Novinky

Sebevražda obviněného

Sebevražda obviněného

PRAHA 20. dubna (VS ČR) – Ve Vazební věznici Praha Pankrác v noci na dnešek spáchal sebevraždu oběšením obviněný. Podle předběžného šetření nebylo v souvislosti s touto událostí shledáno porušení nebo zanedbání povinností příslušníků vězeňské služby. Obviněný byl kontrolován ve stanovených intervalech, sebevraždu provedl v době mezi dvěma kontrolami. Obviněný byl na cele ubytován sám.

20.4.2015 14:17

více
Delegace VS Ruska v ČR

Delegace VS Ruska v ČR

PRAHA 20. dubna (VS ČR) - Nové metody zacházení s vězněnými osobami, vzdělávání i zaměstnávání odsouzených i celková situace českého vězeňství byly hlavními tématy pracovní návštěvy náměstka generálního ředitele federální vězeňské služby Ruska Anatolije Rudyje v České republice. V doprovodu ředitele odboru sociální a psychologické péče a vzdělávání vězněných osob Alexandra Novikova se minulý týden v Praze setkal s generálním ředitelem VS ČR Pavel Ondráškem a v sídle Probační a mediační služby ČR s její ředitelkou Jitkou Čádovou.

20.4.2015 11:31

více
Konference o odborném zacházení

Konference o odborném zacházení

PRAHA 16. dubna (VS ČR) – Principy a metody odborného zacházení s vězněnými osobami, vyplývající z připravované dlouhodobé koncepce Vězeňské služby ČR, byly obsahem odborné konference, která se v úterý uskutečnila v Akademii VS ČR ve Stráži pod Ralskem. Konference se zúčastnila řada odborníků zabývajících se vězeňstvím a příbuznými disciplínami. Vězeňskou službu reprezentoval generální ředitel Pavel Ondrášek, za ministerstvo spravedlnosti se zúčastnil náměstek ministra Vladimír Zimmel.

16.4.2015 13:57

více
Požár ve věznici Praha Pankrác

Požár ve věznici Praha Pankrác

PRAHA 10. dubna (VS ČR) – Ve čtvrtek ve večerních hodinách se v jednom z dvorů Vazební věznice Praha Pankrác vznítilo uskladněné polystyrenové obložení. Žádná vězněná osoba ani pracovník vězeňské služby nebyli při požáru ohroženi na životě. Příslušníci, kteří se v blízkosti ohně pohybovali a nadýchali dýmu, byli ihned ošetřeni. Celkem bylo z důvodu nadýchání kouře ošetřeno šest osob. Převážně z preventivních důvodů bylo přemístěno 399 vězňů.

10.4.2015 10:18

více
Zadržení nebezpečné vězeňkyně

Zadržení nebezpečné vězeňkyně

PRAHA 5. dubna (VS ČR) – Příslušníci vězeňské služby zadrželi dnes v noci v areálu Věznice Světlá nad Sázavou nebezpečnou vězeňkyni při pokusu o útěk. Čtyřiadvacetiletá odsouzená demontovala část vybavení cely, takže se dostala mezi mříž a okno, kterým opustila ubytovnu. Díky včasnému zásahu příslušníků nebyl narušen střežený prostor.

5.4.2015 11:49

více
MSp zprůhledňuje hospodaření VSČR

MSp zprůhledňuje hospodaření VSČR

PRAHA 31. března (MSp) - Ministerstvo spravedlnosti spustilo po nástupu Roberta Pelikána do funkce webovou stránku data.justice.cz, která bude do budoucna shromažďovat všechna otevřená data z rezortu Ministerstva spravedlnosti. Prvními zveřejněnými daty byly faktury ministerského úřadu od roku 2009 a přehledy smluv od roku 2011. Dnes k nim přibyly faktury Vězeňské služby ČR a smlouvy evidované odborem informatiky Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR od roku 2009.

31.3.2015 15:55

více
Změna na funkci náměstka

Změna na funkci náměstka

PRAHA 31. března (VS ČR) - Náměstek generálního ředitele pro ekonomiku a logistiku Ivo Gottwald končí dnešním dnem ve své funkci. Důvodem jeho odchodu jsou vážné osobní problémy, kvůli nimž požádal generálního ředitele VS ČR Pavla Ondráška o uvolnění z funkce. Od 1. dubna byl do funkce náměstka jmenován dosavadní vrchní ředitel pro ekonomiku a logistiku Miroslav Honzík.

31.3.2015 14:28

více
Tisková konference ÚZSVM a VS ČR

Tisková konference ÚZSVM a VS ČR

PRAHA 30. března 2015 – Na šest desítek soudních sporů převezme Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) od Vězeňské služby ČR. Ve společném memorandu o spolupráci v oblasti hospodaření s majetkem státu a soudních sporů se na tom shodli zástupci obou institucí. Jménem úřadu dokument podepsala generální ředitelka Kateřina Arajmu, Vězeňskou službu ČR zastupoval generální ředitel Pavel Ondrášek. Převedení soudních sporů Vězeňské služby ČR na ÚZSVM umožňuje zákon 201/2002 Sb., o Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

30.3.2015 13:03

více
Prezident Zeman v Akademii VSČR

Prezident Zeman v Akademii VSČR

PRAHA 26. března (VS ČR) – Prezident republiky Miloš Zeman navštívil ve středu v rámci svého výjezdu do Libereckého kraje Akademii Vězeňské služby ve Stráži pod Ralskem. Prezidenta při prohlídce hlavního vzdělávacího zařízení vězeňské služby provázel generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek a ředitel akademie Bořivoj Malát.

26.3.2015 14:15

více
Ministr Pelikán navštívil Rapotice

Ministr Pelikán navštívil Rapotice

PRAHA 24. března (VS ČR) – Možnosti využití rozsáhlého areálu Věznice Rapotice, zejména v souvislosti se záměrem vybudovat zde speciální výcvikové středisko Vězeňské služby ČR byly jedním z hlavních témat sobotní návštěvy ministra spravedlnosti Roberta Pelikána ve Věznici Rapotice. Ministr navštívil Rapotice krátce po návštěvě poslanců bezpečnostního výboru sněmovny Parlamentu ČR. Ministra Pelikána doprovázel při jeho prohlídce Rapotic generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek.

24.3.2015 11:41

více