Novinky

Zneužití volného pohybu

Zneužití volného pohybu

PRAHA/RAPOTICE 19. června (VS ČR) – Zneužití volného pohybu se ve středu dopustil odsouzený z Věznice Rapotice zařazený na nestřežené pracoviště soukromé firmy. V žádném případě se nejedná o útěk z výkonu trestu. Odsouzený není nebezpečný a zneužití volného pohybu se dopustil pod záminkou dopravy na nestřežené pracoviště ve spolupráci s civilním řidičem firmy, která odsouzeného zaměstnávala. Řidič neoprávněně vysadil odsouzeného v jiném místě než místě určeném a v současnosti je Policií ČR vyšetřován z podezření spáchání trestného činu. Ze strany Vězeňské služby ČR nedošlo k žádnému pochybení ani porušení pracovních či služebních povinností. Celou událost šetří orgány vězeňské služby ve spolupráci s Policií ČR.

19.6.2014 14:09

více
Restrukturalizace VS

Restrukturalizace VS

PRAHA 19. června (VS ČR) Generální ředitelství Vězeňské služby ČR zahájilo restrukturalizaci v rámci avizované reformy českého vězeňství, jejímž cílem je i zeštíhlení administrativního aparátu a přesun větší míry pravomocí a odpovědnosti na ředitele věznic. Prvním krokem bylo zrušení více než 20 tabulkových míst na generálním ředitelství.

19.6.2014 12:51

více
Vězeňská služba chystá výstavu

Vězeňská služba chystá výstavu

PRAHA 16. června (VS ČR) - Vězeňská služba ČR připravuje společně s Jazzovou sekcí Artforum výstavu věnovanou dějninám i současnosti vězeňství v českých zemích. Výstava se uskuteční v sídle spolku Jazzová sekce Artforum v Palffyho paláci na Malé straně a potrvá od 9. července do 5. září. 

16.6.2014 13:50

více
Pozvánka na pietní akt 27. 6. 2014

Pozvánka na pietní akt 27. 6. 2014

PRAHA 16. června (VS ČR) - Vazební věznice Praha-Pankrác a Konfederace politických vězňů ČR si Vás dovoluje pozvat dne 27. června 2014 od 13:00 na pietní shromáždění, kterým si připomeneme oběti politických procesů komunistického režimu. Pietní akt se koná na autentickém místě popravy JUDr. Milady Horákové, která byla 27. 6. 1950 v brzkých ranních hodinách v areálu pankrácké vazební věznice popravena. Díky mimořádné odvaze je i dnes symbolem odporu proti totalitní moci.

16.6.2014 9:29

více
Vězni utekli vrtulníkem

Vězni utekli vrtulníkem

Montreal (Kanada) 9. června (ČTK/AP)- Tři vězni uprchli v sobotu s pomocí vrtulníku z věznice v kanadském městě Québec, uvedla policie. Jde již o druhý podobný útěk z vězení v provincii Québec za poslední více než rok, poznamenala agentura AP. Policisté po uprchlících zatím marně pátrají.

9.6.2014 10:41

více
Úsilí za záchranu starých věznic

Úsilí za záchranu starých věznic

PRAHA 2. června (VS ČR) - Bývalí političtí vězni v Chorvatsku usilují o záchranu objektu někdejší komunistické věznice, uvedla televize Nova. Na ostrově Goli Otok chtějí vybudovat památník obětem represí, kterých byly ve 40. a v 50. letech tisíce. Úsilí zatím brzdí nedostatek peněz a komplikovaná jednání s úřady.

2.6.2014 13:56

více
JS zachytila atrapu granátu

JS zachytila atrapu granátu

PRAHA 29. května (VS ČR) - Justiční stráž zachytila dnes dopoledne v zavazadle osoby vstupující do budovy Okresního soudu v Berouně granát. Vzhledem k tomu, že majitel zavazadla nejprve hrozil, že granát odjistí a posléze tvrdil, že se jedná o atrapu, bylo evakuováno přízemí soudu. Přivolaný pyrotechnik následně potvrdil, že se skutečně jedná o nefunkční imitaci granátu. Majitel granátu byl zadržen policií. 


29.5.2014 15:20

více
Dozorce z Odolova převzal ocenění

Dozorce z Odolova převzal ocenění

PRAHA 27. května (VS ČR) - Vyznamenání Vězeňské služby ČR Za statečnost převzal dnes z rukou generálního ředitele VS ČR Pavla Ondráška dozorce Věznice Odolov Jan Andrš, který minulý týden zachránil z rozvodněné řeky Úpy topící se dítě. Jan Andrš dnes generálnímu řediteli vylíčil podrobnosti svého činu, ten mu ještě jednou poděkoval za jeho statečnost a duchapřítomnost vedoucí k záchraně lidského života.    

27.5.2014 15:04

více
Volby ve vězení: Účast 20 procent

Volby ve vězení: Účast 20 procent

PRAHA 26. května (VS ČR) - Nepatrně vyšší oproti celostátnímu průměru byla účast vězněných osob ve víkendových volbách do Evropského parlamentu. Voleb se celkem zúčastnilo 3289 vězňů z celkového počtu 16 310 vězněných osob - oprávněných voličů. Účast vězněných osob byla tedy 20,17 procent. Celostátní průměr volební účasti byl přitom 18,2 procent. 

26.5.2014 15:52

více
Účast ve volbách byla nízká

Účast ve volbách byla nízká

PRAHA 24. května (VS ČR) - Účast vězněných osob ve volbách do Evropského parlamentu byla podle očekávání nízká. Podle předběžných výsledků z několika věznic se pohybovala kolem hranice 20 procent. Přesnější údaje o účasti vězňů ve volbách budou k dispozici v pondělí.  Účast vězňů vě volbách je tradičně komplikována řadou faktorů, včetně často se vyskytujících nedostatků v osobních dokladech, nejistoty v umístění v den voleb i obecně nižšího zájmu o veřejné dění. Vyšší účast byla zaznamenána při loňských prezidentských volbách, případně i při mimořádných volbách parlamentních. Volby senátní či krajské se mezi vězni setkávají s menším zájmem.   

24.5.2014 19:24

více