Novinky

GŘ VS ČR na zasedání EuroPrisu

GŘ VS ČR na zasedání EuroPrisu

PRAHA 29. září (VS ČR) Generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek se jako nově zvolený člen zúčastnil minulý týden zasedání řídícího výboru organizace EuroPris, kde se mimo jiné projednávaly strategické otázky týkající se chodu a rozšiřování této organizace. Europris momentálně sdružuje 26 vězeňských služeb Rady Evropy a další významní partneři mají zájem se k organizaci připojit.

29.9.2015 16:47

více
Návštěva čínské probační služby

Návštěva čínské probační služby

PRAHA 29. září (VS ČR) - Minulý týden ve středu, 23. září 2015, navštívila Generální ředitelství VS ČR šestičlenná delegace Probační služby a Ministerstva spravedlnosti Šanghaje pod vedením generálního ředitele šangahjské probační služby Čen Jao Čina.  

29.9.2015 13:21

více
Výstavba haly ve Věznici Světlá n. S.

Výstavba haly ve Věznici Světlá n. S.

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 23. září (VS ČR) – Nové pracoviště až pro dvě stovky odsouzených žen z Věznice Světlá nad Sázavou a další čtyři desítky civilních zaměstnanců vznikne během nadcházejících devíti měsíců v těsném sousedství věznice. Halu zde vybuduje firma Lion, která spolupracuje s vedením věznice při zaměstnávání odsouzených již více než 13 let. V nové výrobní hale budou odsouzené balit cukrovinky.   

23.9.2015 20:00

více
Výběrové řízení - zástupce ředitele

Výběrové řízení - zástupce ředitele

PRAHA 21. září (VS ČR) - Ředitel Vazební věznice Litoměřice vyhlašuje výběrové řízení na volné pracovní místo občanského zaměstnance - zástupce ředitele vazební věznice. Text vyhlášení výběrového řízení.

21.9.2015 16:09

více
Útok Talibanu na věznici v Ghazni

Útok Talibanu na věznici v Ghazni

PRAHA 16. září (BBC) - Ozbrojenci afghánského hnutí Tálibán přepadli v pondělí věznici v Ghazní a osvobodili více než 350 vězňů, z nichž většina patřila právě k Talibanu. Útočníci zabili při útoku minimálně čtyři policisty, tři útočníci zahynuli patrně ti, kteří se v autě odpálili u vězeňské brány, aby se ostatní dostali dovnitř.  Od roku 2008 je to již třetí případ v Afghánistánu, kdy se z vězení podařilo dostat stovkám vězňů Talibanu.

16.9.2015 8:44

více
Ubytovna až pro 130 vězňů otevřena

Ubytovna až pro 130 vězňů otevřena

PRAHA 4. září 2015 (VS ČR) - Náměstek ministra spravedlnosti sekce trestní politiky Vladimír Zimmel a generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek dnes slavnostně otevřeli nově zrekonstruovanou budovu č. 17 v areálu pankrácké vazební věznice, která bude sloužit pro výkon trestu odnětí svobody odsouzených mužů do typu věznice s dozorem.

4.9.2015 13:00

více
GIBS zadržela ex náměstka VS ČR

GIBS zadržela ex náměstka VS ČR

Praha 17.srpna (VS ČR) – Generální inspekce bezpečnostních sborů dnes zadržela ředitele Vazební věznice Litoměřice a bývalého náměstka generálního ředitele Vězeňské služby ČR Tomáše Líbala. Zadržený je podezřelý, že se pokusil vydírat a uplácet současného generálního ředitele Pavla Ondráška.

17.8.2015 14:53

více
Němečtí vězňové chovají šneky

Němečtí vězňové chovají šneky

PRAHA 17. srpna (Právo) - Čtyři stovky vězňů a 150 šneků - takové společenství obývá věznici ve východoněmeckém Zeithainu. "Ted se zrovna páří," říká Wilma Landgrafová. Na mysli má dva plže. Pro terapeutku v zeithainské věznici je to dobrá zpráva. Tito bezobratlí živočichové se totiž rozmnožují poměrně rychle. "Už několik let je prodáváme do restaurací pro labužníky a dalších zařízení jako žádaný předkrm," dodává.

17.8.2015 12:11

více
Výběrové řízení - zástupce ředitele

Výběrové řízení - zástupce ředitele

PRAHA 23. července (VS ČR) - Ředitel Věznice Valdice vyhlašuje výběrové řízení na volné pracovní místo pro občanského zaměstnance: zástupce ředitele věznice. Text vyhlášení výběrového řízení.

23.7.2015 14:09

více
Státní zástupci navštívili Rapotice

Státní zástupci navštívili Rapotice

PRAHA/RAPOTICE 23. července (VS ČR) - Delegace Nejvyššího státního zastupitelství, Vrchního státního zastupitelství v Praze a Probační a mediační služby ČR navštívila minulý týden Věznici Rapotice. Mezi hosty byla i veřejná ochránkyně práv Anna Šbatová. Účelem výjezdního zasedání státních zástupců v čele s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem byla diskuse o aktuální situaci českého vězeňství včetně například problematiky osobních prohlídek, institutu podmíněného propuštění, realizace probačních projektů a podobně. Státní zástupce a další hosty doprovázel generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek a ředitelka Věznice Rapotice Martina Maraczeková.       

23.7.2015 10:38

více