Novinky

Rakouský GŘ na návštěvě Pankráce

Rakouský GŘ na návštěvě Pankráce

PRAHA 28. února (VS ČR) - Na krátkou pracovní návštěvu zavítal minulý týden do Prahy generální ředitel vězeňské služby Rakouska Erich Mayer. Hlavním tématem jeho návštěvy byla prohlídka vozového parku Vězeňské služby ČR ve Vazební věznici Praha Pankrác, neboť rakouská vězeňská služba plánuje obnovit vozový park svých eskortních vozidel a do Prahy se její generální ředitel přijel inspirovat k nákupu.  

28.2.2017 12:04

více
Nová výstroj pro příslušníky VS ČR

Nová výstroj pro příslušníky VS ČR

PRAHA 17. února (VS ČR) - Vězeňské službě ČR se podařilo zajistit nový vzor zateplené zimní bundy pro příslušníky. V současné době je do výstrojního skladu průběžně dodávána zimní bunda s goretexovou technologií, která byla v roce 2016 vyvzorována a vyzkoušena v reálném provozu řadovými příslušníky věznic a vazebních věznic.

17.2.2017 14:31

více
1. trénink Yellow Ribbon Run 2017

1. trénink Yellow Ribbon Run 2017

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU/PRAHA 8. února (VS ČR) – Může člověk s trestní minulostí a člověk, který se aktuálně nachází ve výkonu trestu, uběhnout maraton? Jak se dá ve věznici trénovat na běžecký závod? A jakou k tomu mají tito jedinci motivaci? Marian z Věznice Kuřim i bývalý vězeň Milan, kteří poběží se žlutou stužkou maraton, a Marie z věznice ve Světlé nad Sázavou, trénující na červnový štafetový běh, mají jasno: když budou mít silnou vůli a podpoří je okolí, mají šanci začít ve svém životě znovu a lépe. Proto se zapojili do projektu Yellow Ribbon Run, který upozorňuje na téma obtížné zaměstnatelnosti lidí s trestní minulostí, a se žlutou stužkou běželi dnešní trénink. Trénink se konal v běžeckém centru Running Mall na Praze 7 a zúčastnili se ho nejen osoby ve výkonu a po výkonu trestu, ale i další běžci včetně manažerů firem, které zaměstnávají vězně.

9.2.2017 10:07

více
Vězni budou uklízet Prahu 2

Vězni budou uklízet Prahu 2

PRAHA 7. února (VS ČR) - Do úklidu ulic v Praze 2 se od počátku tohoto týdne zapojují vězni. Revoluční novinka, s kterou nyní přichází městská část Praha 2 ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR a úklidovou firmou Komwag, souvisí s novou koncepcí vězeňství, připravenou Ministerstvem spravedlnosti ČR. Za Prahu 2 iniciovala starostka Jana Černochová projekt, jehož cílem je zapojit vězně, kteří jsou k tomu způsobilí, do pracovního prostředí, zajistit jim zaměstnání po propuštění a snížit jejich opakované návraty do věznic. Praha 2 jako první z centrálních městských částí tak poskytne vězňům šanci pracovat přímo před zraky veřejnosti.

7.2.2017 16:12

více
K úmrtí MUDr. Kavalírové

K úmrtí MUDr. Kavalírové

PRAHA 26. ledna (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal s lítostí přijal zprávu o smrti dlouholeté předsedkyně Konfederace politických vězňů Naděždy Kavalírové. Vězeňská služba ČR spolupracovala s Naděždou Kavalírovou řadu let, zejména na přípravách pietních akcí k uctění památky politických vězňů.

26.1.2017 15:14

více
Plzeň rozšířila ubytovací kapacity

Plzeň rozšířila ubytovací kapacity

PRAHA/PLZEŇ 11. ledna (VS ČR) - O další ubytovací místa se zvýšila kapacita ve Věznici Plzeň. Vedení věznice k tomuto kroku přistoupilo v rámci řešení přeplněnosti věznice. Rozšíření kapacity bylo dosaženo rekonstrukcí prostor momentálně nevyužívané lůžkové části. Kapacita věznice se tak zvýšila ze současných 1 152 na 1 207, tedy o 55 míst při standardním ubytování 4m2 na osobu. Při případném ubytování 3m2 na osobu nabízí nový oddíl 77 míst.

11.1.2017 15:15

více
Prosba o pomoc

Prosba o pomoc

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 20. prosince (VS ČR) – Zapište se do registru dárců kostní dřeně… To je přání dvacetileté Marušky, dcery jedné z příslušnic dozorčí služby Věznice Světlá nad Sázavou. V letošním roce se Marušce obrátil život naruby. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlin. V takovémto okamžiku si člověk uvědomí, jak je život nevyzpytatelný a jak důležitá je pevná vůle i podpora a pomoc od druhých. Podporu do dalšího života chtěli vyjádřit i samotní zaměstnanci věznice. Uspořádali finanční sbírku a Marušce darovali 37.000 Kč, aby si mohla začít plnit svoje sny a přání. Pomoci s vyplněním jednoho jejího přání můžete však i vy – popřemýšlejte o zapsání do registru dárců kostní dřeně… Přečtěte si její dopis. Pocity, které zažívala, vám mohou v rozhodování pomoci: „Trvá to jen chvilku. Chvilka, která může jinému člověku zachránit život.“ Děkujeme!

20.12.2016 10:18

více
Vzpomínka na F.J. Řezáče

Vzpomínka na F.J. Řezáče

PRAHA 15. prosince (VS ČR) - Památku zakladatele moderních vězeňských metod, Františka Josefa Řezáče, si ve středu, v Den českého vězeňství, připomenuli u jeho hrobu na pražských Olšanských hřbitovech zástupci Vězeňské služby ČR, vězeňské duchovní služby, Vězeňské duchovenské péče a další hosté. Při této příležitosti zmínili, že mnohé z problémů, se kterými se při péči o odsouzené a nápravu společnosti potýkal před více než 150 lety František Řezáč, se i dnes setkává vězeňská služba, zatímco jiné se i díky Řezáčovi v současnosti již podařilo zdárně překonat.

15.12.2016 14:20

více
Další chov zvířat ve Věznici Jiřice

Další chov zvířat ve Věznici Jiřice

JIŘICE 29. listopadu  (VS ČR) - Po úspěšném zavedení chovu včel do českých věznic, přichází nyní Vězeňská služba ČR s dalšími projekty v oblasti chovu zvířat ve věznicích. Nové projekty dnes slavnostně zahájili ministr spravedlnosti Robert Pelikán a generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal. Jedním z cílů těchto projektů je jejich využití jako nové formy zaměstnávání odsouzených.

29.11.2016 14:55

více
Akademie VS ČR členem EPTA

Akademie VS ČR členem EPTA

PRAHA 29. listopadu (VS ČR) - Dne 16. listopadu 2016 vstoupila Akademie VS ČR do asociace sdružující vzdělávací střediska evropských vězeňských služeb. European Penitentiary Training Academies Network (EPTA) je sdružení, které usiluje o rozvoj komunikace mezi vzdělávacími středisky a o výměnu informací a zkušeností v evropském měřítku.

29.11.2016 14:13

více