Novinky

Výběrové řízení - zástupce ředitele

Výběrové řízení - zástupce ředitele

PRAHA 21. září (VS ČR) - Ředitel Vazební věznice Litoměřice vyhlašuje výběrové řízení na volné pracovní místo občanského zaměstnance - zástupce ředitele vazební věznice. Text vyhlášení výběrového řízení.

21.9.2015 16:09

více
Útok Talibanu na věznici v Ghazni

Útok Talibanu na věznici v Ghazni

PRAHA 16. září (BBC) - Ozbrojenci afghánského hnutí Tálibán přepadli v pondělí věznici v Ghazní a osvobodili více než 350 vězňů, z nichž většina patřila právě k Talibanu. Útočníci zabili při útoku minimálně čtyři policisty, tři útočníci zahynuli patrně ti, kteří se v autě odpálili u vězeňské brány, aby se ostatní dostali dovnitř.  Od roku 2008 je to již třetí případ v Afghánistánu, kdy se z vězení podařilo dostat stovkám vězňů Talibanu.

16.9.2015 8:44

více
Ubytovna až pro 130 vězňů otevřena

Ubytovna až pro 130 vězňů otevřena

PRAHA 4. září 2015 (VS ČR) - Náměstek ministra spravedlnosti sekce trestní politiky Vladimír Zimmel a generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek dnes slavnostně otevřeli nově zrekonstruovanou budovu č. 17 v areálu pankrácké vazební věznice, která bude sloužit pro výkon trestu odnětí svobody odsouzených mužů do typu věznice s dozorem.

4.9.2015 13:00

více
GIBS zadržela ex náměstka VS ČR

GIBS zadržela ex náměstka VS ČR

Praha 17.srpna (VS ČR) – Generální inspekce bezpečnostních sborů dnes zadržela ředitele Vazební věznice Litoměřice a bývalého náměstka generálního ředitele Vězeňské služby ČR Tomáše Líbala. Zadržený je podezřelý, že se pokusil vydírat a uplácet současného generálního ředitele Pavla Ondráška.

17.8.2015 14:53

více
Němečtí vězňové chovají šneky

Němečtí vězňové chovají šneky

PRAHA 17. srpna (Právo) - Čtyři stovky vězňů a 150 šneků - takové společenství obývá věznici ve východoněmeckém Zeithainu. "Ted se zrovna páří," říká Wilma Landgrafová. Na mysli má dva plže. Pro terapeutku v zeithainské věznici je to dobrá zpráva. Tito bezobratlí živočichové se totiž rozmnožují poměrně rychle. "Už několik let je prodáváme do restaurací pro labužníky a dalších zařízení jako žádaný předkrm," dodává.

17.8.2015 12:11

více
Výběrové řízení - zástupce ředitele

Výběrové řízení - zástupce ředitele

PRAHA 23. července (VS ČR) - Ředitel Věznice Valdice vyhlašuje výběrové řízení na volné pracovní místo pro občanského zaměstnance: zástupce ředitele věznice. Text vyhlášení výběrového řízení.

23.7.2015 14:09

více
Státní zástupci navštívili Rapotice

Státní zástupci navštívili Rapotice

PRAHA/RAPOTICE 23. července (VS ČR) - Delegace Nejvyššího státního zastupitelství, Vrchního státního zastupitelství v Praze a Probační a mediační služby ČR navštívila minulý týden Věznici Rapotice. Mezi hosty byla i veřejná ochránkyně práv Anna Šbatová. Účelem výjezdního zasedání státních zástupců v čele s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem byla diskuse o aktuální situaci českého vězeňství včetně například problematiky osobních prohlídek, institutu podmíněného propuštění, realizace probačních projektů a podobně. Státní zástupce a další hosty doprovázel generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek a ředitelka Věznice Rapotice Martina Maraczeková.       

23.7.2015 10:38

více
Obama navštívil federální věznici

Obama navštívil federální věznici

EL RENO 20. července (BOP/AP) - Americký prezident Barack Obama navštívil ve čtvrtek 16. července federální věznici El Reno ve státě Oklahoma. Je to poprvé, co úřadující hlava státu zavítala do federálního vězení. Návštěva je podle agentury AP součástí Obamovy kampaně za snížení přeplněnosti amerických věznic a začlenění propuštěných vězňů do společnosti.

20.7.2015 9:37

více
Obnova zastaralých radiostanic

Obnova zastaralých radiostanic

PRAHA 16. července (VS ČR) – Vězeňská služba ČR dosáhla dalšího úspěchu v úsilí o posilování bezpečnosti věznic a ostatních zajišťovaných činností. Po více než dvou letech se jí podařilo uskutečnit plánovou zakázku na pořízení osobních radiostanic pro příslušníky sboru ve výkonu služby. Právě spolehlivé a kvalitní bezdrátové spojení je jedním z předpokladů efektivní ostrahy chráněných objektů.

16.7.2015 9:06

více
Výběrová řízení na pracovní místa

Výběrová řízení na pracovní místa

PRAHA 15. července (VS ČR) - Vězeňská služba ČR vyhlašuje následující výběrová řízení pro obsazení volných pracovních míst:

16.7.2015 8:45

více