Novinky

Rok ve funkci: Rozhovor s GŘ VS ČR

Rok ve funkci: Rozhovor s GŘ VS ČR

PRAHA 28. dubna (VS ČR) -  Před rokem, 28. dubna, jmenovala tehdejší ministryně spravedlnosti Helena Válková generálního ředitele VS ČR Pavla Ondráška. Po roce působení ve funkci jsme se ho zeptali, co se mu za těchto 12 měsíců podařilo dosáhnout a jak se vězeňská služba za tu dobu změnila?  
Za nejdůležitější považuji, že se nám podařilo připravit východiska dlouhodobé koncepce vězeňství a následně tento dokument rozpracovat do fáze, že by během několika týdnů měl být hotov a předložen vládě ke schválení.

28.4.2015 14:16

více
Veřejná soutěž

Veřejná soutěž

Česká republika – Vězeňská služba České republiky
Soudní 1672/1a, 140 67 Praha 4
IČO: 00212423
zastoupena
generálním ředitelem vrchním státním radou brig. gen. PhDr. Pavlem Ondráškem
 
vyhlašuje
ve smyslu ustanovení § 1772 a násl. zák. č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, v aktuálním znění
soutěžní podmínky veřejné soutěže
o nejvýhodnější návrh na uzavření
Smlouvy o provedení exekucí soudním exekutorem

4.5.2015 15:52

více
Vyšetřování požáru

Vyšetřování požáru

PRAHA 23. dubna (VS ČR) - Dosavadní vyšetřování požáru na dvoře vazební věznice Praha Pankrác, ke kterému došlo 9. dubna ve večerních hodinách, neprokázalo zavinění pracovníka oddělení logistiky věznice, jak to uvádějí některé sdělovací prostředky. V souvislosti se vznikem požáru bylo vyšetřováno více osob. Zpráva s dílčími zjištěními bude dnes postoupena generálnímu ředitelství VS ČR k dalšímu vyšetřování.

23.4.2015 11:37

více
Podpis dohody se ZVJS

Podpis dohody se ZVJS

PRAHA 22. dubna (VS ČR) - Dohodu vymezující podrobnosti spolupráce Vězeňské služby ČR a slovenského Sboru vězeňské a justiční stráže (ZVJS) uzavřeli v pondělí v Praze generální ředitelé obou sborů Pavel Ondrášek a Milan Ivan. Dohoda se zaměřuje zejména na organizování vzájemných výměnných stáží, usnadnění rekreace příslušníků a zaměstnanců sborů v partnerských zemích či na formy spolupráce jednotlivých organizačních jednotek.   

22.4.2015 13:46

více
Pozvánka na pietní akt 4. května

Pozvánka na pietní akt 4. května

PRAHA 21. dubna (VS ČR) - U příležitosti výročí Pražského povstání si Vás dovolujeme pozvat dne 4. května 2015 od 13:30 hod. do Vazební věznice Praha-Pankrác k pietnímu aktu uctění památky všech, kteří položili životy v boji proti nacismu. V pankrácké sekyrárně bylo v letech 1943 - 1945 popraveno gilotinou 1075 osob. Tento rok si také připomínáme 70. výročí ukončení II. světové války.

21.4.2015 9:40

více
Sebevražda obviněného

Sebevražda obviněného

PRAHA 20. dubna (VS ČR) – Ve Vazební věznici Praha Pankrác v noci na dnešek spáchal sebevraždu oběšením obviněný. Podle předběžného šetření nebylo v souvislosti s touto událostí shledáno porušení nebo zanedbání povinností příslušníků vězeňské služby. Obviněný byl kontrolován ve stanovených intervalech, sebevraždu provedl v době mezi dvěma kontrolami. Obviněný byl na cele ubytován sám.

20.4.2015 14:17

více
Delegace VS Ruska v ČR

Delegace VS Ruska v ČR

PRAHA 20. dubna (VS ČR) - Nové metody zacházení s vězněnými osobami, vzdělávání i zaměstnávání odsouzených i celková situace českého vězeňství byly hlavními tématy pracovní návštěvy náměstka generálního ředitele federální vězeňské služby Ruska Anatolije Rudyje v České republice. V doprovodu ředitele odboru sociální a psychologické péče a vzdělávání vězněných osob Alexandra Novikova se minulý týden v Praze setkal s generálním ředitelem VS ČR Pavel Ondráškem a v sídle Probační a mediační služby ČR s její ředitelkou Jitkou Čádovou.

20.4.2015 11:31

více
Konference o odborném zacházení

Konference o odborném zacházení

PRAHA 16. dubna (VS ČR) – Principy a metody odborného zacházení s vězněnými osobami, vyplývající z připravované dlouhodobé koncepce Vězeňské služby ČR, byly obsahem odborné konference, která se v úterý uskutečnila v Akademii VS ČR ve Stráži pod Ralskem. Konference se zúčastnila řada odborníků zabývajících se vězeňstvím a příbuznými disciplínami. Vězeňskou službu reprezentoval generální ředitel Pavel Ondrášek, za ministerstvo spravedlnosti se zúčastnil náměstek ministra Vladimír Zimmel.

16.4.2015 13:57

více
Požár ve věznici Praha Pankrác

Požár ve věznici Praha Pankrác

PRAHA 10. dubna (VS ČR) – Ve čtvrtek ve večerních hodinách se v jednom z dvorů Vazební věznice Praha Pankrác vznítilo uskladněné polystyrenové obložení. Žádná vězněná osoba ani pracovník vězeňské služby nebyli při požáru ohroženi na životě. Příslušníci, kteří se v blízkosti ohně pohybovali a nadýchali dýmu, byli ihned ošetřeni. Celkem bylo z důvodu nadýchání kouře ošetřeno šest osob. Převážně z preventivních důvodů bylo přemístěno 399 vězňů.

10.4.2015 10:18

více
Zadržení nebezpečné vězeňkyně

Zadržení nebezpečné vězeňkyně

PRAHA 5. dubna (VS ČR) – Příslušníci vězeňské služby zadrželi dnes v noci v areálu Věznice Světlá nad Sázavou nebezpečnou vězeňkyni při pokusu o útěk. Čtyřiadvacetiletá odsouzená demontovala část vybavení cely, takže se dostala mezi mříž a okno, kterým opustila ubytovnu. Díky včasnému zásahu příslušníků nebyl narušen střežený prostor.

5.4.2015 11:49

více