Novinky

Tisíc Čechů pyká v cizině za mřížemi

Tisíc Čechů pyká v cizině za mřížemi

PRAHA 15. května (Lidové noviny) - Třiadvacetiletá Eliška Novotná stojí v těchto dnech před britským soudem. Viní ji z vraždy Litevce, s nímž žila na farmě ve Skotsku. Češka se na policii přihlásila sama, jednala prý v sebeobraně. Pokud ji porota odsoudí, bude mít šanci, že si trest odpyká v relativně civilizovaném evropském vězení. Desítky jiných Čechů už takové štěstí nemá.

15.5.2012 11:22

více
Seznamka pro vězně

Seznamka pro vězně

PRAHA 11. května (ihned.cz, blesk.cz) - Čas za mřížemi se vleče a krásné americké vězenkyně ho rozhodně nehodlají promrhat. Proto si založily webovou stránku, prostřednictvím níž chtějí najít toho pravého a začít znovu. Stejné stránky v Americe využívají také odsouzení muži.

11.5.2012 14:07

více
Jiří Tregler brigádním generálem

Jiří Tregler brigádním generálem

PRAHA 8. května (hrad.cz) - Prezident republiky Václav Klaus jmenoval v úterý dne 8. května 2012 na Pražském hradě u příležitosti státního svátku Dne vítězství nové generály Armády ČR a Vězeňské služby ČR.

8.5.2012 16:23

více
Uctění památky padlým

Uctění památky padlým

PRAHA 5. května (VS ČR) - U příležitosti výročí Pražského povstání uspořádala Vězeňská služba ČR pietní akt k uctění památky všech, kteří položili životy v boji proti fašismu.

5.5.2012 16:34

více
České vězeňství 2012

České vězeňství 2012

 PRAHA 4. května (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Ke stažení naleznete letošní první číslo časopisu České vězeňství. V časopisu najdete především rozsáhlé zpravodajství o výcvikové misi Vězeňské služby ČR V afghánské provincii Lógar. Pětice našich příslušníků odcestovala koncem února do této neklidné oblasti, aby zde vycvičila vězeňský personál pro nově otevíranou věznici v Puli Alam. Přečíst si můžete také rozhovor s prvním náměstkem ministra spravedlnosti Danielem Volákem či s náměstkem generálního ředitele VS ČR Janem Mayerem. Pozornost si zaslouží i článek o sexuálním životě žen ve výkonu trestu nebo historická studie o vězeňských platidlech v koncentračních táborech.Vězni našli nevybuchlý granát

Vězni našli nevybuchlý granát

PRAHA 3. května (VS ČR) - Vězňové všehrdské věznice objevili minulý týden při lesních pracích nevybuchlý minometný granát sovětské výroby. Odsouzení oznámili nález přítomnému dozorci a ten jej ohlásil operačnímu středisku věznice. Dispečer pak přivolal na místo policii. Policejní pyrotechnik zneškodnil munici přímo na místě kontrolovanou explozí.

3.5.2012 14:33

více
Rozmazlený vězeň

Rozmazlený vězeň

PRAHA 27. dubna (novinky.cz) - Být jediným vězněm v zemi má své nezanedbatelné výhody, avšak stejně tak i určité nevýhody. Třicetiletý muž je jediným vězněm miniaturního státu San Marino a podle svých slov trpí velkou osamělostí a neustálou nudou.

27.4.2012 14:19

více
Zasedání EuroPris v Praze

Zasedání EuroPris v Praze

PRAHA 24. dubna (VS ČR) - První tematický workshop uspořádaný nově ustavenou organizací EuroPris a Vězeňskou službou ČR se uskutečnil minulý týden v Praze a jeho tématem byly možné formy spolupráce a partnerství veřejného a soukromého sektoru v oblasti vězeňství.

25.4.2012 14:13

více
Zástupci texaské justice v ČR

Zástupci texaské justice v ČR

PRAHA 24. dubna (VS ČR) - Prohloubení a rozšíření spolupráce mezi Českou republikou a Texasem v oblasti justice, vzájemné seznámení s penitenciárními systémy, výměna praktických zkušeností a prodiskutování možných forem spolupráce v budoucnosti byly obsahem týdenní pracovní návštěvy představitelů justice tohoto amerického státu.

24.4.2012 9:03

více
Postavil věznici za 18 měsíců

Postavil věznici za 18 měsíců

PRAHA 18. dubna (VS ČR) - Během výkonu trestu vytvořil jeden z odsouzených Vazební věznice Praha-Ruzyně model této věznice v jednom z nejoblíbenějších „vláčkových“ měřítek HO tedy 1:87. Do nejmenších podrobností vyvedenou maketu věznice vyrobil za 18 měsíců. Ta teď poslouží nejen k prezentaci věznice, ale také jako učební pomůcka při výcviku nových příslušníků vězeňské služby.

18.4.2012 15:37

více