Novinky

Vítěz Světového poháru je z Rapotic

Vítěz Světového poháru je z Rapotic

HRADEC KRÁLOVÉ/RAPOTICE 14. května (VS ČR) – Vítězstvím na Světovém poháru pro rok 2013 v karate Goju-ryu se může prezentovat příslušník Věznice Rapotice praporčík Roman Lysoněk nositel mistrovského stupně 3. DAN. Akce pořádaná Českým svazem karate se konala v Hradci Králové.

14.5.2013 13:29

více
Součinnostní cvičení věznic a policie

Součinnostní cvičení věznic a policie

NOVÉ SEDLO 13. května (VS ČR) - V pátek 10. května  proběhlo součinnostní cvičení v prostorách bývalého pracovního tábora v obci Poláky nedaleko Nechranické přehrady.  Cvičení se zúčastnily složky Policie České republiky z Litoměřic, Chomutova a Loun a jednotky z věznic Oráčova, Horního Slavkova, Kynšperka nad Ohří, Ostrova nad Ohří, Všehrd a Nového Sedla.

13.5.2013 7:28

více
Nehoda sanitky

Nehoda sanitky

PRAHA 9. května (VS ČR) – V Praze dnes havarovala civilní sanitka převážející vězně a dva příslušníky eskorty z vazební věznice Teplice do vězeňské nemocnice na Pankráci. Vězeň i oba příslušníci utrpěli zranění.

9.5.2013 14:20

více
5. květen na Pankráci

5. květen na Pankráci

PRAHA 3. května (VS ČR) - Dne 5. května 2013 od 13:00 si v pankrácké vazební věznici připomeneme 70 let od zahájení poprav na Pankráci gilotinou. U příležitosti výročí Pražského povstání pořádá Vazební věznice Praha- Pankrác pietní akt k uctění památky všech, kteří položili životy v boji proti nacizmu.

3.5.2013 14:24

více
Zrušení Věznice Drahonice

Zrušení Věznice Drahonice

PRAHA 1. května (VS ČR) - Nařízením ministra spravedlnosti č. 1/2013 ze dne 26. března 2013, kterým se mění nařízení ministryně spravedlnosti č. 4/1997 o zřízení vazebních věznic a věznic, Generálního ředitelství Vězeňské služby České republiky, Institutu vzdělávání Vězeňské služby České republiky a zotavoven Vězeňské služby České republiky, byla zrušena Věznice Drahonice. Toto nařízení nabývá účinnosti dne 1.5.2013.

1.5.2013 9:32

více
Pavel Blažek ocenil zaměstnance

Pavel Blažek ocenil zaměstnance

HORNÍ SLAVKOV 30. dubna (VSČR) – Ministr spravedlnosti Pavel Blažek udělil zaměstnanci Věznice Horní Slavkov Radkovi Jirsovi pamětní plaketu za zásluhy v kulturně-výchovné oblasti, na úseku zaměstnávání vězněných osob a za příkladnou prezentaci Vězeňské služby České republiky.

30.4.2013 11:13

více
70 let od zahájení poprav na Pankráci

70 let od zahájení poprav na Pankráci

PRAHA 29. dubna (VS ČR) - 70. výročí od zahájení poprav v pankrácké sekyrárně si připomínáme právě tento rok (popraveno gilotinou více než 1075 osob). U této příležitosti Vazební věznice Praha-Pankrác dne 5. května 2013 (Pražské povstání) pořádá pietní akt k uctění památky všech, kteří položili životy v boji proti fašismu.

29.4.2013 15:05

více
Časopis České vězeňství 1/2013

Časopis České vězeňství 1/2013

PRAHA 29. dubna (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Ke stažení naleznete letošní první číslo časopisu České vězeňství. Tématem časopisu je především novoroční amnestie prezidenta republiky; je zde nejen vylíčen průběh a realizace hromadného propouštění, ale také dopad úbytku vězeňské populace na Vězeňskou službu ČR včetně personálních důsledků. Amnestii se věnuje také první náměstek ministra Daniel Volák v úvodníku a generální ředitel VS ČR Petr Dohnal v rozhovoru. Další materiály čísla přibližují například desáté výročí oddělení pro odsouzené matky s dětmi ve Věznici Světlá nad Sázavou, profil Věznice Jiřice, či seznámení s vězeňským systémem na Islandu.
red


Vězení technologií

Vězení technologií

PRAHA 26. dubna (VS ČR) - Poněkud neobvyklým způsobem se na téma vězeňství a vězeňské architektury zaměřil brazilský designer Felipe Luchi při přípravě reklamní kampaně pro americký cestovatelský časopis. Vyšel z předpokladu, že jsou to často moderní technologie, a předměty denní potřeby, které lidem brání opustit svůj životní stereotyp a vydat se do přírody a na cesty. Představil tedy několik návrhů vězeňských zařízení, stylizovaných do podoby věcí, které nás denně "vězní" v naší životní rutině.  

26.4.2013 9:58

více
Věznice uprostřed oceánu

Věznice uprostřed oceánu

PRAHA 15. dubna (VS ČR) - Britská splolečnost [AC - CA], specializující se na pořádání veřejných ideových architektnických soutěží, vyhlásila výsledky soutěže se zadáním na podobu ideální věznice uprostřed Tichécho oceánu. Cílem soutěže není realizace projektu, ale spíše podpora veřejného zájmu o problematiku vězeňství a jeho společenského poslání.  

15.4.2013 14:09

více