Novinky

Mapa věznic

Mapa věznic

Vážení návštěvníci webových stránek,
v rubrice Základní informace jsme zveřejnili mapku věznic, vazebních věznic a detenčních ústavů v jednotlivých krajích ČR.
 
red


Volák navštívil Pankrác a Ruzyni

Volák navštívil Pankrác a Ruzyni

PRAHA 2. ledna (VS ČR) - První náměstek ministra spravedlnosti Daniel Volák a generální ředitel VS ČR Petr Dohnal dnes odpoledne navštívili pražské vazební věznice Praha Pankrác a Praha Ruzyně, aby se přesvědčili, jak postupuje propouštění vězňů. Ředitel Vazební věznice Praha Pankrác Pavel Hadrava kolem 14.00 hodiny informoval náměstka Voláka, že v té době bylo soudem pravomocně rozhodnuto o propuštění více než sedmi desítek osob.

2.1.2013 17:08

více
Ministr ocenil práci justice

Ministr ocenil práci justice

PRAHA 2. ledna (MSp) - Pod vedením 1. náměstka ministra spravedlnosti Daniela Voláka pracuje na ministerstvu spravedlnosti koordinační skupina AMNESTIE, která naplňuje rozhodnutí prezidenta republiky, hlídá a vyhodnocuje průběh amnestie. Úterního jednání se kromě členů pracovní skupiny, 1. náměstka ministra Daniela Voláka, generálního ředitele vězeňské služby Petra Dohnala, předsedy Městského soudu v Praze Jana Sváčka a náměstka nejvyššího státního zástupce Pavla Pukovce, jenž zastupoval nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, zúčastnil i ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

2.1.2013 14:02

více
Amnestie prezidenta republiky

Amnestie prezidenta republiky

PRAHA 1. ledna (VS ČR) - Ministerstvo spravedlnosti zahájilo spolu s Vězeňskou službou ČR a dalšími složkami justice realizaci amnestie, kterou ve svém novoročním projevu vyhlásil prezident Václav Klaus. O tom, na koho konkrétně se bude amnestie vztahovat a kdo tedy bude propuštěn, rozhodnou v následujících dnech soudy v neveřejných zasedáních. Podle předběžného odhadu ministra spravedlnosti by se amnestie mohla týkat až šesti tisíc osob.

1.1.2013 19:28

více
Vyznamenání pracovníků VS ČR

Vyznamenání pracovníků VS ČR

PRAHA 20. prosince (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal ocenil dnes příslušníky a zaměstnance sboru resortními vyznamenáními. Mezi oceněnými byli i dva příslušníci z Věznice Znojmo a Vazební věznice Hradec Králové, kteří získali vyznamenání za statečnost, neboť osobním zasáhem zachránili lidské životy. Generální ředitel se setkal také se všemi pracovníky generálního ředitelství, poděkoval jim za práci a popřál hodně pracovních úspěchů v novém roce.

20.12.2012 15:09

více
Ministr navštívil věznice Ostrov a Horní Slavkov

Ministr navštívil věznice Ostrov a Horní Slavkov

PRAHA 14. prosince (VS ČR) - Ministr spravedlnosti Pavel Blažek navštívil dnes v doprovodu svého prvního náměstka Daniela Voláka a generálního ředitele Vězeňské služby ČR Petra Dohnala věznice Ostrov nad Ohří a Horní Slavkov. Svou účastí tak zahájil tradici oslav Dne českého vězeňství, který si vězeňská služba připomíná letos poprvé.

14.12.2012 21:44

více
Elektronický monitoring sníží náklady na  věznění

Elektronický monitoring sníží náklady na věznění

PRAHA 13. prosince (VS ČR, MSp) - Ministerstvo spravedlnosti vyhodnotilo ve spolupráci s Probační a mediační službou ČR zkušební provoz elektronického monitoringu odsouzených. Cílem experimentu, který trval od začátku července do konce listopadu tohoto roku, bylo otestovat v osmi soudních krajích systém elektronického monitorování odsouzených pomocí náramků a využít získané zkušenosti pro přípravu širšího zavedení tohoto elektronického kontrolního nástroje do praxe trestní justice. Experiment prokázal, že zavedením tohoto nového nástroje do praxe by se především výrazně snížily náklady spojené s vězněnými osobami.

13.12.2012 12:47

více
Mise v Afghánistánu končí

Mise v Afghánistánu končí

PULI ALAM (provincie Logar, Afghánistán) 7. prosince (VSČR) – Instruktoři Vězeňské služby ČR ukončili výcvik příslušníků afghánské kontrarozvědky (NDS – National Directorate of Security). Výcvik se uskutečnil na základě dohody s českým Provinčním rekonstrukčním týmem na americké předsunuté operační základně Shank v provincii Logar.

7.12.2012 14:33

více
Novela trestního zákoníku

Novela trestního zákoníku

PRAHA 7. prosince (VS ČR, MSp) - V sobotu 8. prosince 2012 vstoupí v účinnost novela trestního zákoníku a trestního řádu, která především zrychluje a zefektivňuje proces podmíněného propuštění z výkonu trestu odnětí svobody, a to zejména u pachatelů drobné kriminality z kategorie přečinů. Ministerstvo spravedlnosti si od této novely, vyhlášené ve Sbírce zákonů 23. listopadu pod číslem 390/2012 Sb., slibuje nejenom snížení počtu vězňů, ale i podpoření jejich resocializace.

7.12.2012 13:16

více
Setkání ve Varšavě

Setkání ve Varšavě

PRAHA 4. prosince (VS ČR) - V minulém týdnu se setkali I. náměstek GŘ VS ČR plk. Marian Prokeš a ředitel pankrácké vazební věznice plk. Pavel Hadrava s generálním ředitelem Vězeňské služby Polska gen. Jacekem Wlodarskim na půdě věznice Bialoleka ve Varšavě.

4.12.2012 11:38

více