Novinky

Texaská delegace v ČR

Texaská delegace v ČR

PRAHA 16. září (VS ČR) - Delegace odborníků texaské trestní justice projednávala minulý týden v České republice perspektivy rozvoje vztahů zejména mezi českou vězeňskou službou, ministerstvem spravedlnosti a policejní akademií na jedné straně a Státní univerzitou Sama Houstona v Texasu na straně druhé. Nové formy spolupráce by se měly týkat především výcviku a vzdělávání pracovníků resortu a dalších společných výzkumných projektů.  

9.9.2014 10:38

více
Evropská kriminologická konference

Evropská kriminologická konference

PRAHA 12 září (MSp) - Přední kriminologové z celého světa jednají tento týden v Praze na 14. Evropské kriminologické konferenci, již pořádá Evropská kriminologická společnost (ESC) a Česká kriminologická společnost (ČKS) ve spolupráci s Právnickou a Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze. Nad konferencí převzala záštitu ministryně spravedlnosti Helena Válková a primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček.

12.9.2014 18:54

více
Válková jednala s poslanci

Válková jednala s poslanci

PRAHA 4. září (MSp) - Ministryně spravedlnosti Helena Válková se ve středu sešla se členy Bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, aby s nimi prodiskutovala východiska a záměry nové koncepce vězeňství do roku 2025. Z analýzy současného stavu vyplývá, že vězeňství sice plní roli stanovenou zákonem, nicméně postrádá zapojení do celkové strategie trestní politiky. Nová koncepce se proto zaměřuje zejména na efektivitu řízení, přípravu kvalitního personálu, snížení recidivy a širší zapojení vnějších subjektů do procesu reintegrace pachatelů trestné činnosti.

4.9.2014 15:59

více
Virtuální prohlídka výstavy vězeňství

Virtuální prohlídka výstavy vězeňství

PRAHA 22. srpna (VS ČR) - Výstava Z minulosti do přítomnosti českého vězeňství 1850 - 2014 která je od července veřejnosti zdarma přístupná v prostorách Jazzové sekce v Pálffyho paláci na Malé straně, se pomalu chýlí ke konci. Prodloužení trvání výstavy není možné, neboť během září se exponáty přesunou do Ostravy, kde budou tvořit součást expozice VS ČR na Dnech NATO 2014. Pokud ale přesto nestíháte na výstavu zavítat, nezoufejte. Připravili jsme pro vás virtuální prohlídku, která vám poskytne stejnou sumu informací přímo z vašeho domova. 

22.8.2014 11:10

více
Náměstek Zimmel navštívil věznice

Náměstek Zimmel navštívil věznice

PRAHA 19. srpna (VS ČR) - Nový náměstek ministryně spravedlnosti pro trestní politiku Vladimír Zimmel, který minulý týden nastoupil do úřadu, si v pondělí v rámci svého seznámení se s problematikou vězeňství prohlédl Vazební věznici a ústav pro výkon zabezpečovací detence Brno a dále věznice Mírov a Rapotice. Náměstka doprovázel generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek a vrchní ředitel jeho kanceláře Robert Káčer a ředitelka probační a mediační služby Jitka Čádová.  

19.8.2014 11:44

více
MSp k prohlídkám obviněných

MSp k prohlídkám obviněných

PRAHA 18. srpna (MSp) - Ministerstvo spravedlnosti nesouhlasí s mediální interpretací připravovaného návrhu novely vyhlášky, která mimo jiné upravuje osobní prohlídky obviněných při přijetí do vazební věznice. Server Echo24.cz v článku Intimní prohlídky opačným pohlavím? Návrh od Válkové šokuje advokáty (publikováno 16. 8. 2014) mylně uvádí, že ministerstvo chystá změnu, která by umožnila, aby osobní prohlídky obviněných mohly provádět i osoby opačného pohlaví. Jedná se o naprostou dezinterpretaci, která vychází z chybného výkladu návrhu novely vyhlášky.

18.8.2014 18:53

více
Masový útěk vězňů na Ukrajině

Masový útěk vězňů na Ukrajině

PRAHA 11. srpna (AP) - Raketa zasáhla v pondělí budovu věznice se zvýšenou ostrahou ve východoukrajinském Doněcku. Nastalého zmatku a výpadku zabezpečovacího zařízení využila více než stovka nebezpečných vězňů ke vzpouře a hromadnému útěku. Při raketovém útěku byl nejméně jeden vězeň zabit a deset bylo zraněno. Podle mluvčího doněcké radnice Maxima Rovinského jsou na útěku extrémně nebezpeční vězňové, odsouzení za vraždy, loupeže a znásilnění.

11.8.2014 14:48

více
VS ČR snižuje počet náměstků GŘ

VS ČR snižuje počet náměstků GŘ

PRAHA 8. srpna (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek snížil v rámci druhé fáze restrukturalizace počet svých náměstků na tři. Skončil tím přechodný stav, kdy byli v čele vězeňské služby náměstci čtyři. S účinností od 15. srpna 2014 se ruší uniformované místo ekonomického náměstka a místo civilního náměstka generálního ředitele a je vytvořeno jedno civilní místo náměstka generálního ředitele pro ekonomiku a logistiku. V druhé etapě reorganizace jsou navíc zrušena i další čtyři tabulková místa centrálního úřadu. Celý systém řízení se dále zpřehledňuje a zjednodušuje.

8.8.2014 11:38

více
Výběrové řízení - odbor kontroly

Výběrové řízení - odbor kontroly

PRAHA 21. listopadu (VS ČR) - Generální ředitelství VS ČR vyhlašuje výběrové řízení na obsazení služebního místa na oddělení stížností odboru kontroly. Text inzerátu je zde.


Nové využití pro starou věznici

Nové využití pro starou věznici

PRAHA 28. července (ČTK) - Technický stav bývalé věznice na Cejlu v Brně umožňuje přestavbu na kreativní centrum. Čerstvě dokončená studie proveditelnosti odhaduje náklady na 120 až 370 milionů korun - v závislosti na zvolené variantě. Maximální a ekonomicky údajně nejvýhodnější varianta počítá s nástavbou dvou až tří pater s byty k prodeji. V srpnu se budoucnost káznice dostane na program jednání městské rady, řekl mluvčí magistrátu Pavel Žára.

28.7.2014 11:49

více