Novinky

VS ČR odmítá výroky Pavla Ondráška

VS ČR odmítá výroky Pavla Ondráška

PRAHA 8. ledna (VS ČR) – Vedení Vězeňské služby ČR se důrazně ohrazuje proti opakovaným mediálním výstupům brig. gen. PhDr. Pavla Ondráška, že by na generálním ředitelství VS ČR mělo docházet k nezákonné skartaci či nezákonným manipulacím s dokumenty.

8.1.2016 13:05

více
Ministr představil koncepci vězeňství

Ministr představil koncepci vězeňství

PRAHA 7. ledna (MSp, VS ČR) - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán dnes spolu s generálním ředitelem Vězeňské služby Petrem Dohnalem představil novou koncepci vězeňství na dalších deset let. Jejím cílem je změnit fungování vězeňství tak, aby přispívalo ke snižování recidivy kriminální činnosti. Podstatou koncepce je vytvoření dohledu nad cestou odsouzeného do vězení a zpět, včetně vytvoření vzdělávacího a pracovního plánu ve věznici, a pomoci se začleněním propuštěného zpátky do společnosti. Součástí plánů je i modernizace vězeňských, resp. vazebních zařízení a vytvoření takových podmínek, které budou zlepšovat výhled do budoucnosti vězněné osoby.

7.1.2016 16:30

více
Návštěva v Norsku

Návštěva v Norsku

PRAHA 24. listopadu (VS ČR) -  Ve dnech 12. – 13. října 2015 se v norském městě Lillestrøm konalo pravidelné jednání Výboru pro spolupráci programu CZ15 – Zefektivnění spolupráce v justici a rozvoj nápravných zařízení a služeb (dále jen CZ15). Za norskou stranu se jednání zúčastnili zástupci Ředitelství Norské nápravné služby. Za Českou republiku byli přítomni zástupci Ministerstva spravedlnosti, Vězeňské služby ČR, Probační a mediační služby ČR a Ministerstva financí. Přítomen byl také zástupce Rady Evropy – partner programu.

24.11.2015 14:05

více
Otevřený dopis generálního ředitele

Otevřený dopis generálního ředitele

PRAHA 28. prosince (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal zaslal dnes ředitelům věznic a vazebních věznic otevřený dopis následujícího znění: "Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolte mi, abych Vás touto cestou oslovil a především Vám všem poděkoval za kvalitní plnění pracovních a služebních úkolů a dalších povinností spojených s vámi zastávanými vedoucími místy v období, které je pro Vězeňskou službu nelehké. Věřím, že i přes současnou zdánlivou nepřehlednost ve vedení vězeňské služby, se nadále věnujete svým povinnostem nestranně a na vysoké profesní úrovni. Věřím také, že vaše znalost kompetencí ministra spravedlnosti  ve vztahu ke generálnímu řediteli Vězeňské služby vám umožňuje dostatečnou orientaci v množství všemožných „informací“, které se v otázce současného vedení VS ČR objevily v médiích.

28.12.2015 12:01

více
GŘ Petr Dohnal odvolal dva pracovníky

GŘ Petr Dohnal odvolal dva pracovníky

PRAHA 21. prosince (VS ČR) – Generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal, který se v pátek vrátil do funkce, dnes odvolal dvojici vedoucích pracovníků generálního ředitelství v čele s náměstkem pro logistiku, IT a zdravotnictví Miroslavem Honzíkem.

 

 

21.12.2015 16:26

více
Připomenutí památky F.J. Řezáče

Připomenutí památky F.J. Řezáče

PRAHA 15. prosince (VS ČR) - Památku zakladatele moderních vězeňských metod, Františka Josefa Řezáče, si v pondělí, v Den českého vězeňství, připomenuli u jeho hrobu na pražských Olšanských hřbitovech zástupci Vězeňské služby ČR, vězeňské duchovní služby, Vězeňské duchovenské péče i správy Olšanských hřbitovů. Vězeňská duchovenská péče převzala Řezáčův hrob do své péče, opravila ho a zušlechtila jeho bezprostřední okolí, a to na počest památky člověka, který se významenou měrou zasloužil o vysokou úroveň vězeňských výchovných postupů v devatenáctém století a položil základy moderní penitenciaristiky.   

15.12.2015 15:19

více
Stíhání vedoucího z Mírova

Stíhání vedoucího z Mírova

PRAHA 4. prosince (VS ČR) - Vedoucí referátu stravování a výživy Věznice Mírov je podezřelý, že spolu se spolumajitelem nejmenovaného řeznictví falšoval a nadhodnocoval faktury na dodávky masa. Kontrolní orgány Vězeňské služby ČR tuto činnost zachytily a předaly podnět generální inspekci bezpečnostních sborů. Ta zahájila trestní stíhání obou mužů. 

5.12.2015 18:55

více
VS ČR testuje skartační linku

VS ČR testuje skartační linku

PRAHA 2. prosince (VS ČR) - Vězeňská služba ČR zřizuje ve Věznici Valdice skartovací linku po druhotné zpracování odpadového papíru, zejména dokumentů určených ke skartaci. Zkušební provoz linky tvořené briketovacím lisem byl zahájen ve Valdicích 18. listopadu za přítomnosti náměstka generálního ředitele pro logistiku, IT a zdravotnictví Miroslava Honzíka. Do plného provozu by měla být linka uvedena v nejbližších týdnech.  

2.12.2015 9:07

více
Spolupráce VS ČR s Armádou ČR

Spolupráce VS ČR s Armádou ČR

PRAHA 26. listopadu (AČR) - Ve středu 25. listopadu 2015 byla na Generálním štábu AČR podepsána smlouva mezi Generálním štábem Armády České republiky a Vězeňskou službou České republiky. Dohodu o spolupráci podepsali náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář a generální ředitel Vězeňské služby ČR brigádní generál Pavel Ondrášek.

26.11.2015 11:22

více
Věznice v Poštorné byla otevřena

Věznice v Poštorné byla otevřena

PRAHA/BŘECLAV 23. listopadu (VS ČR) - Vězeňská služba ČR dnes otevřela novou pobočku Věznice Břeclav ve zdejší městské části Poštorná. Objekt Poštorná bude určen pro výkon trestu mužů v režimu věznic s dohledem a dozorem a do poloviny příštího roku by zde mělo být umístěno 200 vězňů.  

23.11.2015 16:11

více