Novinky

Konference o současnosti vězeňství

Konference o současnosti vězeňství

PRAHA 18. listopadu (VS ČR) - Současnosti a perspektivám českého vězeňství byla věnována odborná konference, která se ve čtvrtek uskutečnila v Praze. Zúčastnila se jí také ministryně spravedlnosti Marie Benešová, její první náměstek Daniel Volák, generální ředitel VS ČR Petr Dohnal a další penitenciaristé a právníci. 

18.11.2013 11:35

více
Návrh na medaili za statečnost

Návrh na medaili za statečnost

PŘÍBRAM 11. listopadu (VSČR) - Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje poděkoval příslušníku Vězeňské služby ČR z Věznice Příbram Janu Žateckému za obětavý zásah při požáru bytu bytového domu v Příbrami.

11.11.2013 12:42

více
Zasedala Česko-bavorská skupina

Zasedala Česko-bavorská skupina

PRAHA 8. listopadu (VS ČR) - Tento týden se tři zástupci VS ČR zúčastnili 21. zasedání Česko-bavorské pracovní skupiny pro přeshraniční spolupráci. Komise zasedá jednou za 18 měsíců střídavě na českém a bavorském území již od roku 1990 a jejím úkolem je podporovat přeshraniční aktivity a realizaci programů spolupráce prostřednictvím svých sedmi pracovních podskupin: hospodářství a doprava; zdravotnictví a sociální věci; vnitro; kultura, vzdělávání a věda; spravedlnost; územní plánování, spolupráce krajů a euroregiony a životní prostředí, zemědělství a lesní hospodářství.

8.11.2013 13:51

více
Výběrové řízení

Výběrové řízení

PRAHA 9. ledna 2014 (VS ČR) - Generální ředitelství Vězeňské služby ČR hledá vhodného kandidáta na pozici právník pro oblast veřejných zakázek.

9.1.2014 10:53

více
Generální ředitel VS ČR generálem

Generální ředitel VS ČR generálem

PRAHA 29.října (VS ČR) - Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v pondělí do hodnosti brigádního generála generálního ředitele Vězeňské služby ČR plk. Mgr. Petra Dohnala.

29.10.2013 13:15

více
Volby v českých věznicích

Volby v českých věznicích

PRAHA 26. října (VS ČR) - Mimořádné volby do poslanecké sněmovny se konaly také v českých věznicích a vazebních věznicích. Ačkoliv definitivní čísla o účasti vězněných osob ve volbách nejsou ještě k dispozici, podle předběžných zpráv se zdá, že volební účast nebyla nijak vysoká a bude se pohybovat spíše hluboko pod celostátním průměrem.  

29.10.2013 11:31

více
Bezpečnostní akce ve Vinařicích

Bezpečnostní akce ve Vinařicích

VINAŘICE/PRAHA 24.října (VS ČR) – Vězeňská služba ve spolupráci s policií odhalila rozsáhlý případ pašování drog do věznice Vinařice. V této souvislosti je či bude stíháno 32 osob, z toho 20 odsouzených ve výkonu trestu. Na uvedené trestné činnosti se nepodílel nikdo z příslušníků či občanských zaměstnanců věznice.

24.10.2013 10:39

více
Otevření nového vazebního oddělení

Otevření nového vazebního oddělení

PRAHA 21.  října (VS ČR) - Nově rekonstruované oddělení pro vazebně stíhané otevřela dnes ve Vazební věznici Praha Pankrác ministryně spravedlnosti Marie Benešová spolu se svým prvním náměstkem Danielem Volákem a generálním ředitelem Vězeňské služby ČR Petrem Dohnalem. Všech 54 míst tohoto oddělení vězeňská služba rekonstruovala z prostředků ušetřených úbytkem vězňů po letošní novoroční amnestii, a to v částce asi pěti miliónů korun. Dnes otevřené oddělení je prvním z  řady dalších, které vězeňská služba hodlá rekonstruovat v návaznosti na rozhodnutí vlády zmírnit podmínky ve vazbě.    

21.10.2013 13:48

více
Ocenění příslušníka VS

Ocenění příslušníka VS

PRAHA 17. října (VS ČR) – Generální ředitel VS ČR Petr Dohnal dnes udělil kázeňskou finanční odměnu příslušníkovi vězeňské služby, který v září utrpěl vážné zranění oka při součinnostním cvičení.

18.10.2013 8:05

více
Pozvánka na slavnostní otevření

Pozvánka na slavnostní otevření

PRAHA 18. října (VS ČR) - Ve Vazební věznici Praha – Pankrác proběhne dne 21. října 2013 od 11 hodin slavnostní otevření nově zrekonstruovaného oddělení  pro výkon vazby. Slavnostního otevření se zúčastní ministryně spravedlnosti Marie Benešová, první náměstek ministryně spravedlnosti Daniel Volák, generální ředitel VS ČR Petr Dohnal, ředitel Vazební věznice Praha – Pankrác Pavel Hadrava.

18.10.2013 7:39

více