Novinky

Nebezpečná krása: Shiv jako umění

Nebezpečná krása: Shiv jako umění

PRAHA 18. července (VS ČR) - Americký internetový časopis věnovaný designu, The Design Observer se zaměřil na neobvyklou formu "umělecké" designerské tvorby - na ilegální tvorbu improvizovaných vězeňských zbraní, především nožů, známých jako shiv. V projektu Nebezpečná krása - Shiv jako umění, představuje kolekci improvizovaných zbraní zabavených před dvaceti lety ve věznici Rahway v New Jersey. 

18.7.2014 13:10

více
Předražené zakázky ve VS ČR

Předražené zakázky ve VS ČR

PRAHA 9. července (VS ČR) – Vězeňská služba ČR předala Generální inspekci bezpečnostních sborů podnět k trestnímu řízení ve věci zakázky na dodávku kuchyňských technologií. Podezření na předražení zakázky potvrdila nezávislá expertiza zadaná Ministerstvem spravedlnosti ČR. Podle nezávislého posudku byly dodané technologie předraženy o desítky procent. Celková cena zakázky činila přes 22 milionů korun.

9.7.2014 14:42

více
Ministryně Válková zahájila výstavu

Ministryně Válková zahájila výstavu

PRAHA 8. července (VS ČR) - Ministryně spravedlnosti Helena Válková dnes slavnostně zahájila výstavu Z minulosti do přítomnosti českého vězeňství 1850 – 2014, kterou připravila Vězeňská služba ČR spolu s Jazzovou sekcí Artforum. Ministryně při této příležitosti uvedla, že výstava přibližuje nejen rozličné etapy, kterými se vězeňství ubíralo, ale představuje také nelehkou práci pracovníků vězeňství v současnosti.

8.7.2014 17:01

více
Výstava českého vězeňství

Výstava českého vězeňství

PRAHA 2. července (VS ČR) - Výstava Z minulosti do přítomnosti českého vězeňství 1850 – 2014, kterou připravila Vězeňská služba ČR spolu s Jazzovou sekcí Artforum představuje slovem, obrazem i autentickými dobovými předměty přehled vývojových trendů posledních více než 150 let vězeňství na území dnešní České republiky. Výstava bude veřejnosti přístupná zdarma od 9. července do 5. září v sídle Jazzové sekce v Pálffyho paláci, Valdštějnská 14, Praha 1, denně od 10.00 do 17.00.

2.7.2014 13:35

více
Včasný záchyt 14 mobilních telefonů

Včasný záchyt 14 mobilních telefonů

OSTROV NAD OHŘÍ 27. června (VS ČR) - Kontraband obsahující 14 mobilních telefonů, nabíječek a balíček léků neznámého původu se podařilo zachytit příslušníkům Vězeňské služby ČR ve Věznici Ostrov nad Ohří při nástupu odsouzeného do výkonu trestu. Nález je významný zejména tím, že se pravděpodobně jednalo o zásilku mobilních telefonů určenou k distribuci mezi odsouzenými ve  věznici a že se ji podařilo díky profesionální práci příslušníků zachytit včas, tedy ještě před tím, než se dostala vězňům do rukou.

27.6.2014 12:26

více
Tisková konference k výstavě

Tisková konference k výstavě

PRAHA 26. června (VS ČR) - Vězeňská služba ČR spolu s Jazzovou sekcí Artforum zve všechny představitele sdělovacích prostředků na tiskovou konferenci věnovanou výstavě Z minulosti do přítomnosti českého vězeňství 1850-2014. Tisková konference se uskuteční 2. července v 10.30 v místě konání výstavy v sídle Jazzové sekce v Palffyho paláci, Valdštějnská 14, Praha 1. 

26.6.2014 10:20

více
Saské věznice jsou plné Čechů

Saské věznice jsou plné Čechů

PRAHA 25. června (MF Dnes) Počet českých občanů odsouzených v Sasku narůstá. Za první kvartál loňského roku jich bylo už 562, zatímco předloni 520 a v roce 2009 dokonce jen 458. V deseti saských vězeních pyká skoro 8krát víc Čechů než Němců v celém Česku.


25.6.2014 14:22

více
Zneužití volného pohybu

Zneužití volného pohybu

PRAHA/RAPOTICE 19. června (VS ČR) – Zneužití volného pohybu se ve středu dopustil odsouzený z Věznice Rapotice zařazený na nestřežené pracoviště soukromé firmy. V žádném případě se nejedná o útěk z výkonu trestu. Odsouzený není nebezpečný a zneužití volného pohybu se dopustil pod záminkou dopravy na nestřežené pracoviště ve spolupráci s civilním řidičem firmy, která odsouzeného zaměstnávala. Řidič neoprávněně vysadil odsouzeného v jiném místě než místě určeném a v současnosti je Policií ČR vyšetřován z podezření spáchání trestného činu. Ze strany Vězeňské služby ČR nedošlo k žádnému pochybení ani porušení pracovních či služebních povinností. Celou událost šetří orgány vězeňské služby ve spolupráci s Policií ČR.

19.6.2014 14:09

více
Restrukturalizace VS

Restrukturalizace VS

PRAHA 19. června (VS ČR) Generální ředitelství Vězeňské služby ČR zahájilo restrukturalizaci v rámci avizované reformy českého vězeňství, jejímž cílem je i zeštíhlení administrativního aparátu a přesun větší míry pravomocí a odpovědnosti na ředitele věznic. Prvním krokem bylo zrušení více než 20 tabulkových míst na generálním ředitelství.

19.6.2014 12:51

více
Vězeňská služba chystá výstavu

Vězeňská služba chystá výstavu

PRAHA 16. června (VS ČR) - Vězeňská služba ČR připravuje společně s Jazzovou sekcí Artforum výstavu věnovanou dějninám i současnosti vězeňství v českých zemích. Výstava se uskuteční v sídle spolku Jazzová sekce Artforum v Palffyho paláci na Malé straně a potrvá od 9. července do 5. září. 

16.6.2014 13:50

více