Novinky

Volby v českých věznicích

Volby v českých věznicích

PRAHA 26. října (VS ČR) - Mimořádné volby do poslanecké sněmovny se konaly také v českých věznicích a vazebních věznicích. Ačkoliv definitivní čísla o účasti vězněných osob ve volbách nejsou ještě k dispozici, podle předběžných zpráv se zdá, že volební účast nebyla nijak vysoká a bude se pohybovat spíše hluboko pod celostátním průměrem.  

29.10.2013 11:31

více
Bezpečnostní akce ve Vinařicích

Bezpečnostní akce ve Vinařicích

VINAŘICE/PRAHA 24.října (VS ČR) – Vězeňská služba ve spolupráci s policií odhalila rozsáhlý případ pašování drog do věznice Vinařice. V této souvislosti je či bude stíháno 32 osob, z toho 20 odsouzených ve výkonu trestu. Na uvedené trestné činnosti se nepodílel nikdo z příslušníků či občanských zaměstnanců věznice.

24.10.2013 10:39

více
Otevření nového vazebního oddělení

Otevření nového vazebního oddělení

PRAHA 21.  října (VS ČR) - Nově rekonstruované oddělení pro vazebně stíhané otevřela dnes ve Vazební věznici Praha Pankrác ministryně spravedlnosti Marie Benešová spolu se svým prvním náměstkem Danielem Volákem a generálním ředitelem Vězeňské služby ČR Petrem Dohnalem. Všech 54 míst tohoto oddělení vězeňská služba rekonstruovala z prostředků ušetřených úbytkem vězňů po letošní novoroční amnestii, a to v částce asi pěti miliónů korun. Dnes otevřené oddělení je prvním z  řady dalších, které vězeňská služba hodlá rekonstruovat v návaznosti na rozhodnutí vlády zmírnit podmínky ve vazbě.    

21.10.2013 13:48

více
Ocenění příslušníka VS

Ocenění příslušníka VS

PRAHA 17. října (VS ČR) – Generální ředitel VS ČR Petr Dohnal dnes udělil kázeňskou finanční odměnu příslušníkovi vězeňské služby, který v září utrpěl vážné zranění oka při součinnostním cvičení.

18.10.2013 8:05

více
Pozvánka na slavnostní otevření

Pozvánka na slavnostní otevření

PRAHA 18. října (VS ČR) - Ve Vazební věznici Praha – Pankrác proběhne dne 21. října 2013 od 11 hodin slavnostní otevření nově zrekonstruovaného oddělení  pro výkon vazby. Slavnostního otevření se zúčastní ministryně spravedlnosti Marie Benešová, první náměstek ministryně spravedlnosti Daniel Volák, generální ředitel VS ČR Petr Dohnal, ředitel Vazební věznice Praha – Pankrác Pavel Hadrava.

18.10.2013 7:39

více
Přebor VS ČR ve služební kynologii

Přebor VS ČR ve služební kynologii

PRAHA 17. října (VS ČR) - Ve dnech 7. až 10. října 2013 se v Zotavovně Pracov a v prostorech 151. ženijního praporu uskutečnil 37. ročník Přeboru Vězeňské služby ČR ve všestranné služební kynologii. Kromě dvaceti soutěžících Vězeňské služby ČR se přeboru zúčastnili zástupci Sboru vězeňské a justiční stráže ze Slovenské republiky, Celní správy ČR, Policejního prezidia Policie ČR, Krajského ředitelství Policie Hlavního města Prahy, Krajského ředitelství Policie ČR Ústeckého kraje a příslušníci Policejního ředitelství Chemnitz.

16.10.2013 15:35

více
Volby v českých věznicích

Volby v českých věznicích

PRAHA 16. října (VS ČR) - Vězeňská služba ČR a vězněné osoby se připravují již na druhé letošní volby. Po přímé volbě prezidenta jsou to mimořádné parlamentní volby, které se uskuteční příští víkend. Přípravy, které se ve věznicích odehrávají, se týkají především zřizování volebních místností či asistence vězněným osobám s vyřizováním administrativních záležitostí nutných pro účast ve volbách. Vzhledem k počtu vězňů, kteří si tyto záležitosti vyřizují, případně již vyřídili, lze předpokládat, že účast vězných osob ve volbách bude výrazně nižší než tomu bylo u prezidentské volby.  Ta přesáhla v lednu letošního roku 60 procent.   

16.10.2013 11:28

více
Vedoucí správního archivu

Vedoucí správního archivu

PRAHA 14.října (VS ČR) - Vězeňská služba ČR, odbor správní, hledá uchazeče na pozici vedoucí správního archivu. Více informací naleznete ZDE.

14.10.2013 8:43

více
Koncert s rozhovory na téma vězeňství

Koncert s rozhovory na téma vězeňství

PRAHA 7. října (VS ČR) - Mezinárodní vězeňské společenství uspořádalo v sobotu 5. října v Salesiánském divadle v Praze v Kobylisích benefiční koncert a besedu na téma vězeňství. Generální ředitelství Vězeňské služby ČR zastupoval vrchní ředitel kanceláře generálního ředitele plk. Bc. Miroslav Loula. 

7.10.2013 8:42

více
Pomoc proti zákeřné nemoci

Pomoc proti zákeřné nemoci

PRAHA 3. října (VS ČR) - Pracovníci Věznice Nové Sedlo organizují pomoc své kolegyni, por. Ing. Jitce Reineltové, pracující ve věznici na oddělení prevencí a stížností, které se 7. července 2010 narodil syn Matthias, postižený svalovou dystrofií Duchenneova typu. Pomoc se týká zejména osvěty a podpory finanční sbírky pro nákup léků a prostředků zpomalujících projevy a dopady této nevylečitelné smrtelné choroby.    

3.10.2013 11:33

více