Novinky

Reakce VS ČR na článek Aktuálně

Reakce VS ČR na článek Aktuálně

PRAHA 7.  listopadu (VS ČR) - Vězeňská služba ČR se zásadně ohrazuje proti článku Šikanoval spoluvězně. Tyrana z Pankráce přeložili jinam, zveřejněného ve středu 5. listopadu 2014 na serveru Aktuálně.cz. Článek je hrubě zavádějící, jednostranný a budí dojem účelově pojatého materiálu. Žádná z tvrzení, která autor článku Radek Nohl v článku uvádí, se vyšetřováním vedeným, jak vězeňskou službou, tak veřejnou ochránkyní práv, nepotvrdila. Autor s nimi přesto pracuje jako s fakty a staví na nich svůj článek.

7.11.2014 10:14

více
Stáže VS Moldavie byly zahájeny

Stáže VS Moldavie byly zahájeny

PRAHA 5. listopadu (VS ČR) - Vězeňská služba České republiky je partnerem mezinárodního projektu organizovaného a hrazeného TAIEX (Technical Assistance Information Exchange Instrument of the European Commission). Plán vzdělávacího projektu obsahuje šest odborných stáží s různým zaměřením v oblasti vězeňství, které by měly absolvovat tříčlenné delegace tvořené především řediteli moldavských vězeňských zařízení v České republice. Cílem stáží je aplikace dobrých zkušeností a praktických řešení využívaných v českých věznicích do moldavského penitenciárního systému.

5.11.2014 9:26

více
MSp pro elektronické náramky

MSp pro elektronické náramky

PRAHA 3. listopadu (MSp) - Náměstek ministryně spravedlnosti pro trestní politiku Vladimír Zimmel jmenoval pracovní skupinu EMSON (Elektronický monitorovací systém „ON“), jejímž primárním cílem je příprava podkladů k realizaci veřejné zakázky na zavedení elektronického monitorovacího systému pro trestní justici. Pracovní skupinu kromě specialistů Ministerstva spravedlnosti tvoří zástupci Probační a mediační služby, Vězeňské služby ČR a Institutu pro kriminologii a sociální prevenci. V týmu jsou zařazeni odborníci na informační technologie, veřejné zakázky, legislativu a strategii uplatňování trestní politiky.

3.11.2014 11:42

více
Nové dílny pro rekvalifikaci vězňů

Nové dílny pro rekvalifikaci vězňů

PRAHA 24. října (MSp) - Nejpozději do konce dubna 2016 vyrostou ve vězeních v Novém Sedle, v Opavě a v Příbrami nové dílny a učebny určené pro rekvalifikační a vzdělávací aktivity vězňů. Vyšší kvalifikace usnadní propuštěným začlenit se zpět do společnosti a sníží tak u nich riziko opakování trestné činnosti. Dílny budou postaveny díky finanční podpoře z Norských fondů 2009–2014.

24.10.2014 9:52

více
V druhém kole účast stejná

V druhém kole účast stejná

PRAHA 20. října (VS ČR) - Volební účast v druhém kole senátních voleb se mezi věznenými osobami pohybovala zhruba na stejné úrovni jako před týdnem při prvním kole. Tehdy se voleb zúčastnilo 101 vězňů ze 458 oprávněných voličů. V druhém kole mohlo volit o čtyři vězně méně, hlasování se zúčastnilo 97 vězňů. Volební účast tedy poklesla z 22,05 procent na 21,37 procent. 

20.10.2014 14:34

více
Voleb se zúčastnila asi stovka vězňů

Voleb se zúčastnila asi stovka vězňů

PRAHA 14. října (VS ČR) - Víkendových voleb do senátu a zastupitelstev obcí se podle očekávání zúčastnilo jen malé množství vězňů; jen asi stovka z nich. Vzhledem k omezením, která pro vězenné osoby tento druh hlasování znamená, ale byla volební účast jen mírně podprůměrná. V případě voleb do obecních zastupitelstev byla účast dokonce více než třicetiprocentní - hlasovali v nich dva vězňové z šesti, kteří se jich mohli zúčastnit.   

14.10.2014 9:36

více
Volby se budou týkat jen mála vězňů

Volby se budou týkat jen mála vězňů

PRAHA 8. října (VS ČR) - Nadcházející víkendové volby do jedné třetiny senátu a do zastupitelstev obcí se budou týkat jen velmi malého počtu ze současných 18215 vězňů. Oprávněným voličem je pro tyto volby vězněná osoba, která má trvalý pobyt ve stejném volebním obvodě, ve kterém je dislokována věznice, ve které je tato osoba aktuálně umístěna. Tím je počet vězňů, kteří by se voleb mohli zúčastnit velmi omezen.

8.10.2014 15:04

více
Výroční setkání VDP

Výroční setkání VDP

PRAHA 6. října (MSp) - U příležitosti 20. výročí vzniku sdružení Vězeňské duchovenské péče se ve čtvrtek uskutečnilo slavnostní shromáždění, kterého se zúčastnila také ministryně spravedlnosti Helena Válková. Vězeňská duchovenská péče poskytuje duchovní služby osobám ve výkonu vazby, trestu odnětí svobody a zabezpečovací detence.

6.10.2014 10:54

více
Panama vydala ČR prvního vězně

Panama vydala ČR prvního vězně

PRAHA 2. října (MSp) - Panama vydala České republice hledaného pachatele závažné majetkové trestné činnosti. Jedná se o vůbec první případ vydání osoby z Panamy do ČR.2.10.2014 13:30

více
MECR jednal v Kroměřízi

MECR jednal v Kroměřízi

PRAHA/KROMĚŘÍŽ 26. září (VS ČR) - Česká republika v minulých dnech hostila jednání Kulatého stolu generálních ředitelů vězeňských služeb zemí střední a východní Evropy (MECR). Kromě České republiky zde měly své zastoupení vězeňské služby Chorvatska, Litvy, Maďarska, Rakouska, Rumunska, Slovenska, Slovinska a Švýcarska. Přítomen byl rovněž zástupce Mezinárodní asociace vězeňských služeb ICPA.

26.9.2014 10:45

více