Novinky

MSp zprůhledňuje hospodaření VSČR

MSp zprůhledňuje hospodaření VSČR

PRAHA 31. března (MSp) - Ministerstvo spravedlnosti spustilo po nástupu Roberta Pelikána do funkce webovou stránku data.justice.cz, která bude do budoucna shromažďovat všechna otevřená data z rezortu Ministerstva spravedlnosti. Prvními zveřejněnými daty byly faktury ministerského úřadu od roku 2009 a přehledy smluv od roku 2011. Dnes k nim přibyly faktury Vězeňské služby ČR a smlouvy evidované odborem informatiky Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR od roku 2009.

31.3.2015 15:55

více
Změna na funkci náměstka

Změna na funkci náměstka

PRAHA 31. března (VS ČR) - Náměstek generálního ředitele pro ekonomiku a logistiku Ivo Gottwald končí dnešním dnem ve své funkci. Důvodem jeho odchodu jsou vážné osobní problémy, kvůli nimž požádal generálního ředitele VS ČR Pavla Ondráška o uvolnění z funkce. Od 1. dubna byl do funkce náměstka jmenován dosavadní vrchní ředitel pro ekonomiku a logistiku Miroslav Honzík.

31.3.2015 14:28

více
Tisková konference ÚZSVM a VS ČR

Tisková konference ÚZSVM a VS ČR

PRAHA 30. března 2015 – Na šest desítek soudních sporů převezme Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) od Vězeňské služby ČR. Ve společném memorandu o spolupráci v oblasti hospodaření s majetkem státu a soudních sporů se na tom shodli zástupci obou institucí. Jménem úřadu dokument podepsala generální ředitelka Kateřina Arajmu, Vězeňskou službu ČR zastupoval generální ředitel Pavel Ondrášek. Převedení soudních sporů Vězeňské služby ČR na ÚZSVM umožňuje zákon 201/2002 Sb., o Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

30.3.2015 13:03

více
Prezident Zeman v Akademii VSČR

Prezident Zeman v Akademii VSČR

PRAHA 26. března (VS ČR) – Prezident republiky Miloš Zeman navštívil ve středu v rámci svého výjezdu do Libereckého kraje Akademii Vězeňské služby ve Stráži pod Ralskem. Prezidenta při prohlídce hlavního vzdělávacího zařízení vězeňské služby provázel generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek a ředitel akademie Bořivoj Malát.

26.3.2015 14:15

více
Ministr Pelikán navštívil Rapotice

Ministr Pelikán navštívil Rapotice

PRAHA 24. března (VS ČR) – Možnosti využití rozsáhlého areálu Věznice Rapotice, zejména v souvislosti se záměrem vybudovat zde speciální výcvikové středisko Vězeňské služby ČR byly jedním z hlavních témat sobotní návštěvy ministra spravedlnosti Roberta Pelikána ve Věznici Rapotice. Ministr navštívil Rapotice krátce po návštěvě poslanců bezpečnostního výboru sněmovny Parlamentu ČR. Ministra Pelikána doprovázel při jeho prohlídce Rapotic generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek.

24.3.2015 11:41

více
Poslanci navštívili Rapotice

Poslanci navštívili Rapotice

PRAHA 23. března (VS ČR) - Seznámení s fungováním jedné z nejmodernějších věznic v ČR, Věznice Rapotice, bylo obsahem středeční návštěvy poslanců výboru pro bezpečnost v tomto vězeňském zařízení. Delegaci poslanecké sněmovny doprovázel generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek.

23.3.2015 11:51

více
Den otevřených dveří probační služby

Den otevřených dveří probační služby

PRAHA 17.  března (PMS) - Probační a mediační služba (PMS) pořádá ve čtvrtek 19. března historicky poprvé Den otevřených dveří ve všech svých střediscích v České republice. Návštěvníci si mohou od 9 do 15 hodin prohlédnout střediska PMS, ve kterých odborní pracovníci pomáhají svým klientům. Během návštěvy lze získat základní informace o aktivitách, které PMS realizuje. Pro zájemce budou k dispozici také informační materiály o poskytovaných službách.www.pmscr.cz/kontakty/

17.3.2015 9:04

více
Náměstek Zimmel ve Věznici Znojmo

Náměstek Zimmel ve Věznici Znojmo

Znojmo, 12. března (VS ČR) – Historie i přítomnost Věznice Znojmo, místní možnosti zaměstnávání odsouzených i specifika programů zacházení byly tématem středeční návštěvy náměstka ministra spravedlnosti Vladimíra Zimmela v této věznici. Náměstka doprovázela ředitelka Probační a mediační služby ČR Jitka Čádová a generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek.

13.3.2015 11:19

více
Memorandum s policejní akademií

Memorandum s policejní akademií

PRAHA 25. února (VS ČR) - Perspektivy vzájemné spolupráce při vzdělávání vězeňského personálu jsou obsahem memoranda, které Vězeňská  služba ČR uzavřela včera s Policejní akademií ČR. Jménem vězeňské služby dokument podepsal náměstek generálního ředitele pro bezpečnost a kontrolu, vysokou školu reprezentoval její rektor Josef Salač .

25.2.2015 9:59

více
VS ČR zmařila pokus o útěk

VS ČR zmařila pokus o útěk

PRAHA 11. února (VS ČR) Příslušníkům Vězeňské služby ČR ve Věznici Valdice se včera podařilo zmařit pokus o útěk nebezpečného vězně odsouzeného za loupež. Vězeň odsouzený v roce 2010 k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání 13 roků se pomocí improvizovaných nástrojů pokoušel probourat zdí ubytovny do prostoru věznice a odtud chtěl utéci z jejího areálu.

11.2.2015 11:20

více