Novinky

Pietní akt za oběti komunismu

Pietní akt za oběti komunismu

PRAHA 15. května (VS ČR) - Na hřbitově v Praze Motole se v sobotu uskutečnil pietní akt k uctění památky obětí komunismu. Vězeňskou službu ČR na slavnosti reprezentoval ředitel kanceláře generálního ředitele Jiří Dolejší a vedoucí Kabinetu dokumentace a historie VS ČR Aleš Kýr.  

15.5.2017 14:20

více
Maraton úspěšně za námi

Maraton úspěšně za námi

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 12. května (VS ČR) – Zaběhnout maraton, to je snem snad každého běžce. V rámci Volkswagen Maratonu Praha se v neděli 7. května na trasu dlouhou více než 42 km, vedoucí historickými krásami Prahy, vydala téměř padesátka běžců, na jejichž tričku tkvěla žlutá stužka s výzvou „Dejme vězňům druhou šanci!“. Touto výzvou společně poukazovali na problematiku nezaměstnanosti lidí s trestní minulostí. Někteří běželi maraton poněkolikáté, u jiných se jednalo o první v jejich životě. Závod oceněný zlatou známkou Mezinárodní asociace atletických federací absolvovali i čtyři běžci, kteří mezi ostatními profesionálními a amatérskými závodníky ničím nevyčnívali, ale přesto se od nich lišili. Na maraton totiž trénovali ve značně omezených podmínkách, a to převážně na vězeňských dvorech s trasou dlouhou několik set metrů. Tréninky jim ve výkonu trestu nijak neulehčovaly, naopak probíhaly při současném plnění všech povinností a aktivit, včetně těch pracovních. Do cíle všichni čtyři zdárně doběhli – vyčerpaní, ale šťastní, že maratonskou výzvu zdolali. Tím nejen sobě dokázali, že i lidé, kteří v minulosti pochybili a jsou omezeni na svobodě, mají pevnou vůli bojovat za druhou šanci a jsou tak na nejlepší cestě proměnit výzvu na tričku ve skutečnost.

12.5.2017 13:23

více
I. Zemanová ve Věznici Rýnovice

I. Zemanová ve Věznici Rýnovice

RÝNOVICE 12. května (VS ČR) – Ve středu 10. května navštívila Věznici Rýnovice manželka prezidenta republiky Ivana Zemanová. Přijela v doprovodu manželky hejtmana Libereckého kraje Sylwií Půta - Ṥwiercz. Tato návštěva se konala v rámci třídenní cesty prezidentského páru po Libereckém kraji. Během prohlídky věznice první dámu doprovázel generální ředitel Vězeňské služby České republiky Petr Dohnal a ředitel Věznice Rýnovice Vlastimil Kříž.

12.5.2017 10:46

více
Generální ředitel VSČR povýšen

Generální ředitel VSČR povýšen

PRAHA 8. května 2017 - Prezident republiky Miloš Zeman povýšil na Pražském hradě generálního ředitele Vězeňské služby České republiky Petra Dohnala do hodnosti generálmajora. Do hodnosti brigádního generála jmenoval prezident republiky také náměstka pro vzdělávání a odborné zacházení Simona Michailidise.

8.5.2017 20:44

více
Pietní akt k výročí Pražského povstání

Pietní akt k výročí Pražského povstání

Praha 4.května (VS ČR) – za účasti představitelů českého politického a kulturního života, zástupců organizací politických vězňů, Vězeňské služby ČR, městské části Praha 4 a řady dalších organizací se v prostorách a okolí Vazební věznice uskutečnil pietní akt k uctění památky padlých hrdinů z dob nacistické okupace. 

4.5.2017 9:27

více
Reakce na reportáž TV Nova

Reakce na reportáž TV Nova

PRAHA 11.  dubna (VS ČR) - Vězeňská služba České republiky se důrazně ohrazuje proti tendenční reportáži TV Nova ke kauze úmrtí vězněné osoby ve vazební věznici Praha Pankrác odvysílané 10. dubna 2017 v její hlavní zpravodajské relaci. I přesto, že v tuto chvíli případ stále vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů, a není proto možné ze strany VS ČR případ jakkoli konkrétně komentovat, TV Nova tuto skutečnost nerespektuje a šíří informace založené na nedůvěryhodných zdrojích a spekulacích.

11.4.2017 10:54

více
Vzdělávání zaměstnanců MÚ Stráž pod Ralskem

Vzdělávání zaměstnanců MÚ Stráž pod Ralskem

STRÁŽ POD RALSKEM 7. dubna 2017 (AVS ČR) - Na základě spolupráce mezi Městským úřadem ve Stráži pod Ralskem a Akademií Vězeňské služby České republiky se uskutečnil dne 30. března 2017 kurz výpočetní techniky pro zaměstnance MÚ.

7.4.2017 10:07

více
Půlmaraton úspěšně za námi

Půlmaraton úspěšně za námi

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 6. dubna (VS ČR) – První letošní závod Yellow Ribbon Run je úspěšně za námi. Trať největšího běžeckého závodu v České republice, Sportisimo 1/2Maratonu Praha, v sobotu 1. dubna pokořilo 38 běžců, jejichž trička nesla nejen žlutou stužku, ale i výzvu „Dejme vězňům druhou šanci!“. Se žlutou stužkou však pražskými uličkami a trasou, nabízející pohledy na historické krásy Prahy, neběželi pouze oni sami. Na svá startovní čísla si ji připnuli i mnozí další, kteří tím dali najevo, že i člověk s trestní minulostí má naději na nový život. Dát druhou šanci je bezesporu jedním ze základních předpokladů, jak předcházet opakovanému páchání trestné činnosti a chránit potenciální oběti trestných činů.

6.4.2017 20:24

více
Pracovní návštěva ředitele ZVJS v ČR

Pracovní návštěva ředitele ZVJS v ČR

PRAHA 30. března (VS ČR) - Problematika náboru vězeňského personálu, zatraktivnění práce ve vězeňství či výkon zabezpečovací detence byly hlavními tématy pracovní návštěvy generálního ředitele Sboru vězeňské a justiční stráže SR Milana Ivana v Praze. Slovensko v současné době buduje obdobné zařízení jako jsou české detenční ústavy, a proto se zde představitelé slovenské vězeňské služby zajímali o specifika fungování detenčních ústavů. 

30.3.2017 12:19

více
Workshop Zaměstnávání vězňů

Workshop Zaměstnávání vězňů

STRÁŽ POD RALSKEM 27. března 2017 (VS ČR) – Dne 24. března 2017 se v prostorách Akademie vzdělávání VS ČR konal Workshop na téma Zaměstnávání vězňů.

27.3.2017 13:21

více