Novinky

P. Ondrášek členem vedení EuroPris

P. Ondrášek členem vedení EuroPris

PRAHA 11. června (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek byl v pondělí na výročním shromáždění EuroPris v Bukurešti zvolen do výkonného výboru této mezinárodní organizace, která má za cíl napomáhat spolupráci mezi evropskými vězeňskými službami. Účast představitele české vězeňské služby v užším vedení této organizace přispěje k zvýšení prestiže českého vězeňství na mezinárodním fóru a prohloubí vliv České republiky při tvorbě evropských rezortních norem a předpisů.

11.6.2015 10:15

více
Cena ministra spravedlnosti poprvé

Cena ministra spravedlnosti poprvé

PRAHA 9. června (MSp, VS ČR) - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán včera předal na slavnostním galavečeru na Staroměstské radnici ocenění významným pracovníkům Vězeňské služby ČR a Probační a mediační služby ČR. Je to poprvé, co ministr spravedlnosti ocenil tímto způsobem práci v těchto oborech. Zvláštní cenu ministra a ocenění za mimořádné pracovní zásluhy získali i další pracovníci resortu.

9.6.2015 10:29

více
Hlavní kaplan VS ČR se ujal funkce

Hlavní kaplan VS ČR se ujal funkce

PRAHA 4. června (VS ČR) – Slavnostní bohoslužbou v pražském kostele svatého Martina ve zdi se včera v podvečer ujal funkce nový hlavní kaplan Vězeňské služby ČR Pavel Kočnar z Českobratrské církve evangelické. Současně s ním byl do funkce uveden i jeho zástupce, Miloš František Převrátil z Církve římskokatolické. Funkce jim symbolicky předali jejich předchůdci, dosavadní hlavní kaplanka Květoslava Jakubalová a její zástupce Martin Škoda.

4.6.2015 12:28

více
Výstava o spolupráci s boromejkami

Výstava o spolupráci s boromejkami

PRAHA 2. června (VS ČR) – Po loňské výstavě Z minulosti do přítomnosti českého vězeňství připravila i v letošním roce Vězeňská služba ČR společně se spolkem Jazzová sekce – Artforum výstavu věnovanou vězeňství. Výstavu s názvem Působení boromejek u odsouzených žen v Řepích v pátek zahájil ministr spravedlnosti Robert Pelikán spolu s generálním ředitelem VS ČR Pavlem Ondráškem.

2.6.2015 14:16

více
Restrukturalizace GŘ pokračuje

Restrukturalizace GŘ pokračuje

PRAHA 26. května (VS ČR) – Vězeňská služba ČR pokračuje v reorganizaci generálního ředitelství. Změny se týkají dvou desítek tabulkových míst, která budou transformována či přesunuta do klíčových úseků, jako je například zdravotní péče. Čtyři tabulková místa budou fakticky zrušena.

26.5.2015 14:07

více
Vzpoura vězňů v Brazílii

Vzpoura vězňů v Brazílii

PRAHA 26. května (Novinky.cz) - Devět vězňů zahynulo při vzpouře ve vězení ve městě Feira de Santana v brazilském státě Bahia. Osm jich zabili spoluvězni, nejméně jednomu přitom sťali hlavu. Devátý po ukončení vzpoury podlehl v nemocnici bodným zraněním. Čtyři lidé leží se zraněními v nemocnici. Vzpoura skončila v pondělí po osmnáctihodinovém vyjednávání, uvedl policejní mluvčí. Vězni propustili sedmdesát rukojmí.

26.5.2015 10:59

více
MSP k využití náramků ve vězeňství

MSP k využití náramků ve vězeňství

PRAHA 25. května (MSp) - Vláda na svém dnešním zasedání vyslovila souhlas s návrhem Ministerstva spravedlnosti, který počítá se zavedením možnosti kontrolovat v některých případech obviněné osoby prostřednictvím elektronického monitorovacího systému. Stávající právní úprava totiž umožnuje elektronické sledování pouze u osob odsouzených k trestu domácího vězení a u podmíněného propuštění s uloženou povinností zdržovat se v obydlí.

25.5.2015 16:05

více
Výběrové řízení - vrchní ředitel

Výběrové řízení - vrchní ředitel

PRAHA 7. května (VS ČR) - Vězeňská služba České republiky vyhlašuje dne 7. května 2015 výběrové řízení na obsazení volného pracovniho místa na generálním ředitelství VS ČR Vrchní ředitel pro ekonomiku a logistiku.

7.5.2015 13:41

více
Rekonstrukce vazby v Praze Ruzyni

Rekonstrukce vazby v Praze Ruzyni

PRAHA 5. května (VS ČR) - Oddělení bylo zrekonstruováno s důrazem na zvýšení ubytovacího a estetického standardu. Rekonstrukce se týkala 29 místností a jedné chodby. Úpravou se mírně snížila kapacita, zvýšila se však kvalita ubytování a vybavenost oddělení. Před rekonstrukcí zde byla k dispozici jedna kulturní místnost, nyní jsou zde tyto místnosti tři, dále jedna šicí dílna a cela s bezbariérovým přístupem.

5.5.2015 13:50

více
Pietní akt v pankrácké sekyrárně

Pietní akt v pankrácké sekyrárně

PRAHA 4. května (VS ČR) - Pankrácká vazební věznice uctila pietním aktem památku všech, kteří položili životy v boji proti nacismu. Celého aktu se zúčastnili ministr spravedlnosti Robert Pelikán, senátor Václav Láska, Starosta MČ Praha 4 Petr Štěpánek, generální ředitel VS ČR brig. gen. Pavel Ondrášek, zástupci organizací politických vězňů, studenti a další hosté. Tento rok si také připomínáme 70. let od konce druhé světové války.

5.5.2015 8:27

více