Novinky

Nabídka vozidel a jejich příslušenství

Nabídka vozidel a jejich příslušenství

PRAHA 2. července (VS ČR) - Vězeňská služba ČR je příslušná hospodařit s hmotným movitým majetkem státu - vozidly, jejichž specifikace je uvedena v příloze. VS ČR nabízí uvedená vozidla právnickým i fyzickým osobám k prodeji jednotlivě nebo jako celek. Průvodní dopis s kontakty a specifikaci nabízeného majetku naleznete zde.

3.7.2012 8:12

více
Uctění památky Dr. Horákové

Uctění památky Dr. Horákové

PRAHA 27. června (VS ČR) - Vazební věznice Praha-Pankrác společně s Konfederací politických vězňů uspořádala pietní akt k uctění památky Dr. Milady Horákové a dalších obětí komunismu. Milada Horáková se stala obětí politických procesů v 50. letech minulého stolení. Popravena byla v ranních hodinách za nemocnicí pankrácké věznice 27. 6. 1950. Díky mimořádné odvaze je i dnes symbolem odporu proti totalitní moci.

27.6.2012 19:05

více
Anonym hrozící bombou dopaden

Anonym hrozící bombou dopaden

PRAHA 28. června (VS ČR) - Necelý den trvalo Vězeňské službě ČR a Policii ČR odhalit pachtele, který anonymě zavolal na linku 158 v Ústí nad Labem, že je v objektu Vazební věznice Praha – Ruzyně umístěna bomba. Zadržený se při výslechu k anonymnímu oznámení z úterý doznal a následně byl umístěný do cely předběžného zadržení Policie ČR.

28.6.2012 14:54

více
Výročí oddělení pro matky

Výročí oddělení pro matky

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 25. června (VSČR) – Ženská věznice ve Světlé nad Sázavou oslavila desáté výročí vzniku specializovaného oddělení pro matky s dětmi. Personál věznice spolu s matkami připravil pro děti týdenní zábavní program zakončený galapředstavením. Zlatým hřebem oslav bylo vystoupení herečky a zpěvačky Dagmar Patrasové.

27.6.2012 12:14

více
Boty s okovy nevzniknou

Boty s okovy nevzniknou

PRAHA 21. června (VS ČR) - Se zajímavým designerským nápadem přišla minulý týden jedna ze společností vyrábějících sportovní obuv. „Boty s okovy“, které firma plánovala uvést do prodeje letos v srpnu, jsou doplněny gumovým kotníkovým páskem, který je spojen řetězem se samotnou botou. Zveřejnění fotografií připravovaného produktu ale vyvolalo ve Spojených státech vlnu nevole a kritiky, která donutila během několika dní výrobce oznámit, že projekt ruší.

21.6.2012 14:19

více
Kolegové z Litvy navštívili věznice v ČR

Kolegové z Litvy navštívili věznice v ČR

PRAHA 14. června (VS ČR) - Ve dnech 4. – 14. června 2012, navštívila VS ČR skupina odborníků z Vězeňské služby Litevské republiky. Rádi bychom vám nabídli jejich vlastní pohled na to, s čím se během své návštěvy seznámili.

14.6.2012 13:45

více
Ředitel věznice Kynšperk obviněn

Ředitel věznice Kynšperk obviněn

PRAHA 12. června (GIBS, VS ČR) - Vyšetřovatelka Generální inspekce bezpečnostních sborů ČR dnes zahájila trestní stíhání ředitele věznice Kynšperk nad Ohří pro trestné činy zneužití pravomoci veřejného činitele a vydírání. K jednání, pro něž je plukovník Vězeňské služby ČR trestně stíhán, mělo dojít v podzimních měsících roku 2009 a souviselo s plněním služebních povinností ve věznici. Stíhání je vedeno na svobodě.

12.6.2012 15:26

více
Podezřelí z úniku informací odhaleni

Podezřelí z úniku informací odhaleni

PRAHA 11. června (VS ČR) - Policejní orgány Vězeňské služby ČR spolu s GIBS odhalily dva zaměstnance Vězeňské služby ČR z Věznice Oráčov, kteří neoprávněně poskytli médiím informace o vězněných osobách. Oba obvinění jsou v tuto chvíli vyšetřováni na svobodě.

11.6.2012 11:19

více
Kriminál mu zachránil život

Kriminál mu zachránil život

PRAHA 8. června (VS ČR) - Letos 10. června uplyne 70. let od tragického zániku středočeské obce Lidice, kterou v roce 1942 nacisté vypálili, její obyvatelstvo povraždili či uvěznili v koncentračních táborech jako odvetu za provedení atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, který 27. května 1942 provedli parašutisté speciálně vycvičení ve Velké Británii. Osud Lidic je ale spojen i s jedním z legendárních českých vězňů, Františkem Saidlem, známým pod přezdívkou Lidický vrah.

8.6.2012 14:45

více
Ministr spravedlnosti navštívil Vidnavu

Ministr spravedlnosti navštívil Vidnavu

PRAHA 1. června (MSp) - Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil v rámci své dvoudenní pracovní návštěvy jesenického regionu dnes zavítal do Vidnavy, kde do konce letošního roku v objektu bývalého kněžského semináře vznikne oddělení pro výkon trestu s kapacitou pro 30 odsouzených. V současnosti v areálu probíhají přípravné práce, na kterých se vlastními silami podílí Vězeňská služba ČR, a to prostřednictvím odsouzených a pracovníků stavebně-technické údržby opavské věznice.

1.6.2012 11:29

více