Novinky

Pozvánka na pietní akt 27. 6. 2014

Pozvánka na pietní akt 27. 6. 2014

PRAHA 16. června (VS ČR) - Vazební věznice Praha-Pankrác a Konfederace politických vězňů ČR si Vás dovoluje pozvat dne 27. června 2014 od 13:00 na pietní shromáždění, kterým si připomeneme oběti politických procesů komunistického režimu. Pietní akt se koná na autentickém místě popravy JUDr. Milady Horákové, která byla 27. 6. 1950 v brzkých ranních hodinách v areálu pankrácké vazební věznice popravena. Díky mimořádné odvaze je i dnes symbolem odporu proti totalitní moci.

16.6.2014 9:29

více
Vězni utekli vrtulníkem

Vězni utekli vrtulníkem

Montreal (Kanada) 9. června (ČTK/AP)- Tři vězni uprchli v sobotu s pomocí vrtulníku z věznice v kanadském městě Québec, uvedla policie. Jde již o druhý podobný útěk z vězení v provincii Québec za poslední více než rok, poznamenala agentura AP. Policisté po uprchlících zatím marně pátrají.

9.6.2014 10:41

více
Úsilí za záchranu starých věznic

Úsilí za záchranu starých věznic

PRAHA 2. června (VS ČR) - Bývalí političtí vězni v Chorvatsku usilují o záchranu objektu někdejší komunistické věznice, uvedla televize Nova. Na ostrově Goli Otok chtějí vybudovat památník obětem represí, kterých byly ve 40. a v 50. letech tisíce. Úsilí zatím brzdí nedostatek peněz a komplikovaná jednání s úřady.

2.6.2014 13:56

více
JS zachytila atrapu granátu

JS zachytila atrapu granátu

PRAHA 29. května (VS ČR) - Justiční stráž zachytila dnes dopoledne v zavazadle osoby vstupující do budovy Okresního soudu v Berouně granát. Vzhledem k tomu, že majitel zavazadla nejprve hrozil, že granát odjistí a posléze tvrdil, že se jedná o atrapu, bylo evakuováno přízemí soudu. Přivolaný pyrotechnik následně potvrdil, že se skutečně jedná o nefunkční imitaci granátu. Majitel granátu byl zadržen policií. 


29.5.2014 15:20

více
Dozorce z Odolova převzal ocenění

Dozorce z Odolova převzal ocenění

PRAHA 27. května (VS ČR) - Vyznamenání Vězeňské služby ČR Za statečnost převzal dnes z rukou generálního ředitele VS ČR Pavla Ondráška dozorce Věznice Odolov Jan Andrš, který minulý týden zachránil z rozvodněné řeky Úpy topící se dítě. Jan Andrš dnes generálnímu řediteli vylíčil podrobnosti svého činu, ten mu ještě jednou poděkoval za jeho statečnost a duchapřítomnost vedoucí k záchraně lidského života.    

27.5.2014 15:04

více
Volby ve vězení: Účast 20 procent

Volby ve vězení: Účast 20 procent

PRAHA 26. května (VS ČR) - Nepatrně vyšší oproti celostátnímu průměru byla účast vězněných osob ve víkendových volbách do Evropského parlamentu. Voleb se celkem zúčastnilo 3289 vězňů z celkového počtu 16 310 vězněných osob - oprávněných voličů. Účast vězněných osob byla tedy 20,17 procent. Celostátní průměr volební účasti byl přitom 18,2 procent. 

26.5.2014 15:52

více
Účast ve volbách byla nízká

Účast ve volbách byla nízká

PRAHA 24. května (VS ČR) - Účast vězněných osob ve volbách do Evropského parlamentu byla podle očekávání nízká. Podle předběžných výsledků z několika věznic se pohybovala kolem hranice 20 procent. Přesnější údaje o účasti vězňů ve volbách budou k dispozici v pondělí.  Účast vězňů vě volbách je tradičně komplikována řadou faktorů, včetně často se vyskytujících nedostatků v osobních dokladech, nejistoty v umístění v den voleb i obecně nižšího zájmu o veřejné dění. Vyšší účast byla zaznamenána při loňských prezidentských volbách, případně i při mimořádných volbách parlamentních. Volby senátní či krajské se mezi vězni setkávají s menším zájmem.   

24.5.2014 19:24

více
Ministryně Válková v Rapoticích

Ministryně Válková v Rapoticích

RAPOTICE/PRAHA 23. května (VS ČR) - Ministryně spravedlnosti Helena Válková navštvíla dnes Věznici Rapotice. Během této své první oficiální návštěvy vězeňského zařízení se ministryně zajímajala zejména o jeho provoz a fungování, o využívání moderních úsporných technologií, ale také o problémy a návrhy zaměstnanců věznice. V doprovodu generálního ředitele VS ČR, Pavla Ondráška, který věznici vedl až do svého jmenování generálním ředitelem, si prohlédla nejen věznici samotnou, ale také bývalý vojenský újezd, který k věznici také patří, ale zatím se využívá jen minimálně.     

23.5.2014 14:53

více
Veterán Policie ocenil ředitele VS ČR

Veterán Policie ocenil ředitele VS ČR

PRAHA 22. května (VS ČR) - Ocenění za dlouholetou spolupráci mezi sdružením Veterán Policie ČR a Vězeňskou službou ČR v podobě Čestné medaile VP ČR II. stupně převzal ve středu na II. sjezdu zástupců krajů spolku Veterán Policie ČR generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek.

22.5.2014 9:29

více
Zájem o volby je mezi vězni malý

Zájem o volby je mezi vězni malý

PRAHA 21. května (VS ČR) - S velmi malým zájem vězených osob se setkali pracovníci českých věznic a vazebních věznic při přípravách letošních voleb do Evropského parlamentu, které se uskuteční v pátek a v sobotu. Podle ankety provedené ve věznicích projevila zájem zúčastnit se voleb jen asi třetina vězněných osob, i z nich ale podle zkušeností nakonec řada svého práva nevyužije a další volební komise k volbám nepřipustí, především kvůli nedostatkům v osobních dokladech. Cizinců ze zemí Evropské unie, kteří jsou v současné době vězněni v ČR se voleb chystá zúčastnit jen nepatrné množství.     

21.5.2014 12:45

více