Novinky

Spolupráce s VS Maďarska

Spolupráce s VS Maďarska

 PRAHA 24. října (VS ČR) - Ve dnech od 17. - 20. října 2016 se na základě uzavřené dohody o spolupráci mezi VS ČR a VS Maďarska uskutečnila výměnná stáž. Čtyřčlenná delegace ČR v průběhu pobytu v Maďarsku navštívila národní Vazební věznici v Budapešti, Národní věznici Pálhalma a okresní Vazební věznici Bács-Kiskun. Delegaci přijal také na generálním ředitelství VS Maďarska náměstek generálního ředitele pro bezpečnost a vězeňství János Schmehl.

24.10.2016 9:25

více
VS ČR představila služební kynologii

VS ČR představila služební kynologii

PRAHA 21. října (VS ČR) - Ukázky nácviku zákroků služebních psů v modelových situacích proti zvlášť nebezpečným pachatelům představila na závěr třídenního veletrhu moderních bezpečnostních technologií Future Forces Forum Vězeňská služba České republiky. Prezentaci shlédl náměstek ministra spravedlnosti Vladimír Zimmel v doprovodu generálního ředitele VS ČR Petra Dohnala.

21.10.2016 15:15

více
Jednání Kulatého stolu v Maďarsku

Jednání Kulatého stolu v Maďarsku

PRAHA 17. října (VS ČR) - Ve dnech 21. – 23. září 2016 se uskutečnilo další jednání Kulatého stolu generálních ředitelů středoevropských vězeňských služeb (MECR). Založení tohoto neformálního sdružení bylo navrženo v průběhu konference ICPA v Praze v roce 2008, od roku 2009 se pak členové pravidelně scházejí vždy v jedné z členských zemí. Letošní setkání se uskutečnilo v Maďarsku v prostorách Vzdělávacího centra Pilisszentkereszt, které zajišťuje profesní přípravu personálu Vězeňské služby Maďarska.

17.10.2016 13:30

více
P. Dohnal na zasedání výboru Europris

P. Dohnal na zasedání výboru Europris

PRAHA 13. října (VS ČR) - Na plenárním zasedání Evropské asociace vězeňských služeb EuroPris, které se konalo v červnu 2016 v holandském Zaandamu, byl generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal zvolen členem hlavního výboru této organizace.  První jednání hlavního výboru za jeho účasti se uskutečnilo 16. září 2016 v litevském Vilniusu.

13.10.2016 11:07

více
Benefiční koncert Pět tváří zdi

Benefiční koncert Pět tváří zdi

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 10. října (VS ČR) - V minulém týdnu, ve středu 5. října, se uskutečnil 5. ročník benefičního koncertu Mezinárodního vězeňského společenství spojený s rozhovory na téma vězeňství. Osobní účastí jej podpořili i zástupci vězeňské služby ze světelské a rýnovické věznice a hlavní kaplan. Koncert nese pro mnohé zvláštní název Pět tváří zdi. 

10.10.2016 8:17

více
Vyšetřování útěku z Věznice Břeclav

Vyšetřování útěku z Věznice Břeclav

PRAHA 10.října (VS ČR) - Vězeňská služba České republiky intenzivně prošetřuje veškeré okolnosti útěku odsouzeného z Věznice Břeclav. Odsouzený byl dle rozhodnutí soudu umístěn v režimu věznice s dohledem, kde jsou kontrolou a dohledem nad činností odsouzených pověřeni vychovatelé. Ve věznici s dohledem se v určených prostorách odsouzení pohybují bez omezení.

10.10.2016 8:48

více
VS ČR přivítala delegaci z Texasu

VS ČR přivítala delegaci z Texasu

PRAHA 7. října (VS ČR) - V týdnu od 5. do 9. září 2016 Vězeňská služba České republiky (VS ČR) hostila pětičlennou delegaci zástupců vězeňského a probačního systému amerického státu Texas. Delegaci tvořil výkonný ředitel Institutu vězeňského managementu na Univerzitě Sama Houstona v Texasu Doug Dretke, zástupce ředitele odboru vězeňství a komunitního dohledu v texaském okresu Harris Brian Lovins, šerif okresu Lubbock a předseda Asociace texaských šerifů Kelly Rowe, předseda Texaského výboru pro milosti a podmínečné propuštění David Gutierrez a regionální ředitel vězeňských zařízení v západním Texasu Jason Heaton.

7.10.2016 10:39

více
Deska a lavička Václava Havla

Deska a lavička Václava Havla

PRAHA 6.října (VS ČR) - Bývalý prezident Václav Havel, který by se 5. října dožil 80 let, byl za dob totalitního režimu opakovaně vězněn a prošel nejen pražskými věznicemi na Ruzyni a na Pankráci, ale pobýval také v plzeňské věznici či ve Věznici Heřmanice. Na zdi borské věznice Václava Havla připomíná nově odhalená pamětní deska, v Ostravě – Heřmanicích zase lavička Ferdinanda Vaňka, na jejíž výrobě se podíleli odsouzení z této věznice.

10.10.2016 13:35

více
Konkurs na lékaře - rezidenta

Konkurs na lékaře - rezidenta

PRAHA 5. října (VS ČR) - Vězeňská služba České republiky vyhlašuje 2. kolo výběrové řízení na místo rezidenta - lékaře podle vyhlášky č. 186/2009 Sb., o stanovení postupu při vyhlášení výběrového řízení na rezidenční místo, průběhu výběrového řízení na rezidenční místo a základních kritériích výběru rezidenta (o rezidenčních místech).

5.10.2016 15:16

více
Seminář k EPIS v Akademii VS

Seminář k EPIS v Akademii VS

PRAHA 4. října (VS ČR) - V úterý 30. srpna se v Akademii Vězeňské služby ČR ve Stráži pod Ralskem konal školící seminář k Evropskému vězeňskému informačnímu systému (EPIS), který organizačně zajišťovala Vězeňská služba ČR. EPIS je digitální databází dostupnou na webu organizace EuroPris (www.europris.org), která obsahuje údaje o vězeňských službách napříč Evropou.

4.10.2016 13:40

více