Novinky

Regionální úroveň řízení ve VS ČR

Regionální úroveň řízení ve VS ČR

PRAHA 2. září (VS ČR) - Vězeňská služba ČR obnovuje od 1. září regionální úroveň řízení. Vazební věznice, věznice, ústavy pro výkon zabezpečovací detence a Akademie Vězeňské služby jsou uspořádány s přihlédnutím ke krajskému uspořádání do čtyř regionů, vedených regionálními řediteli. Regionální ředitele, ředitele Věznice Oráčov Pavla Třasáka pro region 1, Věznice Stráž pod Ralskem Simona Michailidise pro region 2, Vazební věznice Praha Pankrác Pavla Hadravu pro region 3 a Vazební věznice Olomouc Jiřího Ruprechta pro region 4 jmenoval minulý týden generální ředitel VS ČR Petr Dohnal.

3.9.2013 9:02

více
Prezident podepsal zákon o vazbě

Prezident podepsal zákon o vazbě

PRAHA 28. srpna (MSp) - Poté, co obě komory Parlamentu ČR schválily vládní návrh zákona o výkonu vazby a zákona o výkonu trestu odnětí svobody, podepsal zmíněné normy i prezident republiky Miloš Zeman. Jde o úpravy, které mají výrazně zlidštit podmínky ve vazebních věznicích a přiblížit je tak realitě, že v těchto prostorách jsou dočasně umístění lidé, na něž zákon pohlíží stále jako na nevinné.

28.8.2013 14:30

více
Prohlídky vězněných osob

Prohlídky vězněných osob

Praha 8. srpna (VSČR) – Vězeňská služba je nucena se ohradit proti kritice důkladných osobních prohlídek vězněných osob. Důkladné osobní prohlídky jsou důležitou součástí prevence pašování nepovolených předmětů do věznic, především drog, mobilních telefonů a zbraní.

8.8.2013 14:18

více
Redukce typů věznic se blíží

Redukce typů věznic se blíží

PRAHA 31. července (MSp) - Vláda na svém dnešním zasedání schválila návrh novely trestního zákoníku a zákona o výkonu trestu odnětí svobody, pracovně nazývaný také redukce typů věznic. Stávající čtyři typy věznic (s dohledem, dozorem, ostrahou a zvýšenou ostrahou) redukuje návrh jen na dva typy, a to na „věznice“ a „věznice se zvýšenou ostrahou“.

31.7.2013 10:20

více
Dohoda GIBS a VS ČR

Dohoda GIBS a VS ČR

PRAHA 30.července (VS ČR) - Vězeňská služba ČR jako první bezpečnostní sbor uzavřela dnes realizační dohodu o součinnosti s Generální inspekcí bezpečnostních sborů. Účelem této dohody je vytvoření podmínek pro zabezpečení plnění úkolů Inspekce s cílem využít způsoby a formy spolupráce s vězeňskou službou, které mohou přispět ke zvýšení efektivity vyhledávání, odhalování, prověřování a vyšetřování trestné činnosti příslušníků a zaměstnanců Vězeňské služby ČR.

30.7.2013 14:19

více
Obchodní veřejná soutěž

Obchodní veřejná soutěž

PRAHA 26. července (VS ČR) - Vyhlášení vítězů - obchodní veřejná soutěž - vymáhání pohledávek VS ČR exekutory

26.7.2013 16:35

více
Radost dětem

Radost dětem

OPAVA/PRAHA 23. července (VS ČR) - v pátek 19. 7. 2013 předal 1. zástupce ředitele Věznice a ÚVZD Opava plk. Mgr. Jiří Vícha spolu s vychovatelkou Bc. Dagmar Slanou ruční výrobky odsouzených žen dětem na dětském oddělení Slezské nemocnice v Opavě.

23.7.2013 9:01

více
Odsouzení dětem

Odsouzení dětem

OSTRAVA/PRAHA  23. července (VS ČR) - Soubor hraček, které vyrobili odsouzení heřmanické věznice, předal ředitel věznice Petr Kadlec zástupcům intervenčního týmu policie Moravskoslezského kraje. Hračky budou sloužit jako prostředek psychologické pomoci dětem, které se staly přímými či nepřímými oběťmi trestných činů v případech, které řeší moravskoslezští policisté. Výrobu hraček inicioval ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje Tomáš Kužel a koordinátorka intervenčního týmu Zuzana Baranová.

23.7.2013 10:28

více
Odměny za pomoc při povodních

Odměny za pomoc při povodních

PRAHA 19. července (MSp) - Na žádost prvního náměstka ministryně spravedlnosti Daniela Voláka schválil ministr financí mimořádné navýšení příslušné kapitoly rozpočtu ministerstva spravedlnosti tak, aby Vězeňská služba ČR mohla odměnit asi stovku příslušníků či zaměstnanců za jejich aktivní a účinnou pomoc při odstraňování následků povodní. Celkem se podařilo na tyto odměny získat pro vězeňskou službu jeden milion korun.

19.7.2013 16:36

více
Výběrové řízení

Výběrové řízení

PRAHA 19. července (VS ČR) - Text vyhlášení veřejné soutěže o nejvýhodnější návrh na uzavření Smlouvy o provedení exekucí soudním exekutorem neleznete zde.

19.7.2013 12:27

více