Novinky

27. 6. uctíme památku M. Horákové

27. 6. uctíme památku M. Horákové

PRAHA 23. června (VS ČR) - 27. 6. 2015 od 13:00 hod. společně uctíme památku JUDr. Milady Horákové, která byla před 65 lety v pankrácké věznici popravena oběšením.

23.6.2015 14:44

více
Fotbalový turnaj vězeňských služeb

Fotbalový turnaj vězeňských služeb

PRAHA 23. června (VS ČR) - Mužstvo Vězeňské služby České republiky si po úspěchu na mezinárodním fotbalovém turnaji ve Francouzském Venarey les Laumes budou pamatovat nejen pořadatelé, ale všichni soupeři, kteří si mohli změřit síly s našimi hochy. Generální ředitel VS ČR brig. gen.PhDr. Pavel Ondrášek pověřil sestavením mužstva ředitele Vazební věznice Praha – Ruzyně plk. Ivana Horáka, který během kalendářního roku vybudoval kvalitní perspektivní mužstvo, se kterým na turnaji vybojoval celkové druhé místo.

23.6.2015 9:37

více
VS ČR se ohrazuje proti článku LN

VS ČR se ohrazuje proti článku LN

PRAHA 15. června (VS ČR) – Vězeňská služba České republiky se ostře ohrazuje proti článku Martina Shabua otištěném v dnešních Lidových novinách s názvem „Vězeňská služba asi opět ztratí šéfa“. Výrok generálního ředitele VS ČR Pavla Ondráška, citovaný doslovně v článku, je zcela smyšlený a neautentický. „Dlouhodobě jsem pobouřen způsobem, jakým Lidové noviny informují o dění ve vězeňské službě, tento poslední příklad však již zcela překročil hranice seriózní žurnalistiky,“ uvedl generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek.

15.6.2015 18:59

více
Vyznamenání dozorců z Pankráce

Vyznamenání dozorců z Pankráce

PRAHA 15. června (VS ČR) – Vyznamenání za statečnost udělil dnes generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek dvojici dozorců, kteří v pátek zabránili svým včasným zásahem vraždě obviněného ve Vazební věznici Praha Pankrác. Kolem třetí hodiny ranní zde jeden z obviněných napadl svého spícího spoluvězně úderem stoličky do hlavy.

15.6.2015 15:34

více
Pokus o vraždu obviněného

Pokus o vraždu obviněného

PRAHA 12. června (VS ČR) – Příslušníkům Vězeňské služby ČR se dnes brzy ráno podařilo ve Vazební věznici Praha Pankrác zabránit dokonání násilného trestného činu mezi obviněnými osobami. Kolem třetí hodiny ranní zde jeden z obviněných napadl svého spícího spoluvězně úderem stoličky do hlavy. Státní zástupkyně kvalifikovala událost jako vraždu ve stadiu pokusu, případ šetří policie a kontrolní orgány VS ČR. V souvislosti s událostí nebylo podle prvotních zjištění shledáno zanedbání služebních povinností ze strany VS ČR, naopak díky včasnému zásahu personálu věznice se podařilo dokonání činu zabránit.

12.6.2015 11:18

více
P. Ondrášek členem vedení EuroPris

P. Ondrášek členem vedení EuroPris

PRAHA 11. června (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek byl v pondělí na výročním shromáždění EuroPris v Bukurešti zvolen do výkonného výboru této mezinárodní organizace, která má za cíl napomáhat spolupráci mezi evropskými vězeňskými službami. Účast představitele české vězeňské služby v užším vedení této organizace přispěje k zvýšení prestiže českého vězeňství na mezinárodním fóru a prohloubí vliv České republiky při tvorbě evropských rezortních norem a předpisů.

11.6.2015 10:15

více
Cena ministra spravedlnosti poprvé

Cena ministra spravedlnosti poprvé

PRAHA 9. června (MSp, VS ČR) - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán včera předal na slavnostním galavečeru na Staroměstské radnici ocenění významným pracovníkům Vězeňské služby ČR a Probační a mediační služby ČR. Je to poprvé, co ministr spravedlnosti ocenil tímto způsobem práci v těchto oborech. Zvláštní cenu ministra a ocenění za mimořádné pracovní zásluhy získali i další pracovníci resortu.

9.6.2015 10:29

více
Hlavní kaplan VS ČR se ujal funkce

Hlavní kaplan VS ČR se ujal funkce

PRAHA 4. června (VS ČR) – Slavnostní bohoslužbou v pražském kostele svatého Martina ve zdi se včera v podvečer ujal funkce nový hlavní kaplan Vězeňské služby ČR Pavel Kočnar z Českobratrské církve evangelické. Současně s ním byl do funkce uveden i jeho zástupce, Miloš František Převrátil z Církve římskokatolické. Funkce jim symbolicky předali jejich předchůdci, dosavadní hlavní kaplanka Květoslava Jakubalová a její zástupce Martin Škoda.

4.6.2015 12:28

více
Výstava o spolupráci s boromejkami

Výstava o spolupráci s boromejkami

PRAHA 2. června (VS ČR) – Po loňské výstavě Z minulosti do přítomnosti českého vězeňství připravila i v letošním roce Vězeňská služba ČR společně se spolkem Jazzová sekce – Artforum výstavu věnovanou vězeňství. Výstavu s názvem Působení boromejek u odsouzených žen v Řepích v pátek zahájil ministr spravedlnosti Robert Pelikán spolu s generálním ředitelem VS ČR Pavlem Ondráškem.

2.6.2015 14:16

více
Restrukturalizace GŘ pokračuje

Restrukturalizace GŘ pokračuje

PRAHA 26. května (VS ČR) – Vězeňská služba ČR pokračuje v reorganizaci generálního ředitelství. Změny se týkají dvou desítek tabulkových míst, která budou transformována či přesunuta do klíčových úseků, jako je například zdravotní péče. Čtyři tabulková místa budou fakticky zrušena.

26.5.2015 14:07

více