské služby ČR se soutěže zúčastnili hosté z Celní správy ČR, Armády ČR, Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje, Sboru vězeňské a justiční stráže Slovenské republiky a Policejního ředitelství Chemnitz – Erzgebirge.

21.5.2012 10:18

více
Tisíc Čechů pyká v cizině za mřížemi

Tisíc Čechů pyká v cizině za mřížemi

PRAHA 15. května (Lidové noviny) - Třiadvacetiletá Eliška Novotná stojí v těchto dnech před britským soudem. Viní ji z vraždy Litevce, s nímž žila na farmě ve Skotsku. Češka se na policii přihlásila sama, jednala prý v sebeobraně. Pokud ji porota odsoudí, bude mít šanci, že si trest odpyká v relativně civilizovaném evropském vězení. Desítky jiných Čechů už takové štěstí nemá.

15.5.2012 11:22

více
Seznamka pro vězně

Seznamka pro vězně

PRAHA 11. května (ihned.cz, blesk.cz) - Čas za mřížemi se vleče a krásné americké vězenkyně ho rozhodně nehodlají promrhat. Proto si založily webovou stránku, prostřednictvím níž chtějí najít toho pravého a začít znovu. Stejné stránky v Americe využívají také odsouzení muži.

11.5.2012 14:07

více
Jiří Tregler brigádním generálem

Jiří Tregler brigádním generálem

PRAHA 8. května (hrad.cz) - Prezident republiky Václav Klaus jmenoval v úterý dne 8. května 2012 na Pražském hradě u příležitosti státního svátku Dne vítězství nové generály Armády ČR a Vězeňské služby ČR.

8.5.2012 16:23

více
Uctění památky padlým

Uctění památky padlým

PRAHA 5. května (VS ČR) - U příležitosti výročí Pražského povstání uspořádala Vězeňská služba ČR pietní akt k uctění památky všech, kteří položili životy v boji proti fašismu.

5.5.2012 16:34

více
České vězeňství 2012

České vězeňství 2012

 PRAHA 4. května (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Ke stažení naleznete letošní první číslo časopisu České vězeňství. V časopisu najdete především rozsáhlé zpravodajství o výcvikové misi Vězeňské služby ČR V afghánské provincii Lógar. Pětice našich příslušníků odcestovala koncem února do této neklidné oblasti, aby zde vycvičila vězeňský personál pro nově otevíranou věznici v Puli Alam. Přečíst si můžete také rozhovor s prvním náměstkem ministra spravedlnosti Danielem Volákem či s náměstkem generálního ředitele VS ČR Janem Mayerem. Pozornost si zaslouží i článek o sexuálním životě žen ve výkonu trestu nebo historická studie o vězeňských platidlech v koncentračních táborech.