Novinky

O historii justičních statků

O historii justičních statků

PRAHA 21. ledna (VS ČR) - V druhé polovině ledna vychází kniha o justičních statcích, kterou napsal PhDr. Ondřej Hladík z Kabinetu dokumentace a historie VS ČR ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem v Praze. Monografie se zabývá krátkým obdobím existence těchto dnes málo známých vězeňských pracovišť, jež začala vznikat po skončení druhé světové války, kdy se ministerstvo spravedlnosti rozhodlo navázat na dobré prvorepublikové zkušenosti s převýchovou delikventů pomocí zemědělských prací.

21.1.2013 8:57

více
Časopis České vězeňství

Časopis České vězeňství

PRAHA 15. ledna (VS ČR) - Vážení návštěvníci, na webové stránky do rubriky Ke stažení jsme umístili časopis České vězeňství 4/2012. Můžete si jej prolistovat přímo na internetu, nebo stáhnout ve formátu .pdf.
red


Také vězni volili svého kandidáta

Také vězni volili svého kandidáta

PRAHA 14. ledna (VS ČR) – Z šestnácti tisíc vězňů, kteří po prezidentské amnestii zůstali v českých věznicích a vazebních věznicích, se prvního kola přímých prezidentských voleb zúčastnilo 8 120 vězňů. Zbylí se voleb buď zúčastnit nechtěli, nemohli, většinou proto, že neměli v pořádku osobní doklady, nebo neměli volební právo.

14.1.2013 17:30

více
Jedenáct let věznice na Guantánamu

Jedenáct let věznice na Guantánamu

PRAHA 11. ledna (VS ČR) – Necelý půl rok po útoku na světové obchodní centrum v New Yorku otevřely Spojené státy na své námořní základně v Guantanamu na Kubě věznici či spíše internační tábor (detention camp) pro osoby, které byly zadrženy na různých místech středního východu a označeny za podezřelé z terorismu nebo napomáhaní teroristickým organizacím. 11. ledna 2002 byly do nově vybudované věznice v Guantanamu dopraveni první vězňové.

11.1.2013 8:26

více
První fáze amnestie se chýlí ke konci

První fáze amnestie se chýlí ke konci

PRAHA 4. ledna (MSp) - Pracovní skupina Amnestie konstatovala, že první fáze amnestie se chýlí ke konci. Jedná se o kategorii odsouzených ve výkonu trestu, kteří byli propuštěni na svobodu. K páteční 12. hodině opustilo brány věznic 5080 lidí a 5220 případů bylo soudci pravomocně rozhodnuto. Rozdíl mezi oběma čísly tedy představuje počet amnestovaných, kteří už jen čekají na proceduru propuštění, tedy například na výstupní lékařskou prohlídku a vydání osobních věcí.

4.1.2013 13:30

více
Ministr spokojen s průběhem amnestie

Ministr spokojen s průběhem amnestie

PRAHA 3. ledna (MSp) - Amnestie vyhlášená prezidentem republiky při příležitosti dvacátého výročí založení České republiky probíhá bez větších komplikací. Ke dni 3. ledna 2013 bylo k dvanácté hodině rozhodnuto o propuštění 3687 vězňů, z čehož jich už 2917 opustilo věznice v celé České republice.

3.1.2013 18:48

více
Zajištění propuštění vězňů

Zajištění propuštění vězňů

PRAHA 3. ledna (VS ČR) – Odsouzení, kteří jsou v současné době propouštěni na svobodu v rámci amnestie prezidenta republiky, nemusejí být v mnoha případech na nečekaný život na svobodě dostatečně připraveni. Vězňové, jimž se blíží termín standardního propuštění, tráví totiž obvykle poslední půlrok ve výkonu trestu v tzv. výstupním oddělení, kde jsou na život na svobodě soustavně připravováni.

3.1.2013 15:20

více
Mapa věznic

Mapa věznic

Vážení návštěvníci webových stránek,
v rubrice Základní informace jsme zveřejnili mapku věznic, vazebních věznic a detenčních ústavů v jednotlivých krajích ČR.
 
red


Volák navštívil Pankrác a Ruzyni

Volák navštívil Pankrác a Ruzyni

PRAHA 2. ledna (VS ČR) - První náměstek ministra spravedlnosti Daniel Volák a generální ředitel VS ČR Petr Dohnal dnes odpoledne navštívili pražské vazební věznice Praha Pankrác a Praha Ruzyně, aby se přesvědčili, jak postupuje propouštění vězňů. Ředitel Vazební věznice Praha Pankrác Pavel Hadrava kolem 14.00 hodiny informoval náměstka Voláka, že v té době bylo soudem pravomocně rozhodnuto o propuštění více než sedmi desítek osob.

2.1.2013 17:08

více
Ministr ocenil práci justice

Ministr ocenil práci justice

PRAHA 2. ledna (MSp) - Pod vedením 1. náměstka ministra spravedlnosti Daniela Voláka pracuje na ministerstvu spravedlnosti koordinační skupina AMNESTIE, která naplňuje rozhodnutí prezidenta republiky, hlídá a vyhodnocuje průběh amnestie. Úterního jednání se kromě členů pracovní skupiny, 1. náměstka ministra Daniela Voláka, generálního ředitele vězeňské služby Petra Dohnala, předsedy Městského soudu v Praze Jana Sváčka a náměstka nejvyššího státního zástupce Pavla Pukovce, jenž zastupoval nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, zúčastnil i ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

2.1.2013 14:02

více