Novinky

Reakce na reportáž TV Nova

Reakce na reportáž TV Nova

PRAHA 11.  dubna (VS ČR) - Vězeňská služba České republiky se důrazně ohrazuje proti tendenční reportáži TV Nova ke kauze úmrtí vězněné osoby ve vazební věznici Praha Pankrác odvysílané 10. dubna 2017 v její hlavní zpravodajské relaci. I přesto, že v tuto chvíli případ stále vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů, a není proto možné ze strany VS ČR případ jakkoli konkrétně komentovat, TV Nova tuto skutečnost nerespektuje a šíří informace založené na nedůvěryhodných zdrojích a spekulacích.

11.4.2017 10:54

více
Vzdělávání zaměstnanců MÚ Stráž pod Ralskem

Vzdělávání zaměstnanců MÚ Stráž pod Ralskem

STRÁŽ POD RALSKEM 7. dubna 2017 (AVS ČR) - Na základě spolupráce mezi Městským úřadem ve Stráži pod Ralskem a Akademií Vězeňské služby České republiky se uskutečnil dne 30. března 2017 kurz výpočetní techniky pro zaměstnance MÚ.

7.4.2017 10:07

více
Půlmaraton úspěšně za námi

Půlmaraton úspěšně za námi

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 6. dubna (VS ČR) – První letošní závod Yellow Ribbon Run je úspěšně za námi. Trať největšího běžeckého závodu v České republice, Sportisimo 1/2Maratonu Praha, v sobotu 1. dubna pokořilo 38 běžců, jejichž trička nesla nejen žlutou stužku, ale i výzvu „Dejme vězňům druhou šanci!“. Se žlutou stužkou však pražskými uličkami a trasou, nabízející pohledy na historické krásy Prahy, neběželi pouze oni sami. Na svá startovní čísla si ji připnuli i mnozí další, kteří tím dali najevo, že i člověk s trestní minulostí má naději na nový život. Dát druhou šanci je bezesporu jedním ze základních předpokladů, jak předcházet opakovanému páchání trestné činnosti a chránit potenciální oběti trestných činů.

6.4.2017 20:24

více
Pracovní návštěva ředitele ZVJS v ČR

Pracovní návštěva ředitele ZVJS v ČR

PRAHA 30. března (VS ČR) - Problematika náboru vězeňského personálu, zatraktivnění práce ve vězeňství či výkon zabezpečovací detence byly hlavními tématy pracovní návštěvy generálního ředitele Sboru vězeňské a justiční stráže SR Milana Ivana v Praze. Slovensko v současné době buduje obdobné zařízení jako jsou české detenční ústavy, a proto se zde představitelé slovenské vězeňské služby zajímali o specifika fungování detenčních ústavů. 

30.3.2017 12:19

více
Workshop Zaměstnávání vězňů

Workshop Zaměstnávání vězňů

STRÁŽ POD RALSKEM 27. března 2017 (VS ČR) – Dne 24. března 2017 se v prostorách Akademie vzdělávání VS ČR konal Workshop na téma Zaměstnávání vězňů.

27.3.2017 13:21

více
Nové prostory pro mladé odsouzené

Nové prostory pro mladé odsouzené

KUŘIM, 9. března (VS ČR) – Nové prostory vybudované v rámci čerpání dotací z Norských fondů od dnešního dne využívají ve Věznici Kuřim. Konkrétně se jedná o prostory, které budou sloužit k provádění povinných vzdělávacích a speciálně výchovných aktivit s mladými dospělými odsouzenými. Do této skupiny patří mladí lidé ve věku od 18 do 26 let, kteří jsou ve výkonu trestu odnětí svobody poprvé.

9.3.2017 13:28

více
Zvýšení stravného pracovníků VSČR

Zvýšení stravného pracovníků VSČR

PRAHA 2. března (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal navýšil od 1. března částky stravného, které náleží příslušníkům a zaměstnancům vězeňské služby na služební cestě. Navýšení je odstupňováno podle délky služební cesty do tří kategorií a pohybuje se v rozmězí od 13 do 18 procent původní částky.

2.3.2017 14:07

více
Rakouský GŘ na návštěvě Pankráce

Rakouský GŘ na návštěvě Pankráce

PRAHA 28. února (VS ČR) - Na krátkou pracovní návštěvu zavítal minulý týden do Prahy generální ředitel vězeňské služby Rakouska Erich Mayer. Hlavním tématem jeho návštěvy byla prohlídka vozového parku Vězeňské služby ČR ve Vazební věznici Praha Pankrác, neboť rakouská vězeňská služba plánuje obnovit vozový park svých eskortních vozidel a do Prahy se její generální ředitel přijel inspirovat k nákupu.  

28.2.2017 12:04

více
Nová výstroj pro příslušníky VS ČR

Nová výstroj pro příslušníky VS ČR

PRAHA 17. února (VS ČR) - Vězeňské službě ČR se podařilo zajistit nový vzor zateplené zimní bundy pro příslušníky. V současné době je do výstrojního skladu průběžně dodávána zimní bunda s goretexovou technologií, která byla v roce 2016 vyvzorována a vyzkoušena v reálném provozu řadovými příslušníky věznic a vazebních věznic.

17.2.2017 14:31

více
1. trénink Yellow Ribbon Run 2017

1. trénink Yellow Ribbon Run 2017

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU/PRAHA 8. února (VS ČR) – Může člověk s trestní minulostí a člověk, který se aktuálně nachází ve výkonu trestu, uběhnout maraton? Jak se dá ve věznici trénovat na běžecký závod? A jakou k tomu mají tito jedinci motivaci? Marian z Věznice Kuřim i bývalý vězeň Milan, kteří poběží se žlutou stužkou maraton, a Marie z věznice ve Světlé nad Sázavou, trénující na červnový štafetový běh, mají jasno: když budou mít silnou vůli a podpoří je okolí, mají šanci začít ve svém životě znovu a lépe. Proto se zapojili do projektu Yellow Ribbon Run, který upozorňuje na téma obtížné zaměstnatelnosti lidí s trestní minulostí, a se žlutou stužkou běželi dnešní trénink. Trénink se konal v běžeckém centru Running Mall na Praze 7 a zúčastnili se ho nejen osoby ve výkonu a po výkonu trestu, ale i další běžci včetně manažerů firem, které zaměstnávají vězně.

9.2.2017 10:07

více