Novinky

Redukce typů věznic se blíží

Redukce typů věznic se blíží

PRAHA 31. července (MSp) - Vláda na svém dnešním zasedání schválila návrh novely trestního zákoníku a zákona o výkonu trestu odnětí svobody, pracovně nazývaný také redukce typů věznic. Stávající čtyři typy věznic (s dohledem, dozorem, ostrahou a zvýšenou ostrahou) redukuje návrh jen na dva typy, a to na „věznice“ a „věznice se zvýšenou ostrahou“.

31.7.2013 10:20

více
Dohoda GIBS a VS ČR

Dohoda GIBS a VS ČR

PRAHA 30.července (VS ČR) - Vězeňská služba ČR jako první bezpečnostní sbor uzavřela dnes realizační dohodu o součinnosti s Generální inspekcí bezpečnostních sborů. Účelem této dohody je vytvoření podmínek pro zabezpečení plnění úkolů Inspekce s cílem využít způsoby a formy spolupráce s vězeňskou službou, které mohou přispět ke zvýšení efektivity vyhledávání, odhalování, prověřování a vyšetřování trestné činnosti příslušníků a zaměstnanců Vězeňské služby ČR.

30.7.2013 14:19

více
Obchodní veřejná soutěž

Obchodní veřejná soutěž

PRAHA 26. července (VS ČR) - Vyhlášení vítězů - obchodní veřejná soutěž - vymáhání pohledávek VS ČR exekutory

26.7.2013 16:35

více
Radost dětem

Radost dětem

OPAVA/PRAHA 23. července (VS ČR) - v pátek 19. 7. 2013 předal 1. zástupce ředitele Věznice a ÚVZD Opava plk. Mgr. Jiří Vícha spolu s vychovatelkou Bc. Dagmar Slanou ruční výrobky odsouzených žen dětem na dětském oddělení Slezské nemocnice v Opavě.

23.7.2013 9:01

více
Odsouzení dětem

Odsouzení dětem

OSTRAVA/PRAHA  23. července (VS ČR) - Soubor hraček, které vyrobili odsouzení heřmanické věznice, předal ředitel věznice Petr Kadlec zástupcům intervenčního týmu policie Moravskoslezského kraje. Hračky budou sloužit jako prostředek psychologické pomoci dětem, které se staly přímými či nepřímými oběťmi trestných činů v případech, které řeší moravskoslezští policisté. Výrobu hraček inicioval ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje Tomáš Kužel a koordinátorka intervenčního týmu Zuzana Baranová.

23.7.2013 10:28

více
Odměny za pomoc při povodních

Odměny za pomoc při povodních

PRAHA 19. července (MSp) - Na žádost prvního náměstka ministryně spravedlnosti Daniela Voláka schválil ministr financí mimořádné navýšení příslušné kapitoly rozpočtu ministerstva spravedlnosti tak, aby Vězeňská služba ČR mohla odměnit asi stovku příslušníků či zaměstnanců za jejich aktivní a účinnou pomoc při odstraňování následků povodní. Celkem se podařilo na tyto odměny získat pro vězeňskou službu jeden milion korun.

19.7.2013 16:36

více
Výběrové řízení

Výběrové řízení

PRAHA 19. července (VS ČR) - Text vyhlášení veřejné soutěže o nejvýhodnější návrh na uzavření Smlouvy o provedení exekucí soudním exekutorem neleznete zde.

19.7.2013 12:27

více
Relikviář sv. Maura na Velehradě

Relikviář sv. Maura na Velehradě

PRAHA 18. července (VS ČR) - Jedinečnou příležitost měli letos návštěvníci cyrilometodějských slavností ve Velehradu. Mohli si zde si jako jedni z mála prohlédnout věrnou kopii unikátní zlatnické památky, Relikviáře svatého Maura. Kopii relikviáře, která byla na Velehradě k vidění v rámci prezentace Vězeňské duchovenské péče s názvem Jít cestou naděje, zhotovili odsouzení z Věznice Horní Slavkov pro zámek a hrad Bečov.

18.7.2013 9:06

více
Zlepšení podmínek vazby

Zlepšení podmínek vazby

PRAHA 17. července (MSp) - „Možnost četnějšího telefonování s rodinou, či s osobou blízkou, více návštěv, daleko častější využívání vazby ve zmírněném režimu tak, aby nebyla tolik stresující a nedůstojná a také zavádí možnost zaměstnávání obviněných“ popsal hlavní změny, které zákon zavádí, 1. náměstek ministryně spravedlnosti Daniel Volák.

17.7.2013 19:21

více
Cely v USA se plní staříky

Cely v USA se plní staříky

PRAHA 8. července (Týden) - Do vězení ho letos v červnu vezli na vozíku, na kterém měl i kyslíkovou bombu. Čerstvý mukl Anthony Marschall pochází z jedné z nejbohatších a nejprominentnějších rodin ve Spojených státech. Do vězení se dostal bez ohledu na to, že je mu 89 let a trpí Parkinsonovou nemocí. Počet starých lidí v amerických vězeních se už několik let prudce zvyšuje.

8.7.2013 12:56

více