Novinky

Volby ve vězení: Účast 20 procent

Volby ve vězení: Účast 20 procent

PRAHA 26. května (VS ČR) - Nepatrně vyšší oproti celostátnímu průměru byla účast vězněných osob ve víkendových volbách do Evropského parlamentu. Voleb se celkem zúčastnilo 3289 vězňů z celkového počtu 16 310 vězněných osob - oprávněných voličů. Účast vězněných osob byla tedy 20,17 procent. Celostátní průměr volební účasti byl přitom 18,2 procent. 

26.5.2014 15:52

více
Účast ve volbách byla nízká

Účast ve volbách byla nízká

PRAHA 24. května (VS ČR) - Účast vězněných osob ve volbách do Evropského parlamentu byla podle očekávání nízká. Podle předběžných výsledků z několika věznic se pohybovala kolem hranice 20 procent. Přesnější údaje o účasti vězňů ve volbách budou k dispozici v pondělí.  Účast vězňů vě volbách je tradičně komplikována řadou faktorů, včetně často se vyskytujících nedostatků v osobních dokladech, nejistoty v umístění v den voleb i obecně nižšího zájmu o veřejné dění. Vyšší účast byla zaznamenána při loňských prezidentských volbách, případně i při mimořádných volbách parlamentních. Volby senátní či krajské se mezi vězni setkávají s menším zájmem.   

24.5.2014 19:24

více
Ministryně Válková v Rapoticích

Ministryně Válková v Rapoticích

RAPOTICE/PRAHA 23. května (VS ČR) - Ministryně spravedlnosti Helena Válková navštvíla dnes Věznici Rapotice. Během této své první oficiální návštěvy vězeňského zařízení se ministryně zajímajala zejména o jeho provoz a fungování, o využívání moderních úsporných technologií, ale také o problémy a návrhy zaměstnanců věznice. V doprovodu generálního ředitele VS ČR, Pavla Ondráška, který věznici vedl až do svého jmenování generálním ředitelem, si prohlédla nejen věznici samotnou, ale také bývalý vojenský újezd, který k věznici také patří, ale zatím se využívá jen minimálně.     

23.5.2014 14:53

více
Veterán Policie ocenil ředitele VS ČR

Veterán Policie ocenil ředitele VS ČR

PRAHA 22. května (VS ČR) - Ocenění za dlouholetou spolupráci mezi sdružením Veterán Policie ČR a Vězeňskou službou ČR v podobě Čestné medaile VP ČR II. stupně převzal ve středu na II. sjezdu zástupců krajů spolku Veterán Policie ČR generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek.

22.5.2014 9:29

více
Zájem o volby je mezi vězni malý

Zájem o volby je mezi vězni malý

PRAHA 21. května (VS ČR) - S velmi malým zájem vězených osob se setkali pracovníci českých věznic a vazebních věznic při přípravách letošních voleb do Evropského parlamentu, které se uskuteční v pátek a v sobotu. Podle ankety provedené ve věznicích projevila zájem zúčastnit se voleb jen asi třetina vězněných osob, i z nich ale podle zkušeností nakonec řada svého práva nevyužije a další volební komise k volbám nepřipustí, především kvůli nedostatkům v osobních dokladech. Cizinců ze zemí Evropské unie, kteří jsou v současné době vězněni v ČR se voleb chystá zúčastnit jen nepatrné množství.     

21.5.2014 12:45

více
Dozorce z Odolova zachránil dítě

Dozorce z Odolova zachránil dítě

PRAHA 20. května (Policie ČR) - V pondělí odpoledne 19. května 2014 došlo krátce po půl čtvrté v Úpici na ulici Maxima Gorkého k nešťastné události, při které pětiletá dívenka z dosud nezjištěných příčin spadla do koryta řeky Úpy, kde byla silným proudem unášena několik stovek metrů. V tu dobu uvedeným místem procházel šestatřicetiletý místní občan se svou manželkou a dětmi. Mladý muž nezaváhal ani na vteřinu a do řeky pro tonoucí se holčičku skočil.

20.5.2014 14:48

více
Vězňové pomohli postavit kapli

Vězňové pomohli postavit kapli

PRAHA 20. května (VS ČR) - V sobotu byla v  obci Němčice v Pardubickém kraji slavnostně otevřena roubená kaple, na jejímž vybudování se podíleli ve spolupráci s obcí a církví odsouzení z Věznice Pardubice. Kaple byla vyrobena v rámci pracovní terapie v areálu věznice a poté převezena a smontována na místě určeném obcí.

20.5.2014 12:20

více
Setkání generálních ředitelů V4

Setkání generálních ředitelů V4

PRAHA 19. KVĚTNA (VS ČR) - Vzájemné představení nových směrů a koncepcí vězeňských služeb zemí Visegrádské čtyřky bylo obsahem setkání generálních ředitelů těchto sborů, které se konalo minulý týden v Budapešti. Součástí summitu byl také podpis dohod o spolupráci a organizaci výměnných stáží.Za českou vězeňskou službu se setkání zúčastnil generální ředitel Pavel Ondrášek.

19.5.2014 12:15

více
Bohuslužba za zabitou policistku

Bohuslužba za zabitou policistku

PRAHA 9. května (VS ČR) - Ekumenická bohuslužba za policistku, která zemřela na následky zranění utrpěných během plnění služebních povinností, se uskuteční ve čtvrtek 15. května v 18.00 v kostele Nanebevzetí panny Marie a sv. Karla Velikého v Praze na Karlově. 


9.5.2014 10:07

více
Pietní akt v pankrácké věznici

Pietní akt v pankrácké věznici

PRAHA 7. května (VS ČR) - Památce obětí poprav v prostorách tzv. pankrácké sekyrárny byl věnován úterní pietní akt, kterého se zúčastnila ministryně spravedlnosti Helena Válková, spolu s generálním ředitelem Vězeňské služby ČR Pavlem Ondráškem, zástupci městské části Praha 4, delegací českých ozbrojených sborů, organizací pamětníků a politických vězňů.  Slavnostní akt byl zahájen na rohu budovy Vrchního soudu v Praze. Následovalo položení kytic a věnců u pamětních desek padlých dozorců v rejstříku trestů a JUDr. Emila Lányho. Pietní akt vyvrcholil v prostorách pankrácké sekyrárny státní hymnou.

7.5.2014 10:13

více