Novinky

Nové pracovní příležitosti pro vězně

Nové pracovní příležitosti pro vězně

PRAHA/VÍTKOVICE 5. listopadu (VS ČR) – Možnosti rozvoje zaměstnávání vězňů na Ostravsku byly obsahem setkání představitelů společnosti Vítkovice Machinery Group s delegací vedení Vězeňské služby ČR v čele s jejím generálním ředitelem Pavlem Ondráškem. Schůzku přijel osobně podpořit také ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

5.11.2015 13:57

více
MECR o specifikách věznění žen

MECR o specifikách věznění žen

PRAHA 6. listopadu (VS ČR) - Specifika věznění žen, především matek s dětmi, byla hlavním tématem jednání Kulatého stolu generálních ředitelů vězeňských služeb zemí střední a východní Evropy (MECR), které se konalo počátkem října v Kováčové na Slovensku.

5.11.2015 14:26

více
Projekt Building Bridges

Projekt Building Bridges

PRAHA 4. listopadu (MSp) - V ženské věznici Velké Přílepy právě skončil projekt zaměřený na budování porozumění mezi pachateli a obětmi. Pětkrát za sebou se setkala pětice pachatelek se stejným počtem lidí, kteří se sami stali obětmi trestných činů. Smyslem odvážného počinu je snižování recidivy pachatelek a dlouhodobá pomoc obětem.

4.11.2015 12:25

více
Nabídka vozidel k odprodeji

Nabídka vozidel k odprodeji

PRAHA 3. listopadu (VS ČR) - Vězeňská služba ČR nabízí k odprodeji fyzickým a právnickým osobám následující vozidla a jejich příslušenství. Text inzerátu:

3.11.2015 16:06

více
Sebevražda příslušníka VS ČR

Sebevražda příslušníka VS ČR

ZNOJMO/PRAHA 2.listopadu (VS ČR) – Ve věznici Znojmo se v neděli v podvečer zastřelil příslušník vězeňské služby. Sebevraždu spáchal v prostorách pěší brány služební pistolí. Na místo se dostavil generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek, aby osobně dohlédl na prošetření události.

2.11.2015 10:03

více
Návštěva Jaroslavy Jermanové

Návštěva Jaroslavy Jermanové

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 15. října (VS ČR) – 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny České republiky Jaroslava Jermanová navštívila v pondělí 12. října věznici ve Světlé nad Sázavou s cílem seznámit se s problematikou vězněných žen. Během návštěvy, ke které se připojil i generální ředitel Vězeňské služby České republiky Pavel Ondrášek, se hovořilo o specifických problémech výkonu trestu, o omezených možnostech vězně integrovat zpět do společnosti, ale i o problematice vysoké zadluženosti a exekucí, se kterými se vězni potýkají.

15.10.2015 7:10

více
VS ČR poskytne 70 příslušníků MV ČR

VS ČR poskytne 70 příslušníků MV ČR

PRAHA 12. října (VS ČR) – Vězeňská služba ČR je připravena v souladu s usnesením vlády uvolnit až sedm desítek příslušníků pro asistenci Policii ČR při řešení uprchlické krize v České republice. Příslušníci Vězeňské služby ČR by měli plnit tuto misi od 1. listopadu po dobu šesti měsíců. Uvolnění sedmi desítek příslušníků neohrozí plnění zákonných povinností sboru.   

12.10.2015 16:37

více
Vězeň na útěku byl dopaden

Vězeň na útěku byl dopaden

PRAHA 10. října (VS ČR) - Vězeň, který včera v noci uprchl z Věznice Ostrov byl dnes v noci zadržen policií. Byl dopaden v Chomutově na adrese své matky.

10.10.2015 10:10

více
Útěk vězně z Věznice Ostrov

Útěk vězně z Věznice Ostrov

OSTROV/PRAHA 9.října (VS ČR) – Z věznice Ostrov uprchl v noci na pátek vězeň odsouzený na 14 měsíců za majetkovou kriminalitu. Věznice vyrozuměla policii a vyhlásila pohotovost. Podle prvotních zjištění přeřezal mříž v dozorové části věznice a přelezl plot. Útěk zaznamenal operační důstojník na kamerovém systému, který na místo vyslal zásahovou hlídku.

9.10.2015 8:10

více
Výběrové řízení - ředitel OL

Výběrové řízení - ředitel OL

PRAHA 5. října (VS ČR) - Vězeňská služba České republiky vyhlašuje dne 5. října 2015 výběrové řízení na obsazení volného pracovního místa na Generálním ředitelství Vězeňské služby ČR: Ředitel odboru logistiky. Celý text ke stažení zde.

5.10.2015 13:28

více