Novinky

Odměny za pomoc při povodních

Odměny za pomoc při povodních

PRAHA 19. července (MSp) - Na žádost prvního náměstka ministryně spravedlnosti Daniela Voláka schválil ministr financí mimořádné navýšení příslušné kapitoly rozpočtu ministerstva spravedlnosti tak, aby Vězeňská služba ČR mohla odměnit asi stovku příslušníků či zaměstnanců za jejich aktivní a účinnou pomoc při odstraňování následků povodní. Celkem se podařilo na tyto odměny získat pro vězeňskou službu jeden milion korun.

19.7.2013 16:36

více
Výběrové řízení

Výběrové řízení

PRAHA 19. července (VS ČR) - Text vyhlášení veřejné soutěže o nejvýhodnější návrh na uzavření Smlouvy o provedení exekucí soudním exekutorem neleznete zde.

19.7.2013 12:27

více
Relikviář sv. Maura na Velehradě

Relikviář sv. Maura na Velehradě

PRAHA 18. července (VS ČR) - Jedinečnou příležitost měli letos návštěvníci cyrilometodějských slavností ve Velehradu. Mohli si zde si jako jedni z mála prohlédnout věrnou kopii unikátní zlatnické památky, Relikviáře svatého Maura. Kopii relikviáře, která byla na Velehradě k vidění v rámci prezentace Vězeňské duchovenské péče s názvem Jít cestou naděje, zhotovili odsouzení z Věznice Horní Slavkov pro zámek a hrad Bečov.

18.7.2013 9:06

více
Zlepšení podmínek vazby

Zlepšení podmínek vazby

PRAHA 17. července (MSp) - „Možnost četnějšího telefonování s rodinou, či s osobou blízkou, více návštěv, daleko častější využívání vazby ve zmírněném režimu tak, aby nebyla tolik stresující a nedůstojná a také zavádí možnost zaměstnávání obviněných“ popsal hlavní změny, které zákon zavádí, 1. náměstek ministryně spravedlnosti Daniel Volák.

17.7.2013 19:21

více
Cely v USA se plní staříky

Cely v USA se plní staříky

PRAHA 8. července (Týden) - Do vězení ho letos v červnu vezli na vozíku, na kterém měl i kyslíkovou bombu. Čerstvý mukl Anthony Marschall pochází z jedné z nejbohatších a nejprominentnějších rodin ve Spojených státech. Do vězení se dostal bez ohledu na to, že je mu 89 let a trpí Parkinsonovou nemocí. Počet starých lidí v amerických vězeních se už několik let prudce zvyšuje.

8.7.2013 12:56

více
Pomoc VS ČR při povodních

Pomoc VS ČR při povodních

PRAHA 4. července (VS ČR) - Téměř dvě stě osob, 102 vězňů a 85 zaměstnanců či příslušníků, nasadila Vězeňská služba ČR při likvidaci následků letošních povodní. Vězeňská služba zasahovala na šesti místech zasažených povodněmi či přívalovými dešti, na dalších místech střežila zaplavené objekty či provizorní ubytovny evakuovaných a poskytovala také materiální či expertní pomoc.

4.7.2013 13:06

více
Vězňové pomáhají dětem

Vězňové pomáhají dětem

PRAHA 2. července (VS ČR) - V pátek 14.6.2013 přijeli na pozvání do věznice Nové Sedlo ředitel Městské policie Žatec Zdeněk Kubiska a Zdeňka Kobelčuková z místního oddělení prevence kriminality. Oba zástupci městské policie si od vedení věznice převzali výrobky, které slouží jako didaktické pomůcky při výchově dětí ve školkách a školách v rámci prevence kriminality a dopravní výchovy.

2.7.2013 13:56

více
Památce Milady Horákové

Památce Milady Horákové

PRAHA 27. června (VS ČR) - Odvahu, nezlomnost a mravní integritu Milady Horákové akcentovali účastníci dnešního pietního aktu jako hlavní poselství této české političky a bojovnice proti totalitním režimům současné společnosti. Milada Horáková byla před 63 lety popravena na dvoře pankrácké věznice. K místu, kde kdysi stála šibenice, dnes položili věnce představitelé organizací sdružujících politické vězně, zástupci vlády, parlamentu, obcí a společenských organizací. Vězeňskou službu ČR reprezentoval generální ředitel Petr Dohnal.   

27.6.2013 16:26

více
VS odhalila obchod s drogami

VS odhalila obchod s drogami

Rapotice/Praha 26. června (VSČR) – Vězeňská služba odhalila nelegální obchod s drogami, do kterého byli zapojeni odsouzení z věznice Rapotice. Kriminalisté ve spolupráci s příslušníky věznice v první polovině června provedli rozsáhlou akci, při níž zadrželi deset podezřelých osob.

26.6.2013 11:48

více
Pomáháme, kde je třeba

Pomáháme, kde je třeba

Odolov 14. června 2013 (VSČR) – Pracovní skupina odsouzených věznice Odolov pomáhala při odstraňování škod způsobených přívalovými dešti.

14.6.2013 8:16

více