Novinky

Schůzka vězeňských služeb V4

Schůzka vězeňských služeb V4

PRAHA 11. dubna (VS ČR ) - Upevnění vzájemných vztahů a rozvoj spolupráce v penitenciární oblasti a výměna zkušeností byly hlavní náplní pracovního setkání generálních ředitelů vězeňských služeb zemí tzv. Visegrádské čtyřky, které se konalo od pondělí v Praze. Kromě hostitele, generálního ředitele VS ČR Petra Dohnala se schůzky zúčastnil generální ředitelé vězeňských služeb Slovenska Eugen Balko, Polska Jacek Wlodarski a Maďarska András Csóti.

11.4.2013 10:49

více
Schválena novela zákona o VS a JS

Schválena novela zákona o VS a JS

PRAHA 3. dubna (MSp) - Do Senátu míří vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 555/1992 Sb. o Vězeňské službě a justiční stráži České republiky. Novela reaguje mimo jiné na doporučení ombudsmana a umožňuje Vězeňské službě pořizovat zvukové a obrazové záznamy ve spravovaných a střežených zařízeních a přilehlých prostorách. „Pokud jde o otázku ochrany osobních údajů v návaznosti na použití kamerového systému, Vězeňská služba této ochraně věnuje zvýšenou pozornost,“ ujistil ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

3.4.2013 13:24

více
Schválena novela zákona

Schválena novela zákona

PRAHA 27. března (MSp) - Poslanecká sněmovna včera ve druhém čtení schválila vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 555/1992 Sb. o Vězeňské službě a justiční stráži České republiky. Zpravodajkou novely byla poslankyně Jana Černochová. Novela zákona reaguje na praktické potřeby Vězeňské služby (VS) a dalších orgánů činných v trestním řízení, které vyplývají z dosavadních zkušeností uplatňování tohoto zákona. Zaměřuje se na zpřesnění některých vztahů, a to jak v rámci VS, tak vůči ostatním subjektům, zejména pak Policii ČR.

27.3.2013 10:55

více
Rentgen celní správy v Plzni

Rentgen celní správy v Plzni

PLZEŇ 21. března (VS ČR) – Mobilní rentgen Celní správy ČR byl minulý týden vidět u vjezdu do Věznice Plzeň. Vězeňská služba ČR zde ve spolupráci s celní správou kontrolovala vozidla přijíždějící do věznice. Preventivně bezpečnostní akce byla zaměřena na zamezení průniku nepovolených předmětů do věznice. Právě zamezení průniku nepovolených předmětů do věznic a vazebních věznic je v současné době hlavní bezpečnostní prioritou vězeňské služby.

21.3.2013 13:04

více
23. výročí leopoldovské vzpoury

23. výročí leopoldovské vzpoury

PRAHA 15. března (VS ČR) – Největší vězeňská vzpoura v dějinách moderního československého vězeňství začala před třiadvaceti lety ve slovenské věznici Leopoldov. Vyvolaly ji více než dvě stovky vězňů, kteří už od února 1990 protestovali proti tomu, že se na ně nevztahovala amnestie prezidenta Václava Havla a požadovali okamžité propuštění. Patnáctého března vězňové zaútočili na příslušníky tehdejšího sboru nápravné výchovy, vytlačili je z areálu a ovládli celou věznici.

15.3.2013 11:36

více
Nepovolené předměty ve věznicích

Nepovolené předměty ve věznicích

PRAHA 11. března (VS ČR) – Nové vedení Vězeňské služby ČR si od roku 2013 stanovilo jako jednu z priorit zabránění a odhalování průniku nepovolených předmětů do vazebních věznic a věznic. Byl nastaven nový systém sledování a evidence nálezů nepovolených předmětů v objektech vězeňské služby.

11.3.2013 16:57

více
Hámor zvítězil v reflexním luku

Hámor zvítězil v reflexním luku

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 25. února (VSČR/Bavorsko) - Martin Hámor, nejlepší střelec oddílu Esky Cheb a současný český reprezentant, který pracuje ve Věznici Kynšperk nad Ohří jako vedoucí oddělení, se o víkendu zúčastnil halového turnaje v bavorském Marktredwitz a s celkovým skóre 562 bodů hravě vyhrál v kategorii reflexní luk. Konkurence byla velká - 120 lukostřelců z Bavorska, Saska a Čech.

25.2.2013 16:07

více
Americký vězeň utekl hlavní branou

Americký vězeň utekl hlavní branou

PRAHA 31. ledna (ABC News) – Americké úřady pátrají po vězni, čtyřiatřicetiletém Rocky Marquezovi, který v polovině ledna utekl z detroitského vězení, tak, že prošel nepozorovaně hlavním vchodem. Na jeho nepřítomnost se ve věznici přišlo až po pěti dnech.

31.1.2013 11:42

více
VS ČR po amnestii

VS ČR po amnestii

PRAHA 28. ledna (VS ČR) – Amnestie prezidenta republiky znamenala pro Českou republiku propuštění zhruba 6400 osob většinou z výkonu trestu odnětí svobody méně pak z výkonu vazby, což představuje více než čtvrtinu z počtu vězeňské populace před amnestií. Index počtu vězněných osob v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, který se tradičně používá pro porovnání úrovně vězeňství v různých zemích, se snížil z 230 na cca 160 – 170. Česká republika se tak dostala na stejnou hodnotu, jako má například Slovensko, Maďarsko nebo Velká Británie.

29.1.2013 15:24

více
Aktualizace počtu propuštěných

Aktualizace počtu propuštěných

PRAHA 25. ledna (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Amnestie jsme aktualizovali přehled počtu propuštěných osob k 25.1.2013, 7:00.
red