Novinky

Vězni budou uklízet Prahu 2

Vězni budou uklízet Prahu 2

PRAHA 7. února (VS ČR) - Do úklidu ulic v Praze 2 se od počátku tohoto týdne zapojují vězni. Revoluční novinka, s kterou nyní přichází městská část Praha 2 ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR a úklidovou firmou Komwag, souvisí s novou koncepcí vězeňství, připravenou Ministerstvem spravedlnosti ČR. Za Prahu 2 iniciovala starostka Jana Černochová projekt, jehož cílem je zapojit vězně, kteří jsou k tomu způsobilí, do pracovního prostředí, zajistit jim zaměstnání po propuštění a snížit jejich opakované návraty do věznic. Praha 2 jako první z centrálních městských částí tak poskytne vězňům šanci pracovat přímo před zraky veřejnosti.

7.2.2017 16:12

více
K úmrtí MUDr. Kavalírové

K úmrtí MUDr. Kavalírové

PRAHA 26. ledna (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal s lítostí přijal zprávu o smrti dlouholeté předsedkyně Konfederace politických vězňů Naděždy Kavalírové. Vězeňská služba ČR spolupracovala s Naděždou Kavalírovou řadu let, zejména na přípravách pietních akcí k uctění památky politických vězňů.

26.1.2017 15:14

více
Plzeň rozšířila ubytovací kapacity

Plzeň rozšířila ubytovací kapacity

PRAHA/PLZEŇ 11. ledna (VS ČR) - O další ubytovací místa se zvýšila kapacita ve Věznici Plzeň. Vedení věznice k tomuto kroku přistoupilo v rámci řešení přeplněnosti věznice. Rozšíření kapacity bylo dosaženo rekonstrukcí prostor momentálně nevyužívané lůžkové části. Kapacita věznice se tak zvýšila ze současných 1 152 na 1 207, tedy o 55 míst při standardním ubytování 4m2 na osobu. Při případném ubytování 3m2 na osobu nabízí nový oddíl 77 míst.

11.1.2017 15:15

více
Prosba o pomoc

Prosba o pomoc

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 20. prosince (VS ČR) – Zapište se do registru dárců kostní dřeně… To je přání dvacetileté Marušky, dcery jedné z příslušnic dozorčí služby Věznice Světlá nad Sázavou. V letošním roce se Marušce obrátil život naruby. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlin. V takovémto okamžiku si člověk uvědomí, jak je život nevyzpytatelný a jak důležitá je pevná vůle i podpora a pomoc od druhých. Podporu do dalšího života chtěli vyjádřit i samotní zaměstnanci věznice. Uspořádali finanční sbírku a Marušce darovali 37.000 Kč, aby si mohla začít plnit svoje sny a přání. Pomoci s vyplněním jednoho jejího přání můžete však i vy – popřemýšlejte o zapsání do registru dárců kostní dřeně… Přečtěte si její dopis. Pocity, které zažívala, vám mohou v rozhodování pomoci: „Trvá to jen chvilku. Chvilka, která může jinému člověku zachránit život.“ Děkujeme!

20.12.2016 10:18

více
Vzpomínka na F.J. Řezáče

Vzpomínka na F.J. Řezáče

PRAHA 15. prosince (VS ČR) - Památku zakladatele moderních vězeňských metod, Františka Josefa Řezáče, si ve středu, v Den českého vězeňství, připomenuli u jeho hrobu na pražských Olšanských hřbitovech zástupci Vězeňské služby ČR, vězeňské duchovní služby, Vězeňské duchovenské péče a další hosté. Při této příležitosti zmínili, že mnohé z problémů, se kterými se při péči o odsouzené a nápravu společnosti potýkal před více než 150 lety František Řezáč, se i dnes setkává vězeňská služba, zatímco jiné se i díky Řezáčovi v současnosti již podařilo zdárně překonat.

15.12.2016 14:20

více
Další chov zvířat ve Věznici Jiřice

Další chov zvířat ve Věznici Jiřice

JIŘICE 29. listopadu  (VS ČR) - Po úspěšném zavedení chovu včel do českých věznic, přichází nyní Vězeňská služba ČR s dalšími projekty v oblasti chovu zvířat ve věznicích. Nové projekty dnes slavnostně zahájili ministr spravedlnosti Robert Pelikán a generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal. Jedním z cílů těchto projektů je jejich využití jako nové formy zaměstnávání odsouzených.

29.11.2016 14:55

více
Akademie VS ČR členem EPTA

Akademie VS ČR členem EPTA

PRAHA 29. listopadu (VS ČR) - Dne 16. listopadu 2016 vstoupila Akademie VS ČR do asociace sdružující vzdělávací střediska evropských vězeňských služeb. European Penitentiary Training Academies Network (EPTA) je sdružení, které usiluje o rozvoj komunikace mezi vzdělávacími středisky a o výměnu informací a zkušeností v evropském měřítku.

29.11.2016 14:13

více
Vězňové budou telefonovat levněji

Vězňové budou telefonovat levněji

PRAHA 10. listopadu (VS ČR) - Zásadní změnu v cenách za telefonování odsouzených zajistila po úspěšném výběrovém řízení Vězeňská služba České republiky. Odsouzení mají totiž v rámci výkonu trestu právo na použití telefonu ke kontaktu s osobou blízkou. V zájmu nápravy odsouzených nebo z jiného závažného důvodu jim lze také povolit použití telefonu ke kontaktu s jinou osobou, než je osoba blízká. Náklady za uskutečněný hovor hradí odsouzení. Právě v cenách za telefonování odsouzených nastává nyní velký zlom, neboť se cenu hovorného podařilo snížit až na dvě koruny za minutu.

10.11.2016 11:51

více
Výběrové řízení - oblastní účetní

Výběrové řízení - oblastní účetní

PRAHA 7. listopadu (VS ČR) - Vězeňská služba ČR vyhlášuje výběrové řízení na obsazení volného pracovního místa na generálním ředitelství - oblastní účetní. Text vyhlášení výběrového řízení je zde.
red

7.11.2016 13:25

více
Společné cvičení složek IZS ve věznici

Společné cvičení složek IZS ve věznici

STRÁŽ POD RALSKEM 20. října (VS ČR) - Ve středu dne 19. října se ve Věznici Stráž pod Ralskem konalo taktické cvičení složek IZS zaměřené na zásah při výskytu vysoce nakažlivé nemoci.

20.10.2016 13:34

více