Novinky

Pomoc VS ČR při povodních

Pomoc VS ČR při povodních

PRAHA 4. července (VS ČR) - Téměř dvě stě osob, 102 vězňů a 85 zaměstnanců či příslušníků, nasadila Vězeňská služba ČR při likvidaci následků letošních povodní. Vězeňská služba zasahovala na šesti místech zasažených povodněmi či přívalovými dešti, na dalších místech střežila zaplavené objekty či provizorní ubytovny evakuovaných a poskytovala také materiální či expertní pomoc.

4.7.2013 13:06

více
Vězňové pomáhají dětem

Vězňové pomáhají dětem

PRAHA 2. července (VS ČR) - V pátek 14.6.2013 přijeli na pozvání do věznice Nové Sedlo ředitel Městské policie Žatec Zdeněk Kubiska a Zdeňka Kobelčuková z místního oddělení prevence kriminality. Oba zástupci městské policie si od vedení věznice převzali výrobky, které slouží jako didaktické pomůcky při výchově dětí ve školkách a školách v rámci prevence kriminality a dopravní výchovy.

2.7.2013 13:56

více
Památce Milady Horákové

Památce Milady Horákové

PRAHA 27. června (VS ČR) - Odvahu, nezlomnost a mravní integritu Milady Horákové akcentovali účastníci dnešního pietního aktu jako hlavní poselství této české političky a bojovnice proti totalitním režimům současné společnosti. Milada Horáková byla před 63 lety popravena na dvoře pankrácké věznice. K místu, kde kdysi stála šibenice, dnes položili věnce představitelé organizací sdružujících politické vězně, zástupci vlády, parlamentu, obcí a společenských organizací. Vězeňskou službu ČR reprezentoval generální ředitel Petr Dohnal.   

27.6.2013 16:26

více
VS odhalila obchod s drogami

VS odhalila obchod s drogami

Rapotice/Praha 26. června (VSČR) – Vězeňská služba odhalila nelegální obchod s drogami, do kterého byli zapojeni odsouzení z věznice Rapotice. Kriminalisté ve spolupráci s příslušníky věznice v první polovině června provedli rozsáhlou akci, při níž zadrželi deset podezřelých osob.

26.6.2013 11:48

více
Pomáháme, kde je třeba

Pomáháme, kde je třeba

Odolov 14. června 2013 (VSČR) – Pracovní skupina odsouzených věznice Odolov pomáhala při odstraňování škod způsobených přívalovými dešti.

14.6.2013 8:16

více
VS ČR pokračuje v pomoci

VS ČR pokračuje v pomoci

PRAHA 13. června (VS ČR) - Vězeňská služba pokračuje v organizování operativní pomoci při odklízení následků povodní, které minulý týden postihly část České republiky. Vězňové a materiální pomoc, které vězeňská služba postiženým oblastem poskytuje, se nasazují v obcích, které o pomoc požádaly a zajišťují ji zejména věznice či vazební věznice, které leží nejblíže. 

13.6.2013 13:53

více
Vězňové uklízeli po povodni v Lužci

Vězňové uklízeli po povodni v Lužci

PRAHA 11. června (VS ČR) - Od soboty 8. června pomáhá 15 vězňů z Věznice Jiřice s úklidem následků povodní v obci Lužec na Vltavou na Mělnicku. V sobotu tam vězňové pracovali v okolí místního víceúčelového hřiště, které velká voda zcela zatopila. Pomoc organizovaná Vězeňskou službou ČR v zaplavených obcích se chystá, nebo se už provádí i na dalších místech.

11.6.2013 14:08

více
Pomoc i po povodních

Pomoc i po povodních

PRAHA 3. června (VS ČR) - Práce odsouzených může pomoci lidem v zatopených oblastech. Vězeňská služba aktivně nabídne hejtmanům jednotlivých krajů pracovní skupiny odsouzených, samozřejmě včetně zajištěného dohledu příslušníků VS ČR. Celkem se v tuto chvíli k takové práci dobrovolně hlásí 315 vězňů.

3.6.2013 15:52

více
Povodně 2013

Povodně 2013

LITOMĚŘICE 2.června (VS ČR) - Odsouzení z Vazební věznice Litoměřice pomáhají Okresnímu soudu v Ústí nad Labem a městu Litoměřice.

2.6.2013 19:16

více
Vězni pomáhají při povodních

Vězni pomáhají při povodních

PRAHA (2. června VS ČR) - Vzhledem k mimořádné povodňové situaci Vězeňská služba ČR aktivovala skupiny odsouzených, kteří začali pomáhat tam, kde si to vyžaduje aktuální stav ohrožení velkou vodou. Generální ředitel vězeňské služby Petr Dohnal v koordinaci s 1. náměstkem ministra spravedlnosti Danielem Volákem svolal část krizového štábu.

2.6.2013 18:31

více