Novinky

Amnestie prezidenta republiky

Amnestie prezidenta republiky

PRAHA 1. ledna (VS ČR) - Ministerstvo spravedlnosti zahájilo spolu s Vězeňskou službou ČR a dalšími složkami justice realizaci amnestie, kterou ve svém novoročním projevu vyhlásil prezident Václav Klaus. O tom, na koho konkrétně se bude amnestie vztahovat a kdo tedy bude propuštěn, rozhodnou v následujících dnech soudy v neveřejných zasedáních. Podle předběžného odhadu ministra spravedlnosti by se amnestie mohla týkat až šesti tisíc osob.

1.1.2013 19:28

více
Vyznamenání pracovníků VS ČR

Vyznamenání pracovníků VS ČR

PRAHA 20. prosince (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal ocenil dnes příslušníky a zaměstnance sboru resortními vyznamenáními. Mezi oceněnými byli i dva příslušníci z Věznice Znojmo a Vazební věznice Hradec Králové, kteří získali vyznamenání za statečnost, neboť osobním zasáhem zachránili lidské životy. Generální ředitel se setkal také se všemi pracovníky generálního ředitelství, poděkoval jim za práci a popřál hodně pracovních úspěchů v novém roce.

20.12.2012 15:09

více
Ministr navštívil věznice Ostrov a Horní Slavkov

Ministr navštívil věznice Ostrov a Horní Slavkov

PRAHA 14. prosince (VS ČR) - Ministr spravedlnosti Pavel Blažek navštívil dnes v doprovodu svého prvního náměstka Daniela Voláka a generálního ředitele Vězeňské služby ČR Petra Dohnala věznice Ostrov nad Ohří a Horní Slavkov. Svou účastí tak zahájil tradici oslav Dne českého vězeňství, který si vězeňská služba připomíná letos poprvé.

14.12.2012 21:44

více
Elektronický monitoring sníží náklady na  věznění

Elektronický monitoring sníží náklady na věznění

PRAHA 13. prosince (VS ČR, MSp) - Ministerstvo spravedlnosti vyhodnotilo ve spolupráci s Probační a mediační službou ČR zkušební provoz elektronického monitoringu odsouzených. Cílem experimentu, který trval od začátku července do konce listopadu tohoto roku, bylo otestovat v osmi soudních krajích systém elektronického monitorování odsouzených pomocí náramků a využít získané zkušenosti pro přípravu širšího zavedení tohoto elektronického kontrolního nástroje do praxe trestní justice. Experiment prokázal, že zavedením tohoto nového nástroje do praxe by se především výrazně snížily náklady spojené s vězněnými osobami.

13.12.2012 12:47

více
Mise v Afghánistánu končí

Mise v Afghánistánu končí

PULI ALAM (provincie Logar, Afghánistán) 7. prosince (VSČR) – Instruktoři Vězeňské služby ČR ukončili výcvik příslušníků afghánské kontrarozvědky (NDS – National Directorate of Security). Výcvik se uskutečnil na základě dohody s českým Provinčním rekonstrukčním týmem na americké předsunuté operační základně Shank v provincii Logar.

7.12.2012 14:33

více
Novela trestního zákoníku

Novela trestního zákoníku

PRAHA 7. prosince (VS ČR, MSp) - V sobotu 8. prosince 2012 vstoupí v účinnost novela trestního zákoníku a trestního řádu, která především zrychluje a zefektivňuje proces podmíněného propuštění z výkonu trestu odnětí svobody, a to zejména u pachatelů drobné kriminality z kategorie přečinů. Ministerstvo spravedlnosti si od této novely, vyhlášené ve Sbírce zákonů 23. listopadu pod číslem 390/2012 Sb., slibuje nejenom snížení počtu vězňů, ale i podpoření jejich resocializace.

7.12.2012 13:16

více
Setkání ve Varšavě

Setkání ve Varšavě

PRAHA 4. prosince (VS ČR) - V minulém týdnu se setkali I. náměstek GŘ VS ČR plk. Marian Prokeš a ředitel pankrácké vazební věznice plk. Pavel Hadrava s generálním ředitelem Vězeňské služby Polska gen. Jacekem Wlodarskim na půdě věznice Bialoleka ve Varšavě.

4.12.2012 11:38

více
Petr Dohnal chce stabilizovat VS ČR

Petr Dohnal chce stabilizovat VS ČR

PRAHA 3. prosince (VS ČR) – Nový generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal se chce zaměřit na stabilizaci sboru a úspory. Řekl to při dnešním uvedení funkce. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek při této příležitosti dodal, že Petr Dohnal má jeho plnou důvěru a že nepochybně ve své nové funkci uspěje. Blažek jmenoval Petra Dohnala novým generálním ředitelem vězeňské služby po té, co dosavadní šéf služby Jiří Tregler z osobních důvodů rezignoval.

3.12.2012 12:00

více
Nabídka nepotřebného majetku státu

Nabídka nepotřebného majetku státu

PRAHA 2. listopadu (VS ČR) - Vězeňská služba ČR nabízí v souladu s § 19, odst. 3 zákona č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích ve znění pozdějších předpisů, organizačním složkám státu, bezúplatný převod příslušnosti hospodařit s majetkem uvedeným v přílohách.

2.12.2012 7:45

více
VSČR má nového generálního ředitele

VSČR má nového generálního ředitele

PRAHA 30. listopadu (MSp) - Ministr spravedlnosti JUDr. Pavel Blažek dnes jmenoval do funkce nového generálního ředitele Vězeňské služby ČR plukovníka Mgr. Petra Dohnala, dosavadního náměstka generálního ředitele.

30.11.2012 12:10

více